Eilinį kartą po pertraukos susitvarkęs „Žalgiris“ žengė į LKL finalą

Marius Grigonis
  © Teodoras Biliūnas / Fotobankas
2019-05-23 20:47

Kauno „Žalgiris“ užtikrintai žengė į Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalą.

Čempionų titulą ginantys kauniečiai Panevėžyje 84:63 (17:19, 22:13, 24:21, 21:10) susitvarkė su „Lietkabeliu“, laimėjo pusfinalio seriją 2-0 ir finale žais 26-ąjį kartą iš eilės.

Kaip ir ankstesniuose trijuose atkrintamųjų mačuose, „Žalgiris“ pergalę įtvirtino po ilgosios pertraukos. Panevėžiečiai solidžiai pradėjo susitikimą ir net laimėjo pirmąjį kėlinį 19:17, o ir antrojo ketvirčio pabaigoje vis dar kvėpavo kauniečiams į nugaras – 32:35. Tiesa, pirmąją rungtynių pusę „Žalgiris“ užbaigė keturiais taškais ir į rūbinę išėjo turėdamas didžiausią pranašumą (39:32).

Kaip ir pirmajame mače antradienį, žalgiriečiai atitrūko po ilgosios pertraukos. Svečiai trečiąjį kėlinį pradėjo aštuoniais taškais be atsako ir pabėgo 47:32. Nors „Lietkabelis“ dar buvo atsitiesęs ir priartėjęs iki 48:55, žalgiriečiai kėliniui einant į pabaigą susigrąžino dviženklį pranašumą, o paskutiniame ketvirtyje dar padidino persvarą iki didesnės nei 20 taškų.

Itin nukraujavęs „Lietkabelis“ šiose rungtynėse vertėsi vos 9 žaidėjais, tarp kurių buvo ir du jaunuoliai – Marius Valinskas ir Mantas Rubštavičius. Panevėžiečių gretose šiose rungtynėse negalėjo žaisti Simas Jasaitis, Saulius Kulvietis ir Ike‘as Iroegbu.

O „Žalgirio“ gretose nebuvo susirgusio Aarono White‘o.

Finale Kauno klubas susigrums su Klaipėdos „Neptūnu“ arba Vilniaus „Rytu“, kurių serijoje pastarieji pirmauja 1-0. Jei sostinės ekipa rytoj sugebės užbaigti seriją ir antrąja pergale namuose, LKL finalas Kaune prasidės jau pirmadienį.

„Lietkabelis“: Jamaras Wilsonas 18 (8/9 baud.), Žiga Dimecas ir Paulius Valinskas (4/11 metimai) po 12, Donatas Tarolis 8 (9 atk. kam.).

„Žalgiris“: Marius Grigonis 18 (6/14 metimai, 6 atk. kam.), Deonas Thompsonas 16 (7/8 dvit.), Brandonas Daviesas 13 (8 atk. kam., 5 rez. perd.), Thomasas Walkupas 12 (6/6 dvit.).