A. Ažubalis: politikoje principas „aš rėmiau tave, o tu dabar remk mane“ ne visada veikia

Alfa.lt
2019-05-23 17:18

Laidoje „Alfa taškas“ svečiavęsis Seimo narys konservatorius Audronius Ažubalis teigė, kad kandidatų į prezidentus partinis rėmimas ir iš to kildinama „priklausomybė“ yra mažai ką pasakantis, tuo labiau – retai kada veikiantis principas.

„Politikoje principas „aš rėmiau tave, o tu dabar remk mane“ ne visada veikia. Išrinktas prezidentas atsiduria daugelio politinių jėgų lauke: valdantieji, pozicija, opozicija, visuomenės nuomonė. Taigi šiuo atveju manau, kad tas politikas, kuris pasiekė šį aukščiausią savo politinį tikslą, turi sąlygas, jei turi stuburą, būti nepriklausomas tiek, kiek leidžia Konstitucija“, – teigė Seimo narys A. Ažubalis.

Paklaustas, ar iš tiesų politinių partijų parama kandidatams yra naudinga, ypač žinant, kokia neigiama apie jas visuomenės nuomonė, Seimo narys atsakė, kad dėl tokio požiūrio galima kaltinti ir ankstesnių šalies vadovų retoriką.

„Aš dabar neatsimenu nė vieno valstybės vadovo, kuris savo metiniuose pranešimuose nebūtų labai stipriai kritikavęs politinių partijų. Aš manau, kad visuomenei ir tautai tai padaro didelę įtaką, nes partijos esą yra blogis, nes jos sėdi Seime, ginčijasi ir nedaro jų gyvenimo geresnio“, – mano politikas.

Plačiau apie tai – laidoje „Alfa taškas“.