Sąmokslo teorija: kovotojo prieš skiepų žalą U. Kiguolio interesas – nauda tėvų verslui

Ugnius Kiguolis garsėja kaip kovotojas prieš tariamą ar esamą skiepų žalą
Ugnius Kiguolis garsėja kaip kovotojas prieš tariamą ar esamą skiepų žalą
  © Alfa.lt fotomontažas

Žinomas Kauno verslininkas ir investuotojas Ugnius Kiguolis dar prieš keletą metų žiniasklaidos buvo pamėgtas kaip pramogų pasaulio atstovas ir prabangų gyvenimo būdą mielai demonstruojantis milijonierius, tačiau pastaruoju metu vyras žinomas dėl kovos prieš skiepus ir / ar skiepų žalą.

Keletą metų trunkančios kampanijos, kurios dalyviai siekia įrodyti skiepų žalą, apogėjumi galima laikyti balandžio 1 d. Seime surengtą diskusiją „Saugios vakcinos – saugiai Lietuvai“, kurią U. Kiguolis rengė kartu su Seimo nariu Dainiumi Kepeniu. Diskusijoje dalyvavo ir skeptiškai skiepų priešininkus vertinantys medikai, ir asociacijos „Objektyviai prieš skiepus“ atstovai, nuo skiepų nukentėjusių vaikų tėvai.

Verslininko teiginiai apie skiepų žalą neretai pašiepiami kaip sąmokslo teorijos, tačiau, kad ir kaip būtų ironiška, sąmokslo teorijų auka tapo ir pats U. Kiguolis, tiksliau, jo ryšiai su tėvais – internete vis dažniau galima sutikti prielaidų, kad verslininkas kovoja prieš skiepus, kadangi abejonių tradicine medicina kėlimas esą atneša naudos jo tėvų verslui.

Ar skiepai atneša daugiau naudos, ar žalos – sudėtingas klausimas, kurį reikėtų patikėti mokslininkams ir analitikams, ir Alfa.lt nesiima misijos išsiaiškinti, ar teiginiai apie skiepų žalą yra teisingi, ar ne. Tačiau keletas Alfa.lt šaltinių atkreipė dėmesį į kitą, kiek paradoksalų, šios istorijos aspektą: tariamai esamą U. Kiguolio tėvų verslo ryšį su kova prieš skiepų žalą, kuris jau virto atskira sąmokslo teorija.

Šeimos arkliukas – medicina

U. Kiguolio tėvai nesulaukia tiek žiniasklaidos susidomėjimo kaip pats kaunietis verslininkas, nors pats U. Kiguolis, Alfa.lt žiniomis, bent kelis kartus yra pagrindęs savo poziciją dėl skiepų keliamo pavojaus tuo, kad jo tėvai yra medikai.

Verslininkas nemeluoja – Prienuose, miestelyje, kuriame U. Kiguolis užaugo, prieš keletą metų veikė Vytauto Kiguolio poliklinika „Firmus medicus“, anksčiau veikusi kaip Beatričės ir Vytauto Kiguolių privati poliklinika.

Pats U. Kiguolis feisbuke prisistato kaip bendrovės „Firmus medicus“ komunikacijos atstovas. Internete išties galima rasti tokią svetainę – panašu, kad pastaroji kažkada buvo V. ir B. Kiguolių poliklinikos svetainė, tačiau dabar virto portalu, siekiančiu įrodyti skiepų sukeliamą žalą.

Virtualioje erdvėje pastaruoju metu galima aptikti keliamą versiją, kad tokios abejonės skiepų nauda verčia žmones nusisukti nuo tradicinės medicinos ir atsigręžti į alternatyviąją, o pastaroji esą yra U. Kiguolio tėvų arkliukas.

