Neaiškūs santykiai: kaip suprasti, kad atsidūrėte ant atsarginių suolelio?

Atsarginė partnerė
Atsarginė partnerė
  © Pixabay.com

Kai kurios įdomios, gražios, savarankiškos, gerai uždirbančios, turinčios prasmingų laisvalaikio pomėgių moterys sugeba įsipainioti į nesuprantamus santykius su savo partneriais. Jos prisiriša prie savo vyrų, įsivaizduoja juos būsimais gyvenimo palydovais ir būna pasirengusios gimdyti jiems vaikus. Tačiau tie vyrai traktuoja jas kaip savo laikinas partneres, bet ne daugiau.

Tokie santykiai vadinami atsarginių suoleliu, pasakoja psichologė Olga Fedosejeva. Ji paaiškina, kokiu būdu moteris gali suprasti, kad vyras laiko ją tik „laikinu variantu“.

Kaip suprasti, kad vyras nekuria bendrų ateities planų?

Kai santykiai tęsiasi jau kelias savaites ar mėnesius, o vyras dar nesupažindino savo moters nei su draugais, nei su savo artimaisiais. Arba pristato ją tik kaip savo pažįstamą. Ir neužsimena jai apie savo planus kurti šeimos su ja. Nekalba apie tai, nes tokių planų neturi. Paprastai vyras žino, kad prieš jį jo būsimoji žmona nuo pirmo ar antro susitikimo.

Suspėjusi emocionaliai prisirišti prie partnerio, mergina daug ką suvokia būtent per šio prisirišimo prizmę, kai pageidaujamas dalykas įsivaizduojamas kaip esantis. Todėl net po kelių santykių mėnesių ji negali suprasti, kaip ją vertina vyras.

Kaip suprasti, kad vyras laiko jus ant atsarginių suolelio?

1. Jūs susitinkate tada, kai jūsų partneriui patogu. Ne tiek dažnai ir ne taip, kaip norėtumėte jūs. Paprastai susitikimai apsiriboja tuo, kad jūs atvažiuojate pas jį porai valandų, o paskui jis jums iškviečia taksi. „Žinoma, juk jis taip užsiėmęs! Jis turi savo verslą ir jam trūksta laisvo laiko!“ – sakote sau. Tačiau sakote be ypatingo entuziazmo, nes sielos gilumoje suvokiate, kad viskas ne taip.

2. Susitinkate tam, kad užsiimtumėte seksu arba nueitumėte pavakarieniauti į restoraną. Jis nesupažindina jūsų su savo draugais, o savo klausinėjantiems tėvams jūs miglotai atsakote, jog turite vaikiną.

3. Jūs gyvenate kartu. Kartu miegate, valgote, ilsitės ir net keliaujate. Tačiau prabėga metai, dveji, treji, o vyras vis dar neturi jokių rimtų planų, susijusių su jumis. O jūs bijote jam pasakyti paprastais ir suprantamais žodžiais apie savo troškimus ir poreikius („Mielasis, aš tave myliu, bet noriu ištekėti iki 35. Gimdyti vaikų be santuokos neketinu. Ką pasakysi?“)

Moters statusas santykiuose gali būti įvairus:

*draugė,

*mylima mergina,

*nuotaka,

*žmona.


Atsarginė partnerė

Atsarginė partnerė© Pixabay.com

Atsakykite sau į klausimą, kas jūs esate jam?

Iš „draugės“ statuso niekaip nepereisite į „mylimos merginos“ ir „nuotakos“ statusą, vadinasi, leidote jam palikti save ant atsarginių suolelio. Ir kuo ilgiau sėdėsite ten, tuo sunkiau bus išeiti į žaidimo aikštelę ir įgauti aukštesnį statusą bei realizuoti savo tikruosius poreikius.

Jeigu įsipainiojote į nesuprantamus santykius, tai įvyko ne šiaip sau. Kad išsijudintumėte į priekį, reikia atsakyti sau į nemalonius ir skausmingus klausimus:

*Kas tokio yra manyje, kas sukelia tokį vyro požiūrį į mane?

*Ar gerai aš suprantu savo troškimus ir poreikius santykiuose? Ar noriu su juo tik maloniai leisti laiką? Ar noriu ko nors daugiau?

*Ar galiu sau leisti pasakyti vaikinui apie savo poreikius, ar bijau jį prarasti?

*Kur aš esu šiuose santykiuose?

Ir pagaliau svarbiausias klausimas: „Kas aš esu šiuose santykiuose?“ Tai labai nelengvas klausimas, nes daugeliu atvejų tenka atsakyti: „Aš – auka.“

Kai atsakysite į šiuos klausimus nuoširdžiai ir sąžiningai, jūs galėsite pamatyti, kad ir jūs prisidėjote prie to, kad atsidurtumėte ant atsarginių suolelio, ne tik vyras. O su tuo jau bus galima kažką daryti.

Šaltinis: econet.ru.