D. Trumpas uždraudė JAV kompanijoms naudoti užsienietišką telekomunikacijų įrangą
„Huawei“ mato savo teisių pažeidimą

„Huawei“
„Huawei“
  © SCANPIX
BNS
2019-05-16 07:17

JAV prezidentas Donaldas Trumpas trečiadienį paskelbė nacionalinę nepaprastąją padėtį ir saugumo sumetimais uždraudė šalies kompanijoms naudoti užsienietišką telekomunikacijų įrangą; šis žingsnis, atrodo, yra nukreiptas prieš Kinijos telekomunikacijų milžinę „Huawei“.

Prezidento pasirašytas įsakas draudžia įsigyti ar naudoti įrangą iš kompanijų, keliančių „nepriimtiną riziką Jungtinių Valstijų nacionaliniam saugumui arba Jungtinių Valstijų asmenų saugumui“.

Baltieji rūmai nurodė, kad šiuo įsaku nesitaikoma į jokią konkrečią šalį ar kompaniją, tik į tas, kurias kontroliuoja „užsienio priešas“. Vis dėlto manoma, kad taip pasielgti Vašingtoną paskatino susirūpinimas dėl galimos „Huawei“ šnipinėjimo grėsmės.

 „Huawei“ ketvirtadienį pareiškė, kad Jungtinių Valstijų „nepagrįsti apribojimai“ pažeidžia jos teises.

„Apribojimas „Huawei“ vykdyti verslą JAV nepadarys JAV saugesnių ar stipresnių, atvirkščiai – tai tik privers JAV apsiriboti dar brangesnėmis alternatyvomis“, – pranešime paskelbė „Huawei“.

„Be to, nepagrįsti apribojimai pažeis „Huawei“ teises ir sukels kitų rimtų teisinių problemų“, – priduriama pranešime.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.