V. Blinkevičiūtė įvardijo priežastis, kodėl nesiekė prezidento kėdės

Alfa.lt
2019-06-03 17:19

Trečiajai kadencijai į Europos Parlamentą (EP) išrinkta Vilija Blinkevičiūtė, remiantis sociologinėmis apklausomis, yra viena populiariausių socialdemokračių Lietuvoje. Tai atspindi ir EP rinkimų rezultatai – ji surinko 104 tūkst. pirmumo balsų.

Dviem savaitėmis anksčiau prezidento rinkimuose dalyvavęs kitas socialdemokratas Vytenis Andriukaitis surinko 68 tūkst. rinkėjų balsų ir pirmajame ture užėmė ketvirtą vietą, nusileidęs Ingridai Šimonytei, Gitanui Nausėdai ir Sauliui Skverneliui.

Laidoje „Alfa taškas“ žurnalistas Rimvydas Paleckis iškėlė klausimą, ar nederėjo vietoj V. Andriukaičio būtent V. Blinkevičiūtei kandidatuoti į prezidentus. Pati politikė tokias kalbas vertino atsargiai ir pabrėžė, kad egzistuoja didelis skirtumas tarp prezidento ir EP rinkimų.

„Noriu pasakyti, kad prezidento rinkimai, EP rinkimai ar savivaldos rinkimai, man atrodo, yra ne visai palyginami vienareikšmiškai, kad galėtume lyginti“, – aiškino pašnekovė.

Ji pridūrė, kad V. Andriukaičio rezultatai prezidento rinkimuose galėjo būti geresni, juos nulėmė keletas priežasčių. Kaip pavyzdį V. Blinkevičiūtė pateikė vėlyvą V. Andriukaičio įsitraukimą į prezidento rinkimų kampaniją.

„Todėl, kad jis dirbo eurokomisaru, o dirbdamas eurokomisaru turėjo derinti galimybes tiesiogiai dalyvauti rinkimuose Lietuvoje“, – aiškino V. Blinkevičiūtė.

Politikė, kalbėdama apie savo galimybes dalyvauti prezidento rinkimuose, išskyrė ir tai, kad bandymas užsėsti dvi kėdes vienu metu, kai kartu vedamas ir EP sąrašas, galimai būtų galėjęs turėti ir neigiamos įtakos balsavimui. Todėl, pasak V. Blinkevičiūtės, dar prieš rinkimus socialdemokratų partijos viduje buvo aiškiai išskirta, kas dalyvaus prezidento, o kas – EP rinkimuose.

Plačiau apie tai – laidos „Alfa taškas“ vaizdo įraše.