Š. Jasikevičius apie „Žalgirio“ naujoką nekalbėjo, tačiau už jį tai padarė N. Čanakas

Šarūnas Jasikevičius
  © Teodoras Biliūnas / Fotobankas
2019-05-21 21:43

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pergalingai startavo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalio serijoje, kai namie 78:58 parklupdė Panevėžio „Lietkabelį“.

Kaip ir ketvirtfinalyje prieš Alytaus „Dzūkiją“, kauniečiai per pirmuosius du kėlinius atitrūkti nesugebėjo, tačiau tai padarė iškart po ilgosios pertraukos, trečiąjį ketvirtį laimėję 23:10 ir galiausiai susikrovę triuškinančią 25 taškų persvarą.

„Buvo svarbu pradėti seriją pergale namuose. Serija yra labai trumpa, liko daugiausia dvejos rungtynės, tad pradžioje gal kažkiek mus slėgė įtampa, nes priėmėme nemažai abejotinų sprendimų puolime, – po rungtynių sakė „Žalgirio“ strategas Šarūnas Jasikevičius. – Gynyba buvo gera, išskyrus kelias atkarpas antrajame kėlinyje.

Pirmoje pusėje labai perskubėjome, priėmėme nelabai gerų sprendimų, ir Panevėžys dėl to laikėsi rungtynėse. Po pertraukos susitvarkėme ir buvo lengviau – palikti Panevėžio komandą su 10 taškų trečiajame kėlinyje yra tikrai geras rezultatas.“

Antrajame kėlinyje žalgiriečius dar labiau nei apylygis rezultatas išgąsdino Mariaus Grigonio trauma – ant Pauliaus Valinsko pėdos užlipęs gynėjas kryptelėjo čiurną ir skausmo perkreiptu veidu paliko aikštelę. Vis tik antroje rungtynių dalyje jis sugrįžo ant parketo ir iš viso sužaidė 19 minučių.

„Jeigu jau jis grįžo ir sužaidė 8 minutes, tai čia yra geriausias dalykas. Man atrodo, jis „išsibėgiojo“ tą traumą. Po čiurnos traumos, jei tik yra galimybių, svarbiausia yra prasibėgti ir neužsisėdėti. O rytoj žiūrėsime, kokia yra situacija“, – daug pasakyti apie vieno komandos lyderių situaciją negalėjo Š. Jasikevičius.

Nekalbus Šaras buvo ir paklaustas apie naująjį „Žalgirio“ pirkinį. Dar pirmadienį šalies čempionai pranešė apie sutartį su Jocku Landale‘u, kuris turėtų pakeisti veikiausiai išvyksiantį Brandoną Daviesą, tačiau Š. Jasikevičius apie naujoką kalbėti nebuvo linkęs.

„Organizacijoje nusprendėme nekomentuoti nei gandų apie dabartinius žaidėjus, nei gandų apie žaidėjus, kuriais domimės. Noriu, kad koncentracija būtų į LKL pusfinalį ir, jeigu viskas bus gerai, finalą, o po sezono galėsime pakalbėti apie viską“, – sakė strategas.

Jockas Landale'as (dešinėje)

Jockas Landale'as (dešinėje)© SCANPIX

Kokia apskritai yra jo nuomonė apie tai, jog Europoje jau kurį laiką sklando gandai apie daugybę žaidėjų ir susidomėjimą jais reiškiančias komandas?

„Tokia jau realybė. Visi sprendžia savo problemas. Kai kuriose situacijose yra smagu, kai tu užsitikrini ateitį arba bent jau taip galvoji. Iš kitos pusės, ypač „Žalgirio“ situacijoje per pastaruosius metus, tu žinai, kad žaidėjų galvos yra kažkur kitur, ir tu turi su tuo susigyventi. Situacija tikrai nėra ideali“, – tikino „Žalgirio“ vairininkas.

Tiesa, nors Šaras apie J. Landale‘ą nekalbėjo, už jį tai padarė „Lietkabelio“ strategas Nenadas Čanakas. Serbas šį sezoną pradėjo kaip Belgrado „Partizan“ treneris, o būtent ši komanda tapo pirmąja australo karjeros stotele Europoje.

„Aš jį stebėjau ir nusprendžiau pasikviesti jį į „Partizan“. Pirmiausia, jis yra labai geras žmogus, labai stengiasi treniruotėse. Jockas yra ketvirtosios pozicijos žaidėjas, bet kartais jis žaidė ir penktoje. Eurolygos lygyje jis turėtų rungtyniauti ketvirtoje pozicijoje. Landale'as gali pataikyti tritaškius, taip pat žaisti vienas prieš vieną po krepšiu. Manau, kad „Žalgiris“ priėmė labai gerą sprendimą“, – apie „Žalgirio“ naujoką kalbėjo N. Čanakas.

Nenadas Čanakas

Nenadas Čanakas© Teodoras Biliūnas / Fotobankas

Kalbėdamas apie rungtynes, „Lietkabelio“ strategas pabrėžė sunkiai supratęs, kaip jo komanda atsilaikė per pirmuosius du kėlinius, bei pabrėžė žaidėjų trūkumą – panevėžiečiai vertėsi vos 8 krepšininkais, tarp kurių buvo ir jaunasis Marius Valinskas.

„Pradėjome rungtynes pramesdami laisvus metimus, bet kažkaip pirmajame kėlinyje atsakėme fiziškumu ir baigėme pirmąją rungtynių pusę geru rezultatu, – kalbėjo N. Čanakas. – Antroje rungtynių pusėje „Žalgiris“ žaidė fiziškiau, ypač kalbant apie gynėjus, o mes negalėjome atsakyti į jų žaidimą, kas yra normalu žaidžiant su 7–8 krepšininkais. „Žalgiris“ yra Eurolygos komanda ir mus kaskart nubaudė. Faktorius buvo ir 17 „Žalgirio“ atkovotų kamuolių puolime.“

Be jau kelias savaites nežaidžiančių Marko Čakarevičiaus ir Simo Jasaičio, šįkart nerungtyniavo ir Ike‘as Iroegbu. Kokia tikimybė, kad juos išvysime antrosiose pusfinalio rungtynėse ketvirtadienį?

„Kol kas nežinau, priklausys nuo to, kaip jie jausis. Daugiau šansų, kad jie nežais, nei kad žais, – atskleidė serbas. – Tokia situacija, kai treniruotėse negalime žaisti penki prieš penkis, jau yra 14 dienų. Tam, kad turėtume 10 krepšininkų, kartais žaidžia mano asistentai arba aš. Labai sunku – bandome viską padaryti, parodyti, tačiau nežaidžiant penkiese prieš penkis mums labai sunku.“

Sunkų laikotarpį išgyvenančio stratego šypseną išspaudė tik „Žalgirio TV“ vedėjo Ryčio Kazlausko klausimas, kuris iš jų – pats vyriausiasis treneris ar jo asistentai – atrodo geriau žaisdami greta savo krepšininkų treniruotėse.

„Žinoma, kad aš“, – šypsodamasis atsakė N. Čanakas.