Grįžtančio A. Milaknio laukiantis Šaras neteko kito ginklo: lūžta pagrindiniai mūsų snaiperiai

Šarūnas Jasikevičius
Šarūnas Jasikevičius
  © Teodoras Biliūnas / Fotobankas
Alfa.lt
2019-05-16 20:50

„Lūžta pagrindiniai mūsų snaiperiai“, – liūdnai šypsodamasis po antrosios pergalės Lietuvos krepšinio lygos (LKL) ketvirtfinalio serijoje konstatavo Kauno „Žalgirio“ vairininkas Šarūnas Jasikevičius.

Dar reguliariojo sezono finiše netekę čiurną susižeidusio Artūro Milaknio, šįsyk mače Alytuje prieš „Dzūkiją“ kauniečiai liko ir be Luko Ulecko, kuris susižeidė kirkšnį.

Tiesa, praretinti šalies čempionai su savo užduotimis susitvarkė – antrą kartą dzūkus palaužęs „Žalgiris“ laimėjo seriją 2-0 ir tiesiausiu keliu žengė į pusfinalį.

„Sveikinimai žaidėjams ir sirgaliams su išėjimu į kitą etapą. Antra rungtynių pusė buvo puiki, tačiau pirmoje pridarėme labai daug klaidų, neleidusių mums nutolti ir kontroliuoti rungtynių, – po rungtynių kalbėjo Šaras. – Antroje pusėje jau žaidė ir Brandonas, galėjome dar labiau dominuoti atletiškumu ir ūgiu, o tai padarė savo.

Norėtųsi žaisti geriau, bet rungtynių skaičius yra didžiulis, tad nėra lengva.“


Viena pagrindinių pergalės priežasčių „Žalgiryje“ šįsyk tapo Edgaras Ulanovas. Nuolat dzūkų prie tritaškio linijos laisvas paliktas puolėjas smeigė net 5 tritaškius iš 10 ir pelnęs 21 tašką buvo rezultatyviausias rungtynių žaidėjas.

„Labai jau palikinėjo jį laisvą, tai reikėjo jam mesti, – paprastai E. Ulanovo pasirodymą aiškino Š. Jasikevičius. – Kiekvienoje atakoje bandome išgauti gerą metimą, o su tokia rizika daug neprigalvosi. Jis ir pats, matėsi, pradėjo forsuoti metimus, nes labai gerai jautėsi. Malonu, kai taip žaidėjas prisiima atsakomybę.“

Kaip ir pirmajame serijos mače, daugiausiai problemų „Žalgiriui“ pridarė „Dzūkijos“ turkas Keremas Kanteris. Tiesa, jei Kaune jis pelnė 30 taškų, tai Alytuje buvo apribotas iki 18, o Šaras po rungtynių atskleidė, kad į startinį penketą išleisdamas Deoną Thompsoną naudojosi ir varžovo spragomis savoje aikštės pusėje.

„Mums reikėjo ne tiek stabdyti Kanterį, kiek jį atakuoti. Kažkiek iš pradžių ta taktikos dalis pasiteisino, bet antras Thompsono išėjimas jau buvo labai prastas. Labai greitai prarandame koncentraciją. Reikia žiūrėti į save, ką mes galime duoti komandai, o ne laukti, kad kažkas kitas išspręstų situaciją“, – moralizavo Šaras.

„Žalgiris“ į LKL pusfinalį žengė be A. Milaknio pagalbos – snaiperis dar sekmadienio mače prieš Vilniaus „Rytą“ nikstelėjo čiurną ir kuriam laikui iškrito iš rikiuotės. Tiesa, Š. Jasikevičius atskleidė, kad komandos veteranas į aikštę gali grįžti jau kitame etape.

„Dėl Milaknio niekas nepaaiškėjo. Šiandien jis pradėjo minimaliai sportuoti, lyg ir turėtų pasveikti iki pusfinalio, bet sunku pasakyti, nes dar nepradėjo bėgioti po aikštelę. Daro pratimus, reabilitaciją, bet daugiau paaiškės, kai pabandys pasportuoti penki prieš penkis ar daryti dar kažką aikštelėje, – sakė strategas, pabrėžęs snaiperio svarbą rungtynėse prieš tokią ekipą, kaip „Dzūkija“. – Jo trūko, ypač šioje serijoje. Žinome, kaip Alytus žaidžia, jie labai daug rizikuoja palikdami varžovus ties tritaškio linija. Gal Milaknį būtų mažiau palikę ir būtume labiau išplėtę aikštelę. Dėl to nėra net kalbos.“

Pusfinalio serijoje „Žalgiris“ gali startuoti jau sekmadienį – taip nutiktų, jei visuose kituose ketvirtfinaliuose taip pat neprireiktų trečiųjų rungtynių.