Statybos įstatymo pakeitimai sulaukė griežtos Lietuvos architektų rūmų kritikos

Statybos
Statybos
  © Edvard Blaževič
Alfa.lt
2019-05-16 14:55

Visai neseniai Aplinkos ministerijos parengti Statybos įstatymo pakeitimai sulaukė didelio Lietuvos architektų rūmų nepasitenkinimo.

Rūmų pirmininkė Daiva Veličkaitė savo feisbuko paskyroje sukritikavo pakeitimus bei apkaltino Aplinkos ministeriją paminant visuomenės galimybes įsitraukti į architektūrinius sprendimus. Jos teigimu, naujasis įstatymas turi tris pagrindines problemas. 

Pirmoji – šis projektas mažina atvejų skaičių, kai architektūrinė dalis būtų privaloma.

Antroji – projektiniai pasiūlymai bus mažiau prieinami visuomenės vertinimui, nebenumatant šiuo metu esančių reikalavimų stendams, laiškams ar savivaldybės svetainėse skelbiamai informacijai.

Trečioji – įstatymas ribotų visuomenės dalyvavimą svarstant projektinius pasiūlymus.

„Riboti visuomenės dalyvavimą svarstant projektinius pasiūlymus arba netgi jau patį projektą (jeigu per 10 dienų niekas pastabų į „Infostatybą“ neįkels, susirinkimo rengti nebereikės). Skaitant šį įstatymo projektą norisi dar ir dar kartą patrinti akis, ar tikrai nesapnuoji“, – rašė D. Veličkaitė. 

Ji pridūrė pažadėjusi, kad Lietuvos architektų rūmai teiks savo pasiūlymus dėl korekcijų, kviečia visas suinteresuotas puses nedelsti ir kreiptis Aplinkos ministeriją su savo pastabomis. „Negali būti, kad tokie niekuo nepaaiškinami (o gal vis dėlto paaiškinami, tik ne viešai?) siūlymai pasieks dienos šviesą“, – rašė rūmų pirmininkė.