Eurolygos ekspertai netiki „Žalgirio“ pasakos tęsiniu: ketvirtfinalyje skiria daugiausia vieną pergalę

Žalgirio krepšininkai
Žalgirio krepšininkai
  © Klubas
Alfa.lt
2019-04-11 13:45

Kauno „Žalgiris“ Eurolygos reguliarųjį sezoną užbaigė šešiomis pergalėmis iš eilės ir stebuklingai įšoko į atkrintamųjų varžybų traukinį, tačiau turnyro ekspertams to neužteko, jog kauniečiai būtų pradėti laikyti rimtais pretendentais ketvirtfinalio serijoje palaužti Stambulo „Fenerbahče“ klubą.

Tradicinėje oficialaus Eurolygos tinklalapio rubrikoje „Ekspertų stalas“ penkių lygos žinovų šįsyk buvo prašyta prognozuoti ketvirtfinalio serijų baigtis. Nė vienas iš penkių apklaustųjų „Žalgiriui“ neskyrė daugiau nei vienos pergalės.

„Žalgiris“ gerokai pagerino savo formą ir antrus metus iš eilės pateko į atkrintamąsias. Tai daro šią komandą neparankiu oponentu, bet „Fenerbahče“ šioje serijoje turės ne tik namų aikštės, bet ir ilgesnio atsarginių suolo pranašumą. Be to, Željko Obradovičius su visa savo patirtimi tuos pranašumus išryškina dar labiau“, – Stambulo ir Kauno komandų akistatą vertino legendinis Eurolygos treneris Dušanas Ivkovičius, spėjęs, jog „Fenerbahče“ seriją laimės 3:1.

Lygiai tokią pat prognozę išdėstė ir dar trys ekspertai – Izraelio žurnalistas ir komentatorius Arale‘as Weisbergas, ilgametis krepšinio žurnalistas iš Serbijos Vladimiras Stankovičius bei Eurohoops.net apžvalgininkas Lefteris Moutis.

„Viena komanda turnyrinės lentelės viršūnėje laikėsi net 21 savaitę, o kita tik paskutinėse rungtynėse įšoko į aštuntuką. Vienas treneris yra laikomas geriausiu visų laikų strategu ir atkrintamosiose per 20 rungtynių yra pralaimėjęs vos kartą, o kitas yra jo buvęs auklėtinis, į ketvirtfinalį su komanda patekęs vos antrą kartą. Išvada tokia, jog jokios kitos baigties, kaip tik „Fenerbahče“ pergalė, negali būti. Visgi nemanau, kad Turkijos klubui ši serija bus lengva – „Žalgirio“ dvasia, charakteris, „karšti“ sirgaliai ir kylantis treneris gali pridaryti reguliariojo sezono nugalėtojams daug bėdų, net jeigu tai ir nebus pergalės“, – tikino A. Weisbergas.


Željko Obradovičius

Željko Obradovičius© Teodoras Biliūnas / Fotobankas

Savo ruožtu V. Stankovičius išskyrė Jano Vesely svarbą „Fenerbahče“ klubui ir tai, jog „Žalgiris“ paprastai išvykose žaidžia net geriau nei namie. Pasak jo, kauniečiai ieškos galimybių laimėti vieną iš pirmų dviejų susitikimų Stambule bei taip pakreipti įvykių eigą sava linkme.

L. Moutis gyrė „Žalgirį“ kaip „kietą komandą, puikiai „skaitančią“ žaidimą ir galinčią prisitaikyti prie įvairių situacijų“, tačiau prognozuodamas serijos baigtį graikas pripažino, jog „Fenerbahče“ turi tokius pat privalumus bei žymiai talentingesnių žaidėjų, galinčių tinkamai sužaisti įtampos kupinuose atkrintamųjų mačuose.

Vienintelis ekspertas, neskyręs „Žalgiriui“ nė vienos pergalės ketvirtfinalyje, buvo Euroleague.net apžvalgininkas J. Gancedo. Pasak ispano, Turkijos komanda kauniečiams bus neįveikiama Stambule, o nusivežusi dviejų pergalių pranašumą į Kauną ten ir turėtų užbaigti savo darbą dar trečiajame susitikime.

„Žalgiris“ seriją pasitiks laimėjęs šešis kartus iš eilės, dėl to Turkijos čempionai neturės lengvo pasivaikščiojimo, tačiau „Fenerbahče“ jau įrodė Milane, kad laimėti ši komanda gali net ir be svarbiausių savo žaidėjų. Stambulo ekipa šiame sezone dar nepralaimėjo namie, ir manau, kad situacija nepasikeis ir ketvirtfinalyje. O atvykę į Kauną turėdami pranašumą 2:0 turkai bus pasiruošę pagriebti finalo ketverto bilietą taip greitai, kaip tik įmanoma“, – tikino ekspertas.

Gerokai atkaklesnių kovų turnyro žinovai tikisi kitose ketvirtfinalio porose. Nors Maskvos CSKA ir Vitorijos „Baskonios“ poroje visi penki ekspertai tiki „raudonarmiečių“ sėkme, net trys iš jų mano, kad serija užsitęs iki penktųjų rungtynių, ir Rusijos klubui pranašauja sunkiausią įmanomą pergalę.

Dar įdomesnės serijos Eurolygos tinklalapio apklausti žmonės laukia Madrido „Real“ ir Atėnų „Panathinaikos“ poroje, kurioje keturi iš jų prognozuoja „karalių“ laimėjimą 3:2, o A. Weisbergas mano, kad serijoje 3:1 triumfuos „PAO“.

Labiausiai nenuspėjama laikoma Stambulo „Anadolu Efes“ ir „Barcelonos“ akistata. Tai atspindi ir ekspertų prognozės – trys iš jų sėkmę žada Turkijos ekipai, tačiau du – D. Ivkovičius ir V. Stankovičius – taip ir neapsisprendė, kuriai komandai skirti pranašumą.

Eurolygos ketvirtfinalio serijos startuos balandžio 16–17 d.