Emocingas taškų lenktynes Pasvalyje laimėjęs „Lietkabelis“ – LKL pusfinalyje

Paulius Valinskas (Karolio Kavolėlio nuotr.)
2019-05-16 21:00

Panevėžio „Lietkabelis“ atlaikė uraganinį tempą ir laimėjęs antrąjį mačą prieš Pasvalio „Pieno žvaigždes“ trečius metus iš eilės žengė į Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalį.

Nenado Čanako auklėtiniai išvykoje 105:98 (24:30, 28:24, 27:20, 26:24) nugalėjo pasvaliečius ir laimėję seriją 2-0 pusfinalyje žais prieš šalies čempioną Kauno „Žalgirį“.

„Lietkabelio“ ir „Žalgirio“ akistata pusfinalyje įvyks antrus metus paeiliui. Pernai „Žalgiris“ šį pusfinalį laimėjo 3-0, tačiau sutrumpinus serijos trukmę ir padarius ją iki dviejų pergalių intrigos galima tikėtis daugiau, nei praėjusiais metais.

Savo ruožtu „Pieno žvaigždės“, sezono viduryje buvusios viena „karščiausių“ LKL komandų, sezoną užbaigė itin slogiai – pasvaliečiai pralaimėjo paskutinius 11 susitikimų.

Tiesa, šio vakaro mače Gedimino Petrausko auklėtiniai buvo nusiteikę liūdną seriją nutraukti. „Pieno žvaigždės“ kur kas geriau pradėjo rungtynes ir pirmajame kėlinyje kelis sykius pirmavo dviženkliu skirtumu, o po pirmųjų 10 minučių dar turėjo 6 taškų pranašumą – 30:24.

Vis tik „Lietkabelis“ atsigavo antrajame ketvirtyje ir po Pauliaus Valinsko dvitaškio persvėrė rezultatą (38:37). Nors „Pieno žvaigždės“ dar keliolika minučių su varžovais laikėsi lygiai, o ketvirtojo kėlinio pradžioje atsiliko tik 81:83, panevėžiečiai tuomet spurtavo 10:0, susikrovė 12 taškų pranašumą ir atsakė į visus klausimus šioje ketvirtfinalio serijoje.

Nors rungtynių baigtis paskutinę minutę jau buvo aiški, komandoms nepavyko rungtynių pabaigti taikiai – techninėmis pražangomis mačo pabaigoje buvo nubausti Donatas Tarolis ir Žygimantas Skučas.

„Pieno žvaigždės“: Tomas Lekūnas 20 (7/13 dvit.), Yannickas Franke 16, Jay Threattas (8 rez. perd.) ir Yannickas Gatesas po 14, Žygimantas Skučas 13, Dagoberto Pena 11.

„Lietkabelis“: Saulius Kulvietis 21 (5/7 trit., 8 atk. kam., 27 naud. bal.), Donatas Tarolis 17 (8 atk. kam.), Jamaras Wilsonas 15, Ike Iroegbu 11, Paulius Valinskas (5/6 dvit.), Mindaugas Kupšas ir Žiga Dimecas po 10.