V. Pranckietis: Š. Marčiulionis atsisakydamas mandato pasielgė garbingai

Alfa.lt
2019-05-29 19:18

„Tvarka ir teisingumas“ ir Socialdemokratų darbo partija stabdo koalicinį susitarimą su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Socialdemokratų darbo partijos vadovas Gediminas Kirkilas teigė, kad valdančiosios koalicijos šiuo metu nėra, tam laidoje „Alfa taškas“ trečiadienį pritarė Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

„Rytoj balsavimuose bus matyti. Jeigu paskelbiama, kad nedalyvaus koalicijoje, kol susiderėsime iš naujo, reikia konstatuoti, kad šiuo metu yra mažumos Vyriausybė. Bet derėdamiesi tikėsimės palaikymo ir norėtume bendradarbiauti“, – teigė Seimo pirmininkas. Jis pridūrė, kad teks pasidalyti valdžia.

Paklausus, kiek ministerijų valstiečiai yra pasiruošę užleisti koalicijos partneriams, V. Pranckietis nebuvo konkretus: „Tam, kad būtų susiderėta, reikia derėtis, kad vieni kitiems teiktų siūlymus, pageidavimus. Tam ir bus sudarytos grupės.“

V. Pranckietis savaitgalį vykusių rinkimų į Europos Parlamentą (EP) metu nebuvo štabe, rezultatų laukė namuose. Pasak jo, reikalo vykti į štabą jis nematė ir turėjo kitų rūpesčių. Visgi rezultatai buvo tokie, kokių ir tikėjosi. 

„Šarūno Marčiulionio sprendimas yra pozityvus dalykas. Neturėjau nei progos, nei garbės už jį balsuoti ir ši kandidatūra man buvo netikėta, kadangi sprendžia taryba. Jo atėjimas yra įvairiai vertinamas, išėjimas irgi. Manau, kad jis pasielgė garbingai, turime aukštesnės kompetencijos ir didesnės politinės patirties žmogų“, – apie buvusio krepšininko sprendimą atsisakyti EP mandato kalbėjo Seimo pirmininkas.

Ar pavyks visus trejus rinkimus pralaimėjusiems valstiečiams išplėsti ir sustiprinti valdančiąją koaliciją? Visą pokalbį su V. Pranckiečiu žiūrėkite vaizdo įraše.