ES nuo 2021 m. ribos transriebalų kiekį maisto produktuose

Europos Sąjunga
Europos Sąjunga
  © SCANPIX
BNS
2019-04-24 19:38

ES trečiadienį patvirtino reikalavimą sumažinti transriebalų kiekį tokiuose maisto produktuose kaip užkandžiai, siekdama sumažinti širdies ligų ir insultų atvejų skaičių Europoje.

Pramoniniu būdu gaminami riebalų rūgščių transizomerai, tokie kaip margarinas arba sukietinti augaliniai riebalai, yra populiarūs dėl savo pigumo ir galimybės juos ilgai sandėliuoti.

Tačiau transriebalų vartojimas yra siejamas su širdies ir kraujagyslių ligomis. Pasak sveikatos ekspertų, transriebalai yra kenksmingiausi riebalai ir atlieka didelį vaidmenį dėl daugiau kaip 500 tūkst. mirčių per metus visame pasaulyje, rodo Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) skelbiami duomenys.

Europos Komisija (EK) nuo 2021 m. balandžio 2 d. apribos transriebalų kiekį maisto produktuose – 100 gramų maistui naudojamų riebalų galės būti ne daugiau nei 2 gramai pramoniniu būdu pagamintų transriebalų.

Pagal reglamentą didmenininkai taip pat bus įpareigoti informuoti mažmenininkus apie bet kokius maisto produktus, kuriuose transriebalų kiekis viršija normą.

„Šia priemone siekiama apsaugoti vartotojų sveikatą ir pasiūlyti europiečiams daugiau galimybių sveikai maitintis“, – sakoma EK pranešime.

PSO pernai paragino visas valstybes per artimiausius penkerius metus pasiekti, kad maistui gaminti nebūtų naudojami dirbtiniai transriebalai. PSO siekia, kad prie šios kovos prisidėtų šalys, kuriose gyventojai gauna vidutines ir mažesnes pajamas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.