V. Sinkevičius įvardijo R. Karbauskio klaidą: jei būtų pasielgęs kitaip, nebūtų vietos spekuliacijoms

Alfa.lt
2019-05-21 18:39

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis dar prieš prezidento rinkimų pirmąjį turą pareiškė, kad partija trauksis iš valdančiosios daugumos, jei jos kandidatas Saulius Skvernelis nepateks į antrąjį turą.

Pastarajam pralaimėjus rinkimus, valstiečių tonas pasikeitė. Nors dabartinis premjeras ne vieną kartą pakartojo, kad liepos 12-ąją trauksis iš ministro pirmininko pareigų, jo kolega R. Karbauskis, panašu, spėjo persigalvoti ir dengiasi teigdamas, kad valstiečiai esą nori trauktis iš valdančiosios daugumos, tačiau konservatoriai nenori perimti valdžios. Todėl partija ketina likti valdančiojoje koalicijoje.

Po prezidento rinkimų valstiečiai išreiškė pasitikėjimą S. Skverneliu, taip pat nubalsuota prieš pasitraukimą iš valdžios. LVŽS vicepirmininkas Virginijus Sinkevičius laidoje „Alfa taškas“ teigė nežinantis, ar po Europos Parlamento rinkimų partijos taryba vėl rinksis ir spręs dėl likimo valdžioje.

„Galbūt netgi tikslinga jau būtų rengti ir partijos suvažiavimą bei įvertinti visus trejus rinkimus“, – svarstė jis. V. Sinkevičius pripažino, kad S. Skvernelio nesėkmė prezidento rinkimuose yra laikoma partijos pralaimėjimu. Visgi jis optimistiškai žvelgia į faktą, kad jo partijos deleguotas kandidatas surinko gana nemažai tautos balsų – beveik 280 tūkst.

„Jeigu mes žiūrėtume į ankstesnius prezidento rinkimus, tai būtų antras turas. Jeigu mes žiūrėtume į Seimo rinkimus, o tai gali turėti indikacijos, aišku, pats S. Skvernelis turėtų pasakyti, bet yra tikimybė, kad jis 2020 m. gali vesti partijos sąrašą Seimo rinkimuose. Aš tikiuosi, tai jis ir darys. (...) Jeigu taip nutiktų, daugelis tų balsų tikrai galėtų būti už sąrašą ir už tą vedlį“, – kalbėjo V. Sinkevičius.

Visgi pašnekovas pripažino, kad partijos pirmininko R. Karbauskio pareiškimas apie galimybę trauktis iš valdžios likus kiek daugiau nei savaitei iki rinkimų nebuvo suderintas su visa valstiečių frakcija. V. Sinkevičiaus teigimu, jeigu R. Karbauskis būtų suderinęs šį klausimą su kolegomis, nebūtų atsiradę vietos spekuliacijoms dėl frakcijos „braškėjimo“ iš vidaus.

Plačiau apie tai – laidoje „Alfa taškas“.