Po ilgosios pertraukos susiėmęs „Žalgiris“ pergalingai startavo LKL pusfinalyje

Thomasas Walkupas
  © Teodoras Biliūnas / Fotobankas
2019-05-21 20:39

Kauno „Žalgiris“ ir toliau neklumpa Lietuvos krepšinio lygos (LKL) atkrintamosiose varžybose.

Po ilgosios pertraukos aukštesnę pavarą įjungę žalgiriečiai namuose 78:58 (18:11, 18:21, 23:10, 19:16) sutriuškino Panevėžio „Lietkabelį“ ir serijoje iki dviejų pergalių išsiveržė į priekį 1-0.

„Žalgiris“ po dviejų kėlinių turėjo vos 5 taškų pranašumą (34:29), tačiau į visus klausimus atsakė iš karto po ilgosios pertraukos – trečiąjį ketvirtį žalgiriečiai laimėjo 23:10 ir pabėgę 18 taškų skirtumu iškovojo pergalę be didesnio vargo.

Įdomu tai, kad kauniečiai panašiu būdu laimėjo jau trečias atkrintamųjų rungtynes iš eilės – ketvirtfinalyje prieš Alytaus „Dzūkiją“ per pirmuosius du rungtynių kėlinius jie taip pat nesugebėjo susikrauti solidaus pranašumo, tačiau po ilgosios pertraukos abu sykius sutvarkė reikalus ir rungtynes laimėjo 19 taškų skirtumu.

„Žalgirio“ gretose šiose rungtynėse į aikštę sugrįžo ketvirtfinalio seriją praleidęs Artūras Milaknis, tačiau antrajame kėlinyje kauniečiai jau nerimavo dėl kito gynėjo – Mariaus Grigonio. Čiurną susižeidęs žalgirietis buvo priverstas palikti aikštę, tačiau pagrindo nerimauti dėl jo jau nėra – vienas „Žalgirio“ lyderių antroje rungtynių pusėje vėl žengė ant parketo.

Savo ruožtu „Lietkabelis“ šiame mače žaidė remdamasis vos aštuoniais žaidėjais, tarp kurių buvo ir jaunasis Marius Valinskas. Prie jau anksčiau traumuotųjų sąraše buvusių Marko Čakarevičiaus ir Simo Jasaičio prieš šį susitikimą prisijungė ir rezultatyviausias ekipos žaidėjas Ike‘as Iroegbu. Tiesa, šis veikiausiai grįš į aikštę antrajame mače.

Antrosios serijos rungtynės Panevėžyje bus žaidžiamos ketvirtadienį. Kita LKL pusfinalio serija tarp Klaipėdos „Neptūno“ ir Vilniaus „Ryto“ startuos rytoj.

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas 16 (6/8 baud., 9 atk. kam.), Aaronas White'as 12, Nate'as Woltersas 11 (4/11 metimai), Edgaras Ulanovas (8 atk. kam.) ir Artūras Milaknis (2/8 trit.) po 8.

„Lietkabelis“: Jamaras Wilsonas 14, Mindaugas Kupšas 13 (7 atk. kam.), Saulius Kulvietis 8.