Žaidėjų užsivedimu džiaugęsis Šaras – apie sulysusį A. White'ą, P. Valinsko sezoną ir „Ryto“ pergalę

Šarūnas Jasikevičius
Šarūnas Jasikevičius
  © Teodoras Biliūnas / Fotobankas
Alfa.lt
2019-05-23 22:13

Kauno „Žalgiris“ atliko formalumą, kurį atlieka jau 26-us metus iš eilės, – antrą kartą per tris dienas Panevėžio „Lietkabelį“ parklupdę kauniečiai eilinį sykį žengė į Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalą.

Užtikrintą pergalę 84:63 Panevėžyje pasiekusių žalgiriečių strategas Šarūnas Jasikevičius po rungtynių džiaugėsi žaidėjų pastangomis ir energija, kalbėjo apie Pauliaus Valinsko pasirodymą bei vertino kitos pusfinalio serijos tarp Vilniaus „Ryto“ ir Klaipėdos „Neptūno“ rezultatą.

„Šiandien buvo viena iš tų dienų, kai žaidėjai buvo labai motyvuoti ir užsivedę, – džiaugėsi Šaras. – Pirmoje pusėje smulkios klaidos neleido mums nutolti, kažkodėl Panevėžys vis įmesdavo per 3–4 paskutines atakos sekundes ir neleido mums nutolti. Žinoma, su tokiu nusiteikimu ir su Panevėžio problemomis buvo aišku, kad anksčiau ar vėliau perlaušime rungtynes, o tai padarėme trečiajame kėlinyje.

Žaidėjams pasakiau, kad einame į finalą. Reikia dar labiau pasiruošti, dar labiau susikoncentruoti, nes serijos sutrumpėjo ir kiekviena detalė įgauna aukso vertę.“

 Kas nutiko Aaronui White‘ui?

– Aaronas pasigavo virusą. Negaliu atsakyti, kiek rimtą, bet sakė, kad numetė svorio (šypsosi).

 Po Eurolygos paprastai sunku užkurti komandą vietinėms kovoms. Kokios formos „Žalgiris“ pasitinka finalą?

– Aš galvoju, kad žaidėjai tikrai stengiasi. Jei turėjau problemų iškart po Eurolygos su užsivedimu ir pastangomis, tai dabar tų problemų nėra. Vėlgi reikia didinti detalių reikšmę, nes žaisime arba prieš labai gerą Europos taurės komandą, arba prieš tą, kuri žaidžia labai solidų krepšinį ir mus jau yra nugalėjusi tris kartus. Čia yra finalas, ir tų detalių reikšmė didėja, o mes dabar nesame aukštumoje su tų detalių ir smulkių dalykų vykdymu, kurie mums kainuoja iki 10 taškų. Tai yra labai daug.

 Kiek svarbu buvo atjungti Paulių Valinską nuo likusios „Lietkabelio“ komandos?

– Labai svarbu. Jie turi daug problemų su traumuotais žaidėjais, tad Pauliaus vaidmuo tik dar labiau padidėjo. Nors ir šiaip antroje sezono pusėje jis jau tapo komandos lyderiu, tad jį išimti buvo mūsų prioritetas. Tiek Grigonis, tiek Walkupas tikrai puikiai su tuo tvarkėsi. Paulius yra žaidėjas su begaline motyvacija, begaliniu noru ir šiandien sužaidė tikrai solidžiai, bet apskritai serijoje mes jį tikrai kontroliavome.

 Kaip apskritai vertinate P. Valinsko sezoną?

– Galvoju, kad jis įgavo daugiau patirties. Antroje sezono dalyje pasijuto kaip „Lietkabelio“ lyderis, koks nebuvo nuo „Žalgirio“ dublerių laikų, o net ir ten jis lyderiu nebuvo ilgą laiką. Tai yra labai svarbu, jeigu nori kilti į aukštesnį lygį, turi tapti lyderiu žemesniame. Jis viską daro ir mes už jį tikrai džiaugiamės. Kaip ir visą laiką sakiau, jo pastangos ir jo noras tikrai niekada nekėlė jokių abejonių.

 Kalbant apie kitą pusfinalio seriją tarp „Ryto“ ir „Neptūno“, ar nenustebino pirmųjų rungtynių rezultatas?

– Nenustebino. Jei sąžiningai, nemačiau rungtynių. Bet žinote, labai trumpa serija, visko gali būti. Kadangi tu esi Klaipėda, tas namų aikštės pranašumas yra tikrai savotiškas dalykas, nes tu ateini ir žinai, kad tau reikia laimėti. Dabar „Rytas“ žino tą patį. Čia yra tų serijų specifika, kas labiau susitvarkys su tuo jauduliu. Dėl to mes nesame labai patenkinti tomis sutrumpėjusiomis serijomis.