2019-ųjų Pulitzerio premija skirta laikraščiams „The Wall Street Journal“ ir „The New York Times“

Skelbiami Pulitzerio premijos laimėtojai
Skelbiami Pulitzerio premijos laimėtojai
  © SCANPIX
BNS
2019-04-15 22:43

JAV dienraščiai „The New York Times“ (NYT) ir „The Wall Street Journal“ (WSJ) pirmadienį pelnė Pulitzerio premijas už atskirus tyrimus dėl šalies prezidento Donaldo Trumpo ir jo šeimos veiklos.

NYT prestižinė žurnalistikos premija skirta už tyrimą dėl D. Trumpo šeimos finansų, „paneigusių jo pareiškimus apie savarankiškai susikurtą kapitalą ir atskleidusių verslo imperiją, apniktą išsisukinėjimo nuo mokesčių“, – per ceremoniją Niujorke veikiančiame Kolumbijos universitete paskelbė Pulitzerio premijos valdyba.

WSJ savo ruožtu buvo apdovanotas už reportažus apie D. Trumpo slaptus mokėjimus, turėjusius per 2016 m. rinkimų kampaniją užčiaupti burnas dviem moterims, teigiančioms, kad buvo užmezgusios su juo romanus.

O Pietų Floridos dienraščiui „Sun-Sentinel“ Pulitzerio premija buvo skirta už straipsnius apie švietimo ir teisėsaugos pareigūnų klaidas prieš 2018 m. vasarį įvykusias šaudynes Marjory Stoneman Douglas vidurinėje mokykloje ir po šios tragedijos.

Laikraštis „Pittsburgh Post-Gazette“ buvo pagerbtas už pernai spalį įvykusių šaudynių vienoje Pitsburgo sinagogoje, per kurias žuvo 11 žmonių, nušvietimą.

Naujienų agentūrai „The Associated Press“ Pulitzerio premija tarptautinių reportažų kategorijoje buvo skirta už reportažus apie karą Jemene.

Naujienų agentūra „Reuters“ taip pat buvo apdovanota šioje kategorijoje už straipsnius apie žiaurumus prieš musulmonus rohinjus Mianmare.

Premija grožinės literatūros kategorijoje buvo skirta Richardui Powersui už romaną „The Overstory“, vaizduojantį devynis amerikiečius, suvienytus troškimo pasipriešinti miškų naikinimui. Dramos kategorijoje laimėjo pjesės „Fairview“ autorė Jackie Sibblies Drury.

Ypatingieji paminėjimai buvo skirti velionei soulo muzikos legendai Arethai Franklin už jos indėlį į muziką, taip pat Merilando valstijos mieste Anapolyje leidžiamo laikraščio „Capital Gazette“ kolektyvui, netekusiam penkių darbuotojų per pernai birželį įvykusias šaudynes.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.