Motina – homeopatų asociacijos narė

Verslininko tėvų polinkis į netradicinę mediciną išties turi šiokį tokį pagrindą – gydytoja reabilitologė B. Kiguolienė internete yra pristatoma kaip Lietuvos homeopatų asociacijos narė. Medikės pavardė puikuojasi ir gemoterapijos – specializuotos žolinės medicinos formos – šalininkų sąrašuose. Tinklalapyje Gemoterapija.lt B. Kiguolienė pristatoma ne tik kaip reabilitologė, bet ir kaip akupunktūros specialistė.

Bent jau homeopatija dažnai kritikuojama kaip visiškai neveiksminga, tik psichologinį poveikį turinti alternatyva vaistams, turintiems išties veiksmingas veikliąsias medžiagas. Ciniškesnis homeopatijos vertinimas: tai – būdas užsidirbti iš ligonių, gąsdinant šiuos tradicinių vaistų žala.

Dėl objektyvumo reikia paminėti, kad gemoterapija yra priskiriama ne tik homeopatijos, bet ir fitoterapijos sričiai. Fitoterapijos nauda medikams tiek abejonių nekelia, garsus onkologas fitoterapeutas Juozas Ruolia ne vienerius metus konsultuoja onkologinius ligonius, kaip apsisaugoti nuo pasikartojančių vėžinių susirgimų.

Krislu tiesos paremta sąmokslo teorija

Teorija apie U. Kiguolio kovos prieš skiepų žalą nešamą naudą tėvų poliklinikai skamba išties solidžiai. Tačiau, Alfa.lt patikrinus faktus, paaiškėjo, kad tokioje versijoje išties tėra krislas tiesos.

Kauniečio verslininko tėvai išties turėjo polikliniką Prienuose. Tačiau, Registrų centro pateikiamais duomenimis, V. Kiguolis mirė 2012 m. gruodį, o jo valdyta poliklinika 2015 m. gruodį buvo išregistruota, taigi negali priimti jokių pacientų, nusivylusių tradicine medicina.

Maža to, V. Kiguolis ir nebuvo alternatyviosios medicinos atstovas. Ilgametis Prienų rajono savivaldybės narys, kaip skelbiama, 1976 m. baigė Kauno medicinos institutą ir nuosavoje klinikoje dirbo gydytoju-odontologu.

Kadangi B. Kiguolienė pristatoma kaip Lietuvos homeopatų asociacijos narė, tikimybė, kad abejonių dėl skiepų žalos išgąsdinti ir į alternatyvią mediciną atsigręžę pacientai atneštų šiai medikei naudos, išlieka. Tačiau, Alfa.lt žiniomis, B. Kiguolienė nedirba medikės darbo, todėl netgi išaugęs alternatyviosios medicinos šalininkų skaičius neturi reikšmės galimoms pajamoms.

Tiesa, ar išties U. Kiguolio motina pastaruoju metu nedirba pagal profesiją, visiškai patikrinti nepavyko – su U. Kiguoliu pastarąsias kelias dienas susisiekti nepavyko.

Verslininko motyvai klausimų kėlė ir anksčiau

Šis atvejis nėra pirmasis, kai U. Kiguolio veikla kelia klausimų, ar verslininkas veikia vedamas altruistinių motyvų, ar verslo interesų.

2017 m. rugpjūtį Alfa.lt paskelbė buvusio portalo apžvalgininko Luko Ramono tekstą, paremtą L. Ramono atlikta faktų patikra ir įžvalgomis.

Jau tuomet dėl kovos prieš skiepus ir tariamą ar esamą jų žalą garsėjęs U. Kiguolis, kaip buvo aptikęs L. Ramonas, virtualioje erdvėje netiesiogiai reklamavo antivirusinę programą „SpyHunter“, tariamai objektyviai lyginęs ją su kitomis antivirusinėmis programomis. Išsamiau apie L. Ramono įžvalgas galite skaityti čia:

100 PROC. PASKIEPYTŲ ŽMONIŲ ANKSČIAU AR VĖLIAU MIRŠTA