„Žalgirio“ privilegija: kauniečiai Eurolygos ketvirtfinaliui ruošėsi beveik ilgiausiai

Deonas Thompsonas
Deonas Thompsonas
  © Klubas

Kauno „Žalgiris“ jau antradienio vakarą Eurolygos ketvirtfinalyje kibs į atlapus reguliariojo sezono nugalėtojams Stambulo „Fenerbahče“ krepšininkams. Lietuvos krepšinio lyga (LKL) ir kauniečių varžovai vietiniame čempionate pasirūpino, kad į svarbiausią sezono seriją „Žalgirio“ žaidėjai stotų kupini jėgų.

Pastarąsias rungtynes Lietuvos čempionai žaidė dar trečiadienį, kai Kėdainiuose 102:70 nušlavė „Nevėžį“, o tokiu ilgu poilsio periodo prieš atkrintamąsias negalėjo pasigirti jokia Eurolygos ketvirtfinalio komanda. Maža to, žalgiriečiai LKL kovas galės pamiršti ir paties ketvirtfinalio įkarštyje – artimiausios jų rungtynės šalies čempionate suplanuotos tik balandžio 27-ąją, bet ir jos bus nukeltos, jeigu „Žalgiris“ užtęs seriją su „Fenerbahče“ bent iki ketverių rungtynių.

Kaip ši žalgiriečių pertrauka, pavėlinsianti LKL reguliariojo sezono pabaigą, atrodo kitų šalių čempionatų kontekste?

Turkams poilsio netrūks

Poilsio trūkumu per ketvirtfinalį neturėtų skųstis ir žalgiriečių varžovai iš Stambulo. „Fenerbahče“ pastarąsias rungtynes Turkijos pirmenybėse sužaidė dar penktadienį, o ketvirtfinalio serijos metu rungtynių savame kieme taip pat beveik neturės – artimiausias mačas jų laukia tik balandžio 28-ąją, praėjus trims dienoms po galimų ketvirtųjų serijos su „Žalgiriu“ rungtynių.

Tiesa, palyginus su kauniečiais, Željko Obradovičiaus auklėtiniai turėjo įtemptesnį tvarkaraštį tarp reguliariojo sezono pabaigos ir atkrintamųjų starto. Jei „Žalgiris“ per šias 11 dienų žaidė tik su „Šiauliais“ ir „Nevėžiu“, tai Turkijos čempionai žaidė tris susitikimus ir po pastarojo turėjo dviem dienomis mažesnę pauzę iki Eurolygos mačo.


Željko Obradovičius

Željko Obradovičius© SCANPIX

Visgi šį aspektą turėtų atpirkti faktas, jog „Žalgiris“ per visą sezoną LKL turnyre jau spėjo sužaisti penkeriomis rungtynėmis daugiau, nei Turkijoje žaidė „Fenerbahče“.

Dar šviežesni nei pagrindiniai jų oponentai atkrintamąsias pasitinka Stambulo „Anadolu Efes“ krepšininkai. Ergimo Atamano auklėtiniai, kaip ir žalgiriečiai, pastarąsias rungtynes Turkijos lygoje žaidė praėjusį trečiadienį. Be to, priešingai nei „Fenerbahče“, kita Stambulo komanda per pauzę po reguliaraus sezono turėjo ne trejas, o tik dvejas rungtynes vietiniame fronte.

Maža to, „Anadolu Efes“ ketvirtfinalį pradės tik trečiadienį, t. y. para vėliau nei „Žalgiris“, o tai daro E. Atamano kariauna bene labiausiai atsipūtusia prieš svarbiausias sezono kovas.

„Raudonarmiečiai“ susitvarkė reikalus anksčiau

Nacionalinio čempionato, o tiksliau VTB Vieningosios lygos, reikalai Eurolygos ketvirtfinalio metu neslėgs ir Maskvos CSKA klubo. Tiesa, priešingai nei kitose šalyse, kur rungtynės buvo nukeltos į balandžio pabaigą ar gegužės pradžią, Rusijoje nuspręsta formalumus sutvarkyti iš anksto.

Praėjusią savaitę net trejas rungtynes per penkias dienas sužaidę CSKA krepšininkai jau pabaigė reguliarųjį sezoną, nors kitoms ekipoms iki jo finišo dar liko po 2–3 mačus.


Dimitris Itoudis

Dimitris Itoudis© Teodoras Biliūnas / Fotobankas

Visgi Maskvos komanda net ir po šio rungtynių maratono nepavijo „Žalgirio“ pagal vietiniame fronte sužaistų mačų skaičių – reguliarųjį sezoną jau pabaigę „raudonarmiečiai“ žaidė 26 sykius, kai dar septynerias rungtynes savo tvarkaraštyje turintis „Žalgiris“ LKL čempionate jau rungtyniavo 29 sykius.

Graikams – nereikšmingi rūpesčiai

Lygiai tiek pat, kiek ir CSKA – 26 – rungtynes savo šalies pirmenybėse sužais ir Atėnų „Panathinaikos“ komanda. Visgi priešingai nei Rusijos čempionai, graikai reguliariojo sezono dar nebaigė bei turės rūpintis vietinio turnyro klausimais ir Eurolygos ketvirtfinalio serijos metu.

„PAO“ pastarąsias savo rungtynes žaidė dar šeštadienį, tad prieš atkrintamųjų pradžią bus viena mažiausiai pailsėjusių komandų. Negana to, dar vienas mačas jų laukia ateinantį sekmadienį – praėjus vos dviem dienoms po mačo Madride ir likus tiek pat – prieš trečiąjį ketvirtfinalio susitikimą namie.

Be šių rungtynių prieš „Holargos“ klubą, „Panathinaikos“ Graikijos čempionate dar teks sužaisti du susitikimus. Tiesa, juose Ricko Pitino auklėtiniai turės teisę klysti – vos kartą per 23 rungtynes pralaimėjęs Atėnų klubas artimiausius konkurentus lenkia net šešiais laimėjimais.

Ispanijoje – beveik be nuolaidų

Kebliausioje padėtyje per Eurolygos atkrintamąsias ne pirmus metus atsiduria stipriausia Europos nacionaline lyga vadinamų Ispanijos ACB pirmenybių komandos.

Nors net trys šios šalies komandos – Madrido „Real“, „Barcelona“ ir Vitorijos „Baskonia“ – antradienį ir trečiadienį pradės savo kovas atkrintamosiose, ACB vadovai nuolaidas šioms, pirmose trijose pirmenybių vietose žengiančioms, ekipoms daro itin nenoriai.

Geriausias to pavyzdys yra faktas, kad pastarojo turo rungtynes visos trys ekipos žaidė praėjusį savaitgalį – „Real“ sekmadienį namuose priėmė Obradoiro CAB komandą, o šeštadienį žaidusios „Barcos“ ir „Baskonios“ ekipos testavo atitinkamai Saragosos ir Andoros krepšininkus.


Baskonios krepšininkai (Eurolygos nuotr.)

Baskonios krepšininkai (Eurolygos nuotr.)
Tiesa, trims Ispanijos vėliavnešėms Eurolygoje pavyko susiderėti bent tai, kad būtų nukeltos artimiausio turo rungtynės, turėjusios vykti jau ateinantį savaitgalį. Dėl to „Real“ Mursijoje viešės ne balandžio 20-ąją, o gegužės 2-ąją, o „Barcelona“ ir „Baskonia“ tarpusavyje Katalonijoje žais gegužės 3-ąją.

Visgi ispanų klubams gali kilti bėdų tuo atveju, jei jų ketvirtfinalio serijos užsitęstų, mat „Real“ artimiausias ACB mačas laukia jau balandžio 27-ąją, o Katalonijos ir Baskijos klubų – balandžio 28-ąją.

Kadangi čempionato reguliariojo sezono pabaiga ir taip numatyta pačioje gegužės pabaigoje, o atkelti rungtynes gali tekti ir dėl kažkurios komandos žaidimo Eurolygos finalo ketverte, balandžio pabaigos mačai nukelti veikiausiai nebus. Tad ispanams belieka tikėtis, kad su savo užduotimis ketvirtfinaliuose jie susitvarkys kaip įmanoma greičiau.