Lokalizavus gaisrą, atnaujintas eismas per Raigardo punktą
Atnaujinta 21.41

Miško gaisras (Asociatyvi nuotrauka)
Miško gaisras (Asociatyvi nuotrauka)
  © SCANPIX
BNS
2019-04-24 20:15

Lokalizavus gaisrą Baltarusijoje netoli Lietuvos sienos, ketvirtadienio vakarą atnaujintas eismas per Raigardo punktą.

Toks sprendimas priimtas po Lietuvos ir Baltarusijos pasieniečių pasikeitimo informacija apie padėtį abipus sienos, parašė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Po patikrinimų į abi puses pradėti leisti lengvieji ir krovininiai automobiliai, gali vykti ir autobusai.

Dėl gaisro Baltarusijos pusėje asmenys ir automobiliai per sieną čia nebuvo praleidžiami maždaug puspenktos valandos.

Gaisro pavojus

Trečiadienio vakarą buvo kilusi grėsmė, kad gaisras šalia Raigardo pasienio punkto Baltarusijoje slinks link Lietuvos, bet pasikeitė vėjo kryptis.

Teigiama, kad miškas dega kilometrą nuo Raigardo pasienio kontrolės punkto. Šis punktas dėl gaisro buvo uždarytas, taip pat uždarytas ir Baltarusijos pusėje esantis Privalkos punktas.

„Iki Raigardo punkto ugniai buvo likęs apie kilometras, tačiau apie 17.30 val. gaisras nebeslinko arčiau Lietuvos kiek pasikeitus vėjo krypčiai. Pasieniečiai į Raigardo punktą neįleidžia transporto priemonių. Jei ugnis visai priartėtų prie Raigardo punkto, iš jo teritorijos būtų išvaryti ir ten stovintys sienos nekirtę automobiliai“, – BNS sakė VSAT atstovas Giedrius Mišutis.

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, visoje Lietuvoje vyrauja didelis ketvirtosios klasės miškų pavojus.

VSAT: gaisras Baltarusijoje netoli Lietuvos sienos lokalizuotas 

Baltarusijos pareigūnai Lietuvos pasieniečiams pranešė, kad iš jų šalies teritorijos link Raigardo punkto Lietuvoje artėjęs didelis miško gaisras yra lokalizuotas, ugnis nebeplinta.

Druskininkų pasieniečių duomenimis, arčiau kaip maždaug kilometrą iki sienos gaisras taip ir nepriartėjo. Šiuo metu tebepučia palankesnis rytų vėjas, apie 17.30 val. pakeitęs gaisrą į Lietuvos pusę gynusį pietų vėją, pranešė VSAT.

Apylinkės apie Raigardo punktą Lietuvos pusėje žvalgomos pasieniečių sraigtasparniu „Eurocopter“. Pranešama, kad Baltarusijos pusėje maždaug 2–3 kilometrai nuo sienos dar yra nedidelių pavienių miško gaisro židinių.

Kaimyninės šalies teritoriją savo pusėje Baltarusijos pareigūnai irgi žvalgo iš oro.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.