Inovacijų dividendai

Traidenis
Traidenis
  © Bendrovės nuotr.
alfa.lt
2019-03-26 10:44

Inovacijų keliu pasukęs „Traidenis“ pelnė pasaulinių gigantų pripažinimą

Nuo pat įsikūrimo ypatingą vaidmenį bendrovė „Traidenis“ skyrė žinioms ir inovacijoms, o technologinių įrenginių tobulinimas, sekant naujausias tendencijas ir taikant griežčiausius gamybos standartus, sudarė sąlygas įmonei įsitvirtinti vidaus ir užsienio rinkose.

Daugiau nei pusė bendrovės pagaminamos produkcijos eksportuojama į kitas valstybes, įmonės gaminiai yra žinomi ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje, Azijos šalyse. Bendradarbiaudamas su pasaulyje pripažintais dervų gamintojais „Traidenis“ kuria unikalius plataus asortimento gaminius, skirtus cheminėms bei maisto medžiagoms, taip pat maistinei fosforo rūgščiai laikyti ir transportuoti.

Tarp užsakovų – „General Electric“

Dvidešimt antrus veiklos metus biotechnologijų ir vandenvalos srityje besispecializuojančios lietuvių kapitalo įmonės „Traidenis“ eksporto strategija padėjo įsitvirtinti pasaulyje. Pasak įmonės eksporto pardavimų vadovo Vytenio Leonavičiaus, lūžis įvyko, kai pasauliniams žaidėjams pavyko įrodyti lietuviško gaminio kokybę: „Užmezgėme sėkmingus ryšius su vienu didžiausių verslo pasaulio gigantų „General Electric“ (GE). Po pernai sėkmingai atlikto GE atstovų kokybės audito mums buvo suteikta teisė tapti oficialia milžiniško koncerno gaminių iš stiklaplasčio (GRP) gamintoja bei tiekėja.“ GE 2018-aisiais pagal apyvartą buvo 44-a pasaulyje ir pateko į didžiausių JAV įmonių dvidešimtuką.


„Traidenio“ eksporto vadovas V. Leonavičius į įmonę ir Lietuvą atvedė didžiausias pasaulio bendroves.

„Traidenio“ eksporto vadovas V. Leonavičius į įmonę ir Lietuvą atvedė didžiausias pasaulio bendroves.© Bendrovės nuotr.

Koncernui pagal individualų užsakymą buvo gaminamos įvairios paskirties talpyklos iš stiklaplasčio. Ši medžiaga pasižymi ne tik didesniu nei plienas atsparumu, tačiau ir neprilygstamu ilgaamžiškumu, o tai lemia geriausius ekologijos rezultatus. Projektas, kurio pradinė vertė siekia 100 tūkst. eurų, yra įgyvendintas Švedijoje, biodujų varomos jėgainės statyboje. Įmonė pritaikė naujausias žinias ir griežčiausius gamybos standartus, buvo kruopščiai derinami specifiniai brėžiniai ir kuriamos išskirtinės gaminių detalės. Prasidėjusio gamybos proceso atvykę patikrinti užsakovai liko patenkinti alytiškių įdirbiu ir užsakymo įgyvendinimo tempu.

Užmegzti bendradarbiavimo ryšiai su viena pirmaujančių pasaulio vandens technologijų bendrovių „Xylem“. Šio JAV koncerno atstovams atlikus aukštų kokybės reikalavimų vertinimą, kurį būtina turėti dirbant su šia įmone, „Traideniui“ suteikta teisė tapti „Xylem“ tiekėja Europos rinkoms.

Strategija siekti aukščiausios kokybės padėjo gauti užsakymų iš Suomijos įmonių grupės „Fortum“ (įtraukta į „Nasdaq Helsinki“ biržą). Ši energetikos milžinė „Traidenį“ pasirinko pagrindiniu gamintoju įgyvendinant pasaulinius ekologijos projektus.


Traidenis

Traidenis© Bendrovės nuotr.

Su Prancūzijos bendrove LAB, viena garsiausių pasaulyje dūmų ir dujų valymo įrenginių gamintojų, „Traidenis“ aktyviai dirba įgyvendinant aplinkosauginį didelio efektyvumo kogeneracinės jėgainės Lietuvoje projektą. Alytaus bendrovė gavo užsakymą suprojektuoti, pagaminti ir įrengti moderniausios Europoje jėgainės dūmų valymo įrenginius. Šiuolaikinė ir efektyvi dūmų valymo įranga kogeneracinėje jėgainėje užtikrins, kad į aplinką nepatektų neleistinos kenksmingos medžiagos ir nebūtų viršijami normatyviniai taršos reikalavimai.

Įkurta mokslinių tyrimų laboratorija

„Pasaulinė rinka Lietuvos gamintojui atrodo kaip beribis vandenynas, tačiau ji, iš pirmo žvilgsnio visiems atvira, nelaukia atsiliekančių – nėra kito kelio, kaip nuolat tobulinti savo gaminius“, – sakