Viešas EP pirmininkų laiškas: šį kartą verta balsuoti

EP pirmininkai: Patas Coxas, Antonio Tajani ir Hansas Gertas Poetteringas
EP pirmininkai: Patas Coxas, Antonio Tajani ir Hansas Gertas Poetteringas
  © Europos Parlamentas
EP | Alfa.lt
2019-05-07 09:00

Šį straipsnį pasirašė dabartinis Europos Parlamento (EP) pirmininkas Antonio Tajani ir šie buvę EP pirmininkai: Lordas Plumbas (1987–1989), Enrique Barónas Crespo (1989–1992), Klausas Hänschas (1994–1997), José María Gil-Roblesas (1997–1999), Patas Coxas (2002–2004), Josepas Borrellis Fontellesas (2004–2007), Hansas-Gertas Pötteringas (2007–2009) ir Jerzy Buzekas (2009–2012).

Europa atsidūrė kryžkelėje, todėl gegužės pabaigoje vyksiantys EP rinkimai turės lemiamą reikšmę mūsų žemyno ateičiai.

EP pirmininkavome ir netikrumo, ir optimizmo laikais. Po Antrojo pasaulinio karo, net ir užplūdus giliausioms abejonėms, europiečių solidarumas padėjo mums įveikti didžiausius sunkumus.

Prieš keturiasdešimt metų, 1979 m. birželio mėn., EP buvo išrinktas pirmą kartą. Prieš dar keturiasdešimt metų, 1939 m., europiečių jaunoji karta buvo priversta kautis tarpusavyje. Galiausiai per Antrąjį pasaulinį karą žuvo 55 mln. žmonių. Tai buvo brangiai atsiėjusi pamoka, kurios nevalia pamiršti ar ignoruoti apėmus apatijai ar priešiškumui.

Dabar, naujais didžiųjų galių konkurencijos laikais, susiduriame su dar viena kompromisinės politikos ir didėjančios geopolitinės įtampos banga. Esame europiečiai ir negalime pasirinkti už kitus. Negalime kontroliuoti kitų atliekamų veiksmų. Galime pasirinkti už save, galime kolektyviai rinktis tai, kas atitiktų mūsų ir platesnio mus supančio pasaulio interesus ir poreikius bei vertybes.

Jau nebekalbame apie „senąsias“ ir „naująsias“ valstybes nares. Kalbame apie vieną Europą – nuo Helsinkio iki Nikosijos ir nuo Lisabonos iki Vilniaus. Esame didžiausia pasaulyje bendroji rinka. Mūsų gyvenimo būdo pagrindą sudaro bendros tradicijos ir vertybės: kiekvieno žmogaus orumas, laisvė, demokratija, teisinė tvarka ir taika.

ES nėra tokia tobula, kaip daugelis pageidautų, bet ir ne tokia ydinga, kaip ją karikatūriškai vaizduoja aršiausi kritikai. Prieš ją tobulindami, pritaikydami ir reformuodami, pirmiausia turime ją išsaugoti.

Parama ES nuomonių apklausose užima itin aukštą vietą. Šią paramą dabar labai svarbu išreikšti balsavimu. Todėl mes, čia pasirašantieji, dabartinis EP pirmininkas ir buvę EP pirmininkai, kviečiame pasinaudoti pilietine teise ir atsakingai balsuoti artėjančiuose EP rinkimuose.