Karjerą baigia dar vienas olimpinis prizininkas: savo sprendimą pranešė E. Petrauskas

Evaldas Petrauskas
Evaldas Petrauskas
  © Organizatoriai
Alfa.lt
2019-05-23 19:45

Trečiadienį karjerą baigus Londono olimpinių žaidynių čempionei Rūtai Meilutytei, ketvirtadienį tokį pat sprendimą paskelbė tos pačios olimpiados prizininkas Evaldas Petrauskas.

2012-aisiais Londone bronzos medaliu pasipuošęs iš Šilutės rajono kilęs boksininkas tokį sprendimą atskleidė 15min.lt, bet tai lėmė kitokios nei R. Meilutytės priežastys – sportininkas pernai buvo apkaltintas sumušęs neįgalų vyrą 2017-aisiais, o už tai sulaukė vienerių metų laisvės apribojimo bausmės.

Oficialiai paskelbdamas apie karjeros pabaigą, E. Petrauskas siekia pretenduoti į sportinę rentą, kuri šiuo metu yra 1026 eurai per mėnesį. Jos boksininkas galės tikėtis ateinantį lapkritį pasibaigus teistumui.

„Jau parašiau pareiškimą Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui, kad palieku sportą, taip pat prašymą į Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją dėl rentos, – 15min.lt teigė E. Petrauskas. – (Teismo procesas – Alfa.lt) dar nesibaigė. Esu apskundęs nuosprendį. Buvo keturi teismo posėdžiai, bet praktiškai nieko neįvyko. Mane kaltinantis vaikinas yra pripažintas nepakaltinamu, bet jis atėjo į teismo posėdį vienas, be jokio advokato. Teismas iškart nukėlė posėdį. Dabar vyko jau ketvirtasis teismo posėdis – jame pasirodė prokuroras iš Alytaus, mano advokatas paprašė jį nušalinti, nes jis nėra nešališkas. Rugpjūtį bus kitas teismo posėdis – gal dar nusikels tolyn. Aš nežinau, kada bus pabaiga, bet laukti toliau nematau tikslo.“

Tiesa, mėgėjų boksu laikomą olimpinę karjerą baigiantis E. Petrauskas neketina visiškai pasitraukti iš sporto. Jis lauks pasiūlymų ir galbūt po kurio laiko lips į ringą profesionaliose kovose arba bušido ringe.

Be olimpinės bronzos, boksininkas per savo karjerą iškovojo ir kitų svarių laimėjimų – 2017-aisiais jis pasipuošė Europos čempionato bronza, o 2010-aisiais tapo jaunimo olimpinių žaidynių čempionu.