Kavinės interjeras: užsakymo kodas – modernumas

Beno Šileikos fotografija
Beno Šileikos fotografija

Per dešimtmetį interjeras pabosta ne tik savininkams, bet ir svečiams. Ypač viešai lankomos erdvės. Noras atsinaujinti paskatino ir Klaipėdoje įsikūrusių kavos namų „Max Coffee“ interjero pokyčius. Naują įvaizdį kūrusi dizainerė Dovilė Batutienė sako, kad užsakovai norėjo prisitaikyti prie modernaus (nebūtinai jauno) kliento poreikių.

„Norėjosi pabėgti nuo tradicinio kavinių interjero, kuriame vyrauja rudos, rusvos, kavos su pienu spalvos. Taikėmės prie besikeičiančio kliento. Jis modernus, atviras naujovėms, skoniams, bendravimui, kelionėms, bet nebūtinai labai jaunas žmogus“, – kalba „Interjero studijos“ įkūrėja D. Batutienė.

Nors kavinė labai pasikeitė, nuolatiniai lankytojai pastebės, kad du dalykai išliko tie patys: senų raudonų plytų siena ir terakotos plytelių grindys. Kaip aiškina interjero dizainerė, siena yra senojo miesto palikimas, todėl jos keisti negalima. „Ta plytų siena man patiko. Senos autentiškos plytos net parodė tam tikrą gairę atsirasti metalui, industriniams elementams“, – sako ji.


Beno Šileikos fotografija

Beno Šileikos fotografija

Terakotos grindys yra prekybos centro dalis. Jos pasikartoja praėjimuose, koridoriuose, todėl privalėjo išlikti ir jungiamojoje kavinės erdvėje.

Visus šiuos elementus dizainerė sako turėjusi priimti kaip nejudinamą duotybę ir įkomponuoti taip, kad jie susilietų į darnią visumą. Plytų siena ir grindys padiktavo ir spalvinius akcentus. „Pirma mintis buvo imti intensyvią oranžinę spalvą, kuri kalbėtų apie gaivą, jaunatvę, nes tai ir sulčių namai. Bet suvokėme, kad prie grindų ši spalva nederės, todėl pasirinkome kitą gamą“, – aiškina interjero kūrėja.

Po remonto kavinėje atsirado kelios zonos. Ilgų minkštasuolių zona nepakito, tik atsinaujino. Ši vieta skatina bendrauti, patogiai įsitaisius ant pagalvėlių ganyti akis aplink.

Prie lango dizainerė suprojektavo medinį pusbarį. „Šioje zonoje įtaisėme daugiau rozečių, kad žmonės galėtų atsisėsti, mėgautis kava, žiūrėti pro langą ir niekam netrukdant darbuotis, nes kavinės, reikia pripažinti, tampa ir darbo vietomis“, – pastebi D. Batutienė.

Interjere pasikartoja juodo metalo rėmas. Jis matomas industrinio stiliaus lentynose, nuo šalčio saugančiame tambūro stikle, skaido baltą sieną ir įrėmina nuotraukas. Kaip komentuoja interjero dizainerė, juoda grafika interjerui suteikia žaismingumo.


Beno Šileikos fotografija

Beno Šileikos fotografija

Užuolaidos ir jaukios drapiruotės ne tik „minkština“ aplinką, bet ir skiria kavinę nuo prekybos centro. Pasak pašnekovės, viena siena yra į prekybos centrą išeinantis didžiulis langas, todėl čia interjeras tiesiog pradingsta. „Pro langą matai daug nereikalingų detalių, vizualinio triukšmo“, – savo sprendimą čia pakabinti užuolaidas ir žvilgsnį nuo lango nukreipiančius šviestuvus komentuoja dizainerė. Kavinę apšviečia įvairių formų ir funkcijų šviestuvai.

LED apšvietimas suteikia aplinkai jaukumo, minimalistinės lemputės minkštasuolių zonoje išskiria staliukus, griežtų geometrinių formų šviestuvai atkartoja kvadratinius staliukus, o juodi kabantys „voratinkliai“ atidavimo zonoje yra žaismingas akcentas.

Kai kurie pokyčiai nematomi kavinės klientams, bet svarbūs jos darbuotojams. Dizainerė pasakoja, kad atnaujinant patalpas buvo sukurta patogesnė baro zona, pakeistos kriauklės, indaplovės, kavos virimo vietos, apgalvoti kiti darniam darbui reikalingi techniniai elementai ir pagaminti ilgaamžiai patogūs baldai. 

Kavinės interjeras: užsakymo kodas – modernumas

Beno Šileikos fotografija
+6