Geriausią karjeros sezoną žaidžiantis R. Berankis taikosi į rekordinį šuolį ATP reitinge

Ričardas Berankis
Ričardas Berankis
  © Irmantas Gelūnas / Fotobankas

Karjeros rekordą 2019-aisiais jau užfiksavęs ir pirmą kartą tris „Challenger“ serijos turnyrus per kalendorinius metus laimėjęs Ričardas Berankis atšaukė savo planus žaisti dar viename turnyre Pietų Korėjoje bei prieš pasirodymą „Didžiojo kirčio“ turnyre Prancūzijoje trumpam grįžo į Lietuvą.

Iki 70-osios pozicijos, kuri yra aukščiausia nuo 2016-ųjų, ATP reitinge pakilęs tenisininkas Bernardinų sodo teniso aikštyne susitiko su Lietuvos žiniasklaidos atstovais ir pasidalijo mintimis apie pirmąją sezono dalį bei antrosios metų dalies planus.

– Lietuvoje esate labai retas svečias. Kiek laiko ketinate praleisti gimtinėje?

– Būsiu čia labai trumpai. Jau rytoj manęs laukia skrydis į Ženevą. Net ir šis apsilankymas Vilniuje yra neplanuotas, kadangi pasitraukiau iš paskutiniojo turnyro Pietų Korėjoje. Reikėjo pailsėti ir pasiruošti artimiausioms kovoms. Ši vasara ir ruduo bus labai intensyvūs, tačiau turėsiu puikią galimybę pasiekti aukščiausią reitingo poziciją per savo karjerą.

– Pagerinti reitingo pozicijas galėsite per grunto dangos sezoną. Kokius tikslus keliate šiam metų laikotarpiui?

– Iš tikrųjų šiemet su komanda grunto sezono neakcentavome. Liko du turnyrai – „ATP 250“ serijos turnyras Ženevoje ir „Didžiojo kirčio“ varžybos Paryžiuje. Dar prieš keturias dienas žaidžiau ant kietos dangos ir tik šiandien turėsiu pirmą treniruotę ant grunto, neįskaitant Daviso taurės kovų Maroke prieš daugiau nei mėnesį. Vis dėlto turime būti pasiruošę viskam.

– Kaip oficialią pasitraukimo iš turnyro P. Korėjoje priežastį nurodėte peties traumą. Visgi iš tiesų rimtų sužeidimų nesate patyręs, ar ne?

– Ne, jokios traumos nėra – tai paprasčiausias nuovargis, ypač ties petimi. Būtent dėl to ir pavyko „išsibraukti“ iš turnyro, kadangi visus savo skausmus susakiau daktarui, kuris nustatė diagnozę.


Ričardas Berankis

Ričardas Berankis© Irmantas Gelūnas / Fotobankas

– Aukščiausią ATP reitingo vietą karjeroje pasiekė prieš trejus metus, kai buvote užkilęs iki 50-tuko. Visgi šiemet realiai pretenduojate šį pasiekimą pagerinti. Kas tai lėmė?

– Buvo labai ilgas procesas. Kai pasiekiau aukščiausią reitingo vietą, turėjau problemų su sveikata, teko ištverti operaciją, o atsigavimas po traumos laiko atžvilgiu užtrunka tikrai labai ilgai. Tačiau atsigavau, pastaruosius metus jau rodau labai stabilų žaidimą, kuo tikrai džiaugiuosi. Pastarieji treji metai – labai sunkūs, tačiau jie man suteikė stabilumo ir patirties.

– Kas labiausiai lemia atsiradusį stabilumą?

– Manau, kad meistriškumas, kuris atsirado iš brandos ir patirties. Pradedi geriau pažinti save, priimi kitokius sprendimus ne tik aikštelėje, bet ir už jos ribų.

– Po Daviso taurės varžybų pasirinkote keliauti į Pietų Korėją. Kas lėmė tokį jūsų sprendimą?

– Pasirinkau dėl to, kad ten vyko vieninteliai turnyrai ant kietosios dangos. Būtent dėl to skridome į Pietų Korėją. Po Daviso taurės pavyko pailsėti ir atsigauti, o šiemet labiau orientavomės į žaidimą ant kietų dangų, o ne ant grunto.

– Ar galima teigti, kad tai kol kas – geriausias sezonas jūsų karjeroje?

– Labai tvirtai galiu pasakyti, kad taip. Laimėti trys „Challenger“ turnyrai, pasiekiau gerus rezultatus ATP varžybose. Tvirtai sakau, kad tai yra pats stipriausias mano metų startas.


Ričardas Berankis

Ričardas Berankis© Irmantas Gelūnas / Fotobankas

– Artėja „Roland Garros“ turnyras Prancūzijoje. Ko tikitės iš šio turnyro, vyksiančio ant grunto?

– Žinoma, kad visuomet tikiuosi geriausio, bet žinant tai, kad aš dar nesitreniravau ant grunto, turėti didelių lūkesčių būtų nesąžininga. Priėmėme būtent tokį sprendimą – važiuosime, dirbsime, stengsimės.

– Kokių savybių reikia žaidžiant ant grunto, lyginant su kitomis dangomis – kietąja ir žolės?

– Ant grunto svarbiausia ištvermė. Labai svarbus yra gynybinis tenisas, tai nėra mano stipriausias ginklas (juokiasi). Žinoma, nepamaišytų ir sėkmė burtuose.

– Kalbantys apie Lietuvos tenisą dažnai pabrėžia, kad mūsų šalis turi tik R. Berankį. Ar jaučiate nusivylimą dėl negerėjančios Lietuvos teniso padėties?

– Keletas pastarųjų metų sunkūs buvo ne tik man. Lukas Mugevičius šiuo metu atlieka reabilitaciją po traumos, ir tikiu, kad dar tikrai sugrįš. Visgi man tai sudėtingas klausimas, kadangi negaliu suspėti pažiūrėti ir sekti jaunių žaidimą. Bet pasišnekame su Ramūnu Grušu, su Rimvydu Mugevičiumi – tikrai yra žaidžiančių talentingų vaikų, o viskas priklausys nuo to, kiek pastangų jie įdės.

– Šį sezoną jau laimėjote 30 mačų. Kuri pergalė jums pačiam buvo įsimintiniausia?

– Pirmiausia pagalvoju apie pergales prieš Davidą Goffiną (ATP reitinge užima 23-iąją vietą) ir Daniilą Medvedevą (14), nors tikrai buvo ir daugiau puikių laimėjimų.

– Dubajuje puikiai priešinotės ir garsiajam prancūzui Gaeliui Monfilsui (16). Trečiajame sete dar pirmavote, bet neišlaikėte pranašumo. Ar sunku pamiršti tokius pralaimėjimus ir pradėti ruoštis naujam turnyrui?

– Užmiršimas po tokių nesėkmių trunka iki kelių dienų. Jei iškart išskrendi į kitą vietą ir kitą turnyrą, tai iš karto stengiesi koncentruotis į naujas kovas. Po skaudžių nesėkmių tikrai būna ir bemiegių naktų, bet tai yra normalu. Didžiausia pralaimėto mačo pergalė – kuo greičiau jį užmiršti. Svarbiausia pasidaryti išvadas, o kitą dieną eiti dirbti toliau.

Geriausią karjeros sezoną žaidžiantis R. Berankis taikosi į rekordinį šuolį ATP reitinge

Ričardas Berankis
+18