Apeliacinis teismas paskelbė sprendimą dėl mergaitės įvaikinimo į Naująją Zelandiją

Lietuvos Apeliacinis teismas
Lietuvos Apeliacinis teismas
  © Edvard Blaževič

Lietuvos apeliacinis teismas antradienį paskelbė sprendimą didelio atgarsio sulaukusioje byloje dėl devynmetės mergaitės įvaikinimo šeimai iš Naujosios Zelandijos.

„Apeliacinis teismas, visapusiškai įvertinęs visas reikšmingas aplinkybes, šiandien priėmė procesinį sprendimą“, – žurnalistams po posėdžio sakė teismo atstovė Vilma Budėnienė.

Pasak jos, nagrinėjant bylą, buvo dar kartą išklausyta mergaitės nuomonė. Teismo atstovės teigimu, mergaitės apsisprendimas buvo labai svarus veiksnys.

Siekiant apsaugoti vaiko interesus, byloje priimtas sprendimas nėra viešinamas. Portalo 15min.lt žiniomis, byloje priimtas sprendimas palankus šeimai iš Naujosios Zelandijos – jai leista įsivaikinti mergaitę.

Šioje byloje apeliacine tvarka spręsta dėl Vilniaus apygardos teismo sausio 16 d. sprendimo. Nors jis taip pat nebuvo viešinamas, žiniasklaida skelbė, kad tuomet mergaitės neleista įvaikinti užsieniečiams.

Apeliacinio teismo sprendimas įsigalioja iš karto antradienį, tačiau dar gali būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Dienraštis „Kauno diena“ skelbė, kad devynmetei kaunietei naujos šeimos ieškoma nuo 2015 m. Jau kurį laiką mergaitė buvo įtraukta į tarptautinius globos sąrašus ir buvo užmezgusi ryšį su šeima iš Naujosios Zelandijos. Kaunietė su šeima esą susirašinėjo apie pusmetį, vieni kitiems siuntė nuotraukas.

Šių metų pradžioje minėta užsieniečių šeima buvo atvykusi į Lietuvą ir siekė gauti mergaitės globą, jai buvo leista su užsieniečiais praleisti šiek tiek laiko. Užsieniečių šeima jau globoja du berniukus iš Lietuvos, tačiau norėjo įsivaikinti ir mergaitę.

Viešumoje pasirodžius informacijai, kad mergaitę nori įsivaikinti užsieniečiai, į įvaikinimo procesą buvo įsitraukęs ir Anglijoje gyvenantis jos brolis, jis tikino norintis globoti seserį.