Vatikanui įteiktas prašymas dėl islamistų nužudyto prancūzų kunigo beatifikacijos

Nužudytasis kunigas Jacques'as Hamelis
Nužudytasis kunigas Jacques'as Hamelis
  © SCANPIX
BNS
2019-04-11 12:18

Vatikanas trečiadienį priėmė didelės apimties dosjė su prašymu užvesti 2016 m. džihadistų nužudyto Prancūzijos katalikų kunigo beatifikacijos (paskelbimo palaimintuoju) bylą.

Beatifikacija yra pirmasis žingsnis į paskelbimą šventuoju (kanonizaciją).

Dosjė Vatikano Šventųjų skelbimo kongregacijai perdavė Prancūzijos šiaurėje esančio Ruano, kur buvo nužudytas kunigas Jacques'as Hamelis, arkivyskupas Dominique'as Lebrunas. Visa medžiaga buvo sudėta į šešias sunkias kartonines dėžes.

Beatifikacijos ir kanonizacijos procesus prižiūrinčios institucijos vadovas kardinolas Angelo Becciu pasitiko D. Lebruną ir maždaug 40 jaunuolių delegaciją puošnioje salėje su popiežių potrretais.

Kardinolas sakė, kad Šventųjų skelbimo kongregacija šiuo metu nagrinėja apie 1,5 tūkst. bylų, tačiau J. Hamelio byla popiežiui Pranciškui yra „prioritetinė“.

2016 m. liepos 26 d. du 19-mečiai džihadistai įsiveržė į bažnyčią Sent Etjen diu Ruvrė miestelyje ir parapijiečių akivaizdoje perrėžė gerklę rytines mišias aukojusiam 85 metų J. Hameliui.

Visuomenę sukrėtęs šiurpus nužudymas buvo įvykdytas dvi savaitės po to, kai vienas islamistas nukreipė 19 tonų sunkvežimį į minią, šventusią Bastilijos paėmimo dieną Nicos pakrantėje, ir nužudė 86 žmones.

Kunigą nužudžiusius jaunuolius, kurie buvo prisiekę ištikimybę džihadistų judėjimui „Islamo valstybė“, nukovė policija.

Kadangi J. Hamelis yra laikomas „kankiniu“, jo paskelbimui palaimintuoju ir šventuoju nėra būtini jam priskiriami stebuklai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.