Šaras žarstė liaupses impulsą komandai davusiam E. Ulanovui: visi jam ėjo iš paskos

Šarūnas Jasikevičius
Šarūnas Jasikevičius
  © SCANPIX
Alfa.lt
2019-04-18 23:54

Žalgiriečiai įsiklausė į Šarūno Jasikevičiaus žodžius po skaudaus antausio antradienį. Per pirmąjį Eurolygos ketvirtfinalio mačą visiškai subyrėję ir net 33 taškų skirtumu Stambulo „Fenerbahče“ klubui nusileidę „Žalgirio“ krepšininkai jau po 48 valandų smogė galingiems varžovams atgal ir išlygino serijos iki trijų pergalių rezultatą.

Antradienį Šaras pasigedo fizinio kontakto, tačiau šiandien juo skųstis jau negalėjo – lyg žvėrys į pergalę kabinęsi kauniečiai ketvirtajame kėlinyje iššvaistė dviženklį pranašumą, bet pergalės iš savo rankų išleisti nė neketino.

„Manau, kad buvo fantastinė kova iš abiejų komandų. Mūsų žaidėjų reakcija ir atsidavimas buvo aukščiausio lygio – čia nėra ką sakyti, – po pergalės kalbėjo Š. Jasikevičius. – Šiandien mes tikrai nepralaimėjome fizinės kovos. Buvo visko.“

Strategas ypatingą pagiriamąjį žodį pasakė ir rungtynių didvyriu tapusiam Edgarui Ulanovui, kuris ne tik surinko 29 naudingumo balus ir sužaidė geriausią sezono mačą, bet ir pataikė pergalingą metimą likus mažiau nei 24 sekundėms.

„Reikia išskirti Edgarą, kuris davė komandai tokį impulsą, kad visi atėjo jam iš paskos. Jautėsi begalinė energija, ir tik su tokia energija ir atsidavimu mes galime kovoti su „Fenerbahče“, – puolėją ir visą komandą liaupsino Šaras.

– Ką tokio padarėte per tas 48 valandas, kad pamatytume visiškai kitokį mačą?

– Nieko. Vėl sugrįžtu prie to paties, kad galvojate, jog reikia kažką keisti, kažką daryti. Ne, reikia pasižiūrėti į save. Žaidėjai turi pamatyti įrašą, kad kai kuriose situacijose jie nusileido kova, aistra. Daug kas šneka apie kažkokius sprendimus, bet nematėme daug sprendimų nei iš „Fenerbahče“ pusės, nei iš mūsų.

Norisi sužinoti, kas ką keičia, bet niekas taip daug nekeičia, kaip jūs galvojate. Ir, aš manau, sąžiningai vienas svarbiausių dalykų yra nepamesti galvos ir nepradėti išradinėti kažkokio dviračio. Mes jau esame sezono gale – tu to dviračio neišrasi, jei neišradai jo pirmoje pusėje. Žaidėjai turi eiti kautis ir palikti širdį. Kitaip negali būti.

– Kaip pavyko suvaldyti rungtynių pabaigą, ypač paskutinę minutę?

– Galvoju, pavyko suvaldyti tik dėl to, kad turėjome pranašumą ir baigėsi laikas. Jeigu būtume žaidę daugiau, turbūt būtume pralaimėję. Esame nelabai patenkinti kai kuriais dalykais, bet žaidėjai rodė charakterį, ir man tai svarbiausia. Aišku, jeigu būtume pralaimėję, būčiau žiauriai nusivylęs, bet vis tiek reikia sakyti tą patį: žaidėjų atsidavimas ir jų paliktos jėgos aikštelėje buvo fantastinio lygio.

– Ar E. Ulanovas buvo vienas tų pranašumų, apie kuriuos kalbėjote prieš rungtynes?

– Edgaras ir užvedė komandą savo energija, ir „centravo“, kada reikėjo. Šiandien protingiau žaidė ir gynėjai. Jie prieš „Fenerbahče“ įvesdavo kamuolį į situacijas, kai turėdavome vadinamuosius „miss-matchus“ (persvaras – Alfa.lt). Mes šiandien žaidėme protingiau. Galbūt žaidėjai suprato patį svarbiausią dalyką – jeigu nori toliau likti serijoje, tai turi žaisti patį kiečiausią krepšinį, kokį esi žaidęs. Turiu galvoje fizinę pusę, tai neturi nieko bendro su taktikomis. Žaidėjai turi aukoti savo kūnus, nes kitaip mes neturime šansų.


Edgaras Ulanovas (Eurolygos nuotr.)

Edgaras Ulanovas (Eurolygos nuotr.)

– Lyginant su pirmąja dvikova, buvo daug žaidimo žemu penketu. Kiek tai veikė šiame mače?

– Kažkiek buvo planuota žaisti daugiau, nes norime būti judresni, be to, „Fenerbahče“ irgi dažnai žaidžia žemu penketu. Tikrai norime dažnai veržtis ir susikurti metimų. Jeigu tu tik perdavinėsi kamuolį ties tritaškiu, tai metimų nesusikursi. Visgi tai yra geriausia komanda Europoje, ir prieš ją labai sunku žaisti, ypač susikurti metimų. Su daugiau judėjimo jų susikūrėme daugiau.

– Ar galima teigti, kad šiandien „Žalgiris“ pataikė tai, ko nepavyko antradienį?

– Taip, tai padeda. Mes pirmose rungtynėse pirmoje pusėje pralaimėjome fiziniu žaidimu, bet ir daug metimų nepataikėme. Jeigu būtume pataikę, tai rezultatas nebūtų buvęs toks labai blogas. Gerai, kad šiandien ir susikūrėme, ir pataikėme.

Reikia sugrįžti ir prie Edgaro, ir prie Nate’o Wolterso, kuris mums sukūrė visą pranašumą. Kažkiek jau yra nusistovėję penketukai, ir norėjosi užbaigti su tais, su kuriais jau žaidžiame aibę savaičių. Nate‘as sužaidė nuostabias rungtynes su savo ardymu ir agresija.

– Brandonas Daviesas pirmuose 3 kėliniuose buvo dažnai keičiamas ir išimamas iš aikštelės. Ar tai buvo taupymas, ar kažko nepadarymas iš jo pusės?

– Jis gynyboje kažkiek turėjo problemų. Dabar yra laisvų dienų, turime penkias dienas iki kitų rungtynių, tad nesiruošiau taupyti žaidėjų. Jeigu kažkam būtų reikėję, tai būtų žaidę labai daug minučių. Tai buvo taktiniai sprendimai.

– Kaip jums atrodė lemiami E. Ulanovo taškai?

– Du taškai, ir viskas (juokiasi). Gražių rungtynių ir gražaus krepšinio prieš „Fenerbahče“ nebus. Dar niekas su jais nesužaidė labai gražių rungtynių. Jas turi išstenėti. Čia vyksta aukščiausio lygio atkrintamųjų krepšinis.

– Ką jums ir komandai reiškia, kad Kaune su „Fenerbahče“ žaisite dar vienas papildomas rungtynes – iš viso du sykius?

– Jau ir duodamas interviu Eurolygos transliacijoje pasakiau, kad gražiausias dalykas yra tai, kas šį sezoną vyksta su žalgiriuku ir sirgaliais. „Žalgirio“ sirgaliai gaus progą dukart pažiūrėti į geriausią Europos komandą ir geriausią trenerį. Labai šaunu.

– Tai, kad važiuojate į namus su 1-1, yra geriausia, ką galėjote turėti?

– Žiūrint į mūsų vaizdą prieš dvi dienas, taip (šypsosi).

– Kiek svarbus yra namų faktorius?

– Visada geriau žaisti namie. Tai turi kažkokią įtaką. Niekada nemalonu, kai tau švilpia 15 tūkst. žmonių. Bet turime suprasti, kad jie yra prie to pripratę, jie yra perėję ugnį. Jie yra žmonės, niekada nemalonu žaisti išvykoje, bet sirgaliai už mus nelaimės.