Kaip gyventi visavertį gyvenimą, nepriklausomai nuo aplinkybių

Optimizmas
Optimizmas
  © 123rf.com

Mes dažnai vengiame problemų, bijome į jas pažvelgti arba stengiamės išsaugoti tai, ką baisu prarasti. Puolame į neviltį dėl praradimų arba liguistai stengiamės viską kontroliuoti, kurdami saugumo iliuziją. Mėginame sulaikyti tai, kas malonu, užfiksuoti tai santykių ar materialių investicijų kaina, magišku mąstymu arba derybomis su Dievu, kad jis būtų gailestingas ir neatimtų to, ką turime.

Deja, jokios priemonės neužtikrina amžino gyvenimo žemėje, nenykstančios jaunystės ir sveikatos, populiarumo, pripažinimo ar idealių santykių. Viltį, kad viskas visada bus gerai, vieną kartą pakeičia praradimo skausmas ir nusivylimas, po kurio prasideda kančios ir naujų vilčių kūrimas. Toliau ciklas kartojasi iš naujo. Šis ciklas sienai išsamiai aprašytas įvairiuose šaltiniuose (pavyzdžiui, indų Sansaros ratas). Jo esmė ta, kad tokiu nemaloniu būdu vystosi (arba degraduoja) mūsų sąmonė.

Iš esmės žmones galima suskirstyti į dvi kategorijas:

*vieni laukia tinkamų sąlygų, kad galėtų pradėti gyventi tikrą gyvenimą (pavyzdžiui, kai viskas aplinkui bus gerai);

*kiti išmoko gyventi visavertį gyvenimą, nepriklausomai nuo aplinkybių.

Beje, jeigu jūs būtumėte Likimas arba Dievas, kuriai iš šių dviejų gupių norėtumėte nusišypsoti?

Toliau atskleisime 10 gyvenimo principų, kaip gyventi, nepriklausomai nuo aplinkybių.

1. Per audrą būkite centre

Ciklono centre visada būna ramu. Čia ir dabar visada yra gyvenimas. Bet kokia neigiama situacija – tik būdas praplėsti centrą ir realizuoti savo dvasinį potencialą.

2. Valdykite laiką

Sulėtinkite kino filmą ir apžiūrėkite detales. Net baisiausias įvykis, suskaidytas į smulkius momentus, tampa tiesiog nauja patirtimi, kuri vėliau gali pasirodyti vertingiausia gyvenime.

3. Neeikvokite jėgų tam, ko negalima pakeisti

Pavyzdžiui, verta valdyti savo būseną ir pasinaudoti tomis galimybėmis, kurios atsiveria, užuot bandžius pasipriešinti nemalonioms išorinėms aplinkybėms.

4. Nenugrimzkite į viltis, poilsį, euforiją

Žinoma, verta pasinaudoti ramiu etapu, kad galėtumėte susivokti, atsipalaiduoti, realizuoti tai, kas buvo atidėta. Tačiau nereikia prisirišti prie gardaus maisto ir kurti planų, kad turėsite jo visada. Vieną dieną mėgstamas šokoladas pasibaigs. Jeigu jūs dėl to nusiminsite, vadinasi, likote praeityje. Nepraraskite kontakto su realybe, nes troškimas pailsėti dažniausiai reiškia prarastas galimybes ateityje, juk kitos audros niekas neatšauks.

5. Nedarykite nieko iš baimės, abejonių, negatyvumo, nusiminimo

Mokykitės valdyti baimę, pažvelgti į situaciją kitu kampu. Iš pradžių atgaukite savo stabilią būseną, tada rinkitės ir veikite. Taip kiekvienas veiksmas bus idealus. Prisiminkite, kad klaidų nebūna, būna tik iškreipta realybė.

6. Suraskite (arba susikurkite) prasmę už savo gyvenimo ribų

Skamba keistai, bet pasirinkę didį tikslą mes tampame didžio dalimi, išsiplečiame laike ir erdvėje. Tada baigtinumas netenka tokios didelės reikšmės, juk tai, ką sukursite, egzistuos ir po jūsų. Didelė prasmė nereiškia nerealių tikslų ir užduočių. Kartas visai paprastas dalykėlis tampa svarbiausia didelio dalyko dalimi.

7. Pripažinkite savo ir svetimas silpnąsias puses. Prašykite pagalbos ir padėkite

Prašyti pagalbos reikia, nelaikant to pažeminimu ar pareiga, paliekant kitiems teisę atsisakyti. Priimkite pagalbą ta forma, kurią galite panaudoti. Pasirinkite, kuo turite sekti. Žmonės linkę padėti tiems, kurie yra nuoširdūs ir stiprios dvasios. Tik stiprus žmogus gali pripažinti savo silpnybes. Prašymas ir pagalba kitiems – dvi vienos monetos pusės, vadinasi, jeigu dabar viskas blogai, tai ir jums kada nors atsiras galimybė padėti kitam, patekusiam į audrą. Ketinimas padėti kitam – svarbiausia bet kurio sistemos elemento prasmė. Visada būna kas nors, kas žengia jums iš paskos. Neatsisakykite jam padėti, juk už jo eina dar kažkas, kas, to visai nesuvokdamas, žengia jūsų keliu.

8. Ne kovokite už būvį, o gyvenkite

Ieškokite mažų ir didelių džiaugsmų paprastuose dalykuose. Atpalaiduokite kūną ir gaudykite sunkaus meto romantiką. Kai mes žiūrime filmą, žavimės tuo, kokį kelią pereina herojai, net jeigu jis būna nepaprastai sudėtingas. Ieškokite tų, kurie jums dvasiškai artimi, tegul jie būna jūsų švyturys.

9. Niekada niekam neatiduokite savo pasirinkimo teisės

Perduodami pasirinkimą autoritetingam žmogui, mes patenkame į priklausomybę. Pasiduodami prie pirmos kliūties arba tada, kai atrodo, kad yra per mažai šansų laimėti, mes prarandame savo nepaprastą sugebėjimą kurti stebuklus. Nepalankiomis aplinkybėmis tai padeda tinginiauti, apsisaugoti nuo baimės ir kaltės, bet visada veda prie galimybių praradimo ir kartais gali kainuoti gyvenimą.

10. Prisiminkite, kad vieną dieną audra baigsis

Ji baigsis taip pat netikėtai, kaip ir prasidėjo. Viskas praeina. Vieno etapo pabaiga visada tampa kito pradžia. O ištvertas išbandymas sustiprins jūsų dvasią ir galbūt įkvėps jus supančius žmones.

Šaltinis: Intesense.ru