Pristatomas nacionalinis „Čiurlionio kelias“: laukia teminės ekskursijos ir edukaciniai renginiai

M. K. Čiurlionio „Bičiulystė”
M. K. Čiurlionio „Bičiulystė”
  © Organizatoriai
BNS
2019-05-23 07:04

Nacionalinėje dailės galerijoje ketvirtadienį pristatomas pirmas Lietuvoje nacionalinis kultūros kelias „Čiurlionio kelias“.

„Jis ypatingas keletu aspektų. Pirmiausia, pats Mikalojus Konstantinas Čiurlionis yra ypatinga asmenybė, ir šitas kelias pradėjo kurtis vien dėl jo asmenybės svarbos. Kelias gimė iš meilės M. K. Čiurlioniui“, – BNS sakė kultūros viceministrė Gintautė Žemaitytė.

„Čiurlionio kelias“ sujungia Varėną, Druskininkus, Vilnių, Kauną, Rietavą, Plungę ir Palangą bei tęsiasi iš viso 487 km. Pasak viceministrės, kelias turi potencialą plėstis ir į kitas šalis, kuriose lankėsi M. K. Čiurlionis.

„Kiekvienas sustojimas tame kelyje yra svarbus. Šitas kelias turi potencialą augti, jis turi potencialą. Tikiu, kad šis kelias paskatins ir kitų kelių atsiradimą“, – teigė viceministrė.

Šiuose miestuose veikiančios nacionalinės, valstybinės ir savivaldybių kultūros įstaigos, nevyriausybinės organizacijos siūlys lankyti su M. K. Čiurlionio gyvenimu ir kūryba susijusius objektus, susipažinti su atminties ženklais.

Ištisus metus bus galima dalyvauti teminėse ekskursijose, edukaciniuose renginiuose, ekspozicijose, parodose, prezentacijose. Bus organizuojami ir specialūs projektai – muzikos festivaliai, meno savaitės, plenerai, konferencijos, meistriškumo kursai, kūrybinės stovyklos bei kultūriniai susitikimai.

Pasak viceministrės G. Žemaitytės, toks projektas padės geriau pažinti ir savo kraštą, ir asmenybes.

„Mes norime, kad tai taptų kiekvieno lietuvio keliu, kurį jis nukeliauja. Per metus ar per gyvenimą. Tai viena iš galimybių geriau pažinti savo kraštą ir daugiau sužinoti apie asmenybes“, – sakė G. Žemaitytė.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.