Rungtynių įrašą peržiūrėjęs Šaras išvydo geresnį vaizdą nei tikėjosi: reikia susitvarkyti puolimą

Šarūnas Jasikevičius
Šarūnas Jasikevičius
  © Stop kadras
Alfa.lt
2019-04-17 21:21

Nors Kauno „Žalgiris“ pirmąsias Eurolygos ketvirtfinalio rungtynes prieš Stambulo „Fenerbahče“ pralaimėjo triuškinamu skirtumu – 43:76, – vaizdo įrašą peržiūrėjęs Šarūnas Jasikevičius išvydo geresnį vaizdą, negu tikėjosi.

Jau ketvirtadienio vakarą į antrąjį mūšį prieš bene stipriausią šio sezono Eurolygos ekipą stosiančios ekipos strategas tikino, jog žaidimas nebuvo toks blogas, kaip rodo rezultatas, o labiausiai jis pasigedo savo auklėtinių fiziškumo.

„Galbūt kai kurios situacijos buvo geresnės, nei atrodė, žaidimas buvo geresnis, – apie tai, ką išvydo peržiūrėjęs įrašą, kalbėjo Šaras. – Tik nemaniau, kad tiek nusileisime fiziniu kontaktu. Turėjome galimybių paprasčiausiai daugiau kovoti, daugiau stumdytis. Tas mane labai nuvylė, kad tikrai nusileidome fiziniu kontaktu ir noru. Galbūt mūsų galvos buvo sukoncentruotos kažkur kitur, o ne eiti ir kovoti dėl kiekvieno kamuolio, griūti. Šitas aspektas mane nuvylė.

Iš krepšinio situacijos mes susikūrėme nemažai dalykų, tiesiog nieko neužbaigėme aplink krepšį ir, aišku, visai nepataikėme iš toli. Ta pati gynyba, su visomis klaidomis, kurių visą laiką bus, nebuvo labai bloga. Bet 23 klaidos, kamuolio neįvedimas, nenubaudimas ten, kur galvojome, kad galime nubausti, yra pagrindiniai akcentai rytojui.“


„Žalgiriui“ antradienį itin sunkiai sekėsi išnaudoti vieną savo privalumų – pajėgius aukštaūgius ir galingą žaidimą baudos aikštelėje. Visus kelius link krepšio uždarę šeimininkai paliko žalgiriečių aukštaūgius su minusiniais naudingumo balais – tokius rodiklius užfiksavo Brandonas Daviesas (-1), Deonas Thompsonas (-4) ir Antanas Kavaliauskas (-8).

„Fenerbahče“ yra tikrai gerai besiginanti komanda, kalbos nėra, bet patys padarėme labai daug prieš save, – tokius skaičius aiškino Š. Jasikevičius. – Galėjome daugiau ir protingiau stumdytis. Momentais jeigu stumdavome, tai labai akivaizdžiai, dviem rankomis, neleistinu kontaktu ir tokiems patyrusiems teisėjams labai lengva tai pamatyti. Turime būti protingesni.

Reikia palikti kūnus aikštelėje, kovoti dėl kiekvieno centimetro ir kuo mažiau žiūrėti į save, savo statistikas. Jeigu turime išsibauduoti, kad sustabdytume varžovus, tą ir turime padaryti.“

Jei „Fenerbahče“ ketvirtfinalyje žaidžia jau šeštą sezoną iš eilės, o prieš tai net keturis sykius Stambulo ekipai šis etapas buvo sėkmingas, tai „Žalgiris“ į pirmojo turnyro aštuoneto batalijas pateko vos antrą kartą per pastarąjį dvidešimtmetį. Pasak Š. Jasikevičiaus, normalu, kad dėl to atsiranda dvejonės prieš priimant sprendimus tokiose atsakingose rungtynėse.

„Natūralu, nes turime jauną komandą. Tų nervų ir tikėjomės, kad jie bus. Bet vis dėlto 23 klaidos dėl tų dvejonių, pramesti metimai – jų buvo per daug. Mes žinome, kokią komandą turime, žinome, kad „Fenerbahče“ jau yra žaidusi aibę tokių rungtynių ir to mes tikėjomės. Pasigedau kovos dėl kiekvieno centimetro, o konkrečiai – bandymo dominuoti savo asmenines dvikovas“, – aiškino strategas.

Įdomu tai, kad pirmąją pergalę ketvirtfinalyje Željko Obradovičiaus kariauna pasiekė nepaisant to, jog „Žalgiris“ iš žaidimo visiškai išjungė du pavojingiausius „Fenerbahče“ ginklus – Janą Vesely ir Kostą Slouką, kartu tepelniusius vos 4 taškus. Nors Stambulo klubas prieš atsakomąjį susitikimą pasiliko įspūdingus rezervus, Šaro tai negąsdina.

„Negąsdina, nes manau, kad mūsų gynyba buvo visai normali, jie irgi pataikė visai sunkių metimų. Reikia susitvarkyti galvas ir mūsų puolimą“, – pergalės receptą pabrėžė treneris.

Jis tiki, kad žalgiriečiai dar sykį pademonstruos savo kovingumą, kuriuo jau pasižymėjo reguliariojo sezono finiše – šešiomis pergalėmis iš eilės jį baigęs „Žalgiris“ tik paskutinę akimirką įšoko į ketvirtfinalio traukinį, kuris, atrodė, jau buvo nuvažiavęs.

„Komanda su charakteriu, vyrai tikrai tvirti, jie jau tą įrodė jums visiems, ne tik man. Reikia atsitiesti. Matėme, kaip galime juos nubausti. Tikrai turime pranašumų. Pirmą sykį per tiek laiko prieš „Fenerbahče“ turime tiek daug pranašumų. Tačiau reikia juos išnaudoti“, – sakė Š. Jasikevičius.