Madonna vis dėlto pasirodys didžiajame „Eurovizijos“ finale

Madonna
Madonna
  © SCANPIX
Alfa Pramogos | BNS
2019-05-16 15:36

Madonna pasirašė sutartį dėl pasirodymo „Eurovizijos“ dainų konkurse Izraelyje, išsklaidydama nežinią, atsiradusią dėl raginimų popmuzikos žvaigždei boikotuoti šį renginį, ketvirtadienį pranešė Izraelio valstybinis transliuotojas KAN.

„Dabar tai jau oficialu“, – parašė šį renginį kartu su Europos transliuotojų sąjunga organizuojanti KAN savo svetainėje.

„Po kelių įtemptų dienų šiandien Madonna pasirašė sutartį su „Eurovizijos“ prodiuseriais“, – sakoma pranešime.

60 metų Madonna antradienį pareiškė, kad yra pasiryžusi pasirodyti konkurso finale Tel Avive šeštadienį.

Tačiau EBU prieš dieną pranešė, kad galutinė sutartis dėl atlikėjos dalyvavimo programoje dar nesuderinta.

Iki ketvirtadienio Izraelio žiniasklaida skelbė, kad sutarties vis dar nėra, o EBU ir KAN atsisakė pateikti naujos informacijos.

Balandžio mėnesį Madonnos prodiuseriai paskelbė, kad žvaigždė pasirodys Tel Avive. Žydų valstybė pelnė teisę šiemet surengti 64-ąjį „Eurovizijos“ dainų konkursą, nes pernykštį renginį Portugalijoje laimėjo izraelietė Netta Barzilai.

Tačiau Madonnos sprendimas dalyvauti renginyje išprovokavo judėjimo „Boycott, Divestment and Sanctions“ („Boikotas, investicijų atsiėmimas ir sankcijos“, BDS) protestą. Šis judėjimas jau daug metų ragina investuotojus ir menininkus nevykti į Izraelį dėl dešimtmečius žydų vykdomos palestiniečių teritorijų okupacijos.

„Niekada nesiliausiu muzikuoti, kad įtikčiau kieno nors politiniams interesams, ir nesiliausiu kalbėjusi apie žmogaus teisių pažeidimus, kurioje pasaulio dalyje jie bevyktų“, – pareiškė Madonna. Jos pareiškimą antradienį perdavė JAV žiniasklaida.

Drauge su Madonna į Izraelį atvyko jos 135 asmenų grupė, įskaitant reperį KoVu, 40 pritariamųjų vokalistų, 25 šokėjus ir technikų komandą, skelbiama pranešimuose, cituojant Izraelio ir Kanados pilietybes turintį milijardierių Sylvaną Adamsą, apmokantį didžiąją dalį sąskaitos už šį pasirodymą.

Šeštadienį vyksiančiame konkurso finale dėl pergalės varžysis jau tik 26 iš 41 konkurso dalyvio. Tris su puse valandos truksianti „Eurovizijos“ transliacija prasidės 22 val. Lietuvos laiku.

Madonos pasirodymas numatytas per pertrauką.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.