Pasirinkimo kryžkelėje esantis J. Valančiūnas – apie Šaro atgarsius Memfyje ir „Raptors“ šansus NBA finale

Jonas Valančiūnas ir Gytis Masiulis
Jonas Valančiūnas ir Gytis Masiulis
  © Irmantas Gelūnas / Fotobankas

Kaip niekad anksti atostogas pradėjęs Jonas Valančiūnas jau antrą mėnesį vieši Lietuvoje, kur nepraleidžia progos sudalyvauti ir svarbiausiuose krepšinio renginiuose.

Antradienio vakarą septintą sezoną NBA lygoje užbaigęs aukštaūgis dalyvavo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezono apdovanojimų šventėje, kurioje jam buvo suteikta ir privilegija įteikti vieną iš prizų. Pačioje ceremonijos pradžioje ant scenos iškviestas J. Valančiūnas statulėlę įteikė Klaipėdos „Neptūno“ puolėjui Gyčiui Masiuliui – jis buvo pripažintas geriausiu jaunuoju čempionato krepšininku.

Jei stipriausios LKL komandos dar praėjusį savaitgalį grūmėsi aikštelėse, tai Lietuvos rinktinės „centras“ ant parketo pastarąjį kartą lakstė jau prieš daugiau nei du mėnesius – JV paskutines rungtynes NBA sezone sužaidė balandžio 1-ąją, o likusias dvi reguliariojo sezono savaites nerungtyniavo dėl čiurnos traumos.

Grįžęs į Lietuvą vidurio puolėjas ne tik stiprina čiurną bei pamažu ruošiasi liepą prasidėsiančiai rinktinės stovyklai, bet ir svarsto savo ateities klausimus. Jau iki birželio 29-osios lietuvis turi nuspręsti, ar pratęsti sutartį su Memfio „Grizzlies“ klubu – dar nuo žaidimo Toronto „Raptors“ gretose galiojanti sutartis J. Valančiūnui kitame sezone užtikrintų 17,6 mln. JAV dolerių čekį.

Visgi JV dar kiek anksčiau buvo pripažinęs, kad jo prioritetas yra ilgalaikė sutartis su Memfio klubu, kurią jis galėtų pasirašyti nesutikęs pratęsti esamos sutarties bei išlaukęs iki liepos pradžios. Iki pirmojo termino likus kiek daugiau nei trims savaitėms, lietuvis vis dar nėra galutinai apsisprendęs.


Jonas Valančiūnas su žmona

Jonas Valančiūnas su žmona© Irmantas Gelūnas / Fotobankas

„Trys savaitės dar labai daug – sprendimai gali pasikeisti dar kelis kartus. Nežinau, matysime, dar labai anksti kažką sakyti“, – kalbėjo J. Valančiūnas.

 Kaip vyksta jūsų bendravimas su „Grizzlies“ komanda?

– Gerai. Dabar labiau dirba agentas, bendrauja su jais. Naujausiomis žiniomis, viskas normaliai ir niekas nepasikeitę.

 Kas turės didžiausią įtaką jūsų sprendimui pratęsti arba nutraukti sutartį su Memfio ekipa?

– Ir treneris, ir tai, kas liks komandoje ar kokie bus komandos planai. Pirmiausia, norėčiau pamatyti naują trenerį, kas vadovaus komandai. Tai daug ką lems.

 Ar turite paaiškinimą taip ilgai užsitęsusioms „Grizzlies“ trenerio paieškoms? Memfio komanda yra vienintelė tarp visų 30 NBA komandų, esanti be stratego.

– Galbūt labai gerą renkasi (šypsosi). Dar ne visi ir sezoną baigė.

 Vienas iš „Grizzlies“ kandidatų – Šarūnas Jasikevičius – yra čia. Ką NBA žmonės kalba apie jį?

– Visi atsiliepia labai gerai. Treneris per labai trumpą laiką tikrai pasiekęs daug įspūdingų dalykų Eurolygoje, nekalbant jau apie LKL. Žiūrėsime – sprendimai ne mano valioje.


Šarūnas Jasikevičius

Šarūnas Jasikevičius© Irmantas Gelūnas / Fotobankas

 Jūsų valioje – treniruotės ir tobulėjimas. Kur dedate akcentus šią vasarą?

– Dabar labiau dirbu fiziškai, reikia išgydyti čiurną šimtu procentų ir ją sustiprinti. Išgydymas nėra paruošimas – reikia sustiprinti ją, kad ji veiktų gerai ir būtų mobili. Tad dabar daugiausia laiko skiriu tam, o kuo labiau artės rinktinės stovykla, tuo labiau dirbsiu ir su krepšiniu.

– Buvo gana ekstremalus sezonas NBA. Ką naujo jo metu sužinojote apie save?

– Sužinojau, kas yra mainai. Niekada neteko būti iškeistam ir paragauti to. Tai buvo nauja. O sezonas tikrai buvo įdomus – tiek iš gerosios, tiek iš blogosios pusės.

 Ar teko kalbėti su bičiuliais iš Toronto „Raptors“ komandos, šiuo metu kovojančiais NBA finale?

– Teko kalbėti. Tai – žmonės, su kuriais praleidau daug laiko, pradėjau karjerą, ir tikrai palaikau su jais santykius. Malonu matyti, kad jiems taip gerai sekasi.

 Kaip vertinate „Raptors“ šansus prieš „Golden State Warriors“?

– Viskas įmanoma, bet bus sunku.


Kawhi Leonardas

Kawhi Leonardas© SCANPIX

 Už Atlanto svarstoma, kad „Grizzlies“ komandoje mainų būdu galėtų atsidurti ir kitas lietuvis – Domantas Sabonis. Kaip vertintumėte žaidimą su juo?

– Daug kalbama. Daug žmonių gauna pinigų už tai, kad kalbėtų, ypač NBA lygoje. Pažiūrėsime, kiek tai yra tiesa, o tada vertinsime.

 Į NBA pretenduoja ir dar vienas lietuvis – Deividas Sirvydis. Ar sekėte jo žaidimą ir kaip vertinate jo šansus NBA naujokų biržoje?

– Mačiau, kad tai yra gana populiari pavardė. Tai – jaunas, perspektyvus žaidėjas. Linkiu jam sėkmės, linkiu nenustoti dirbti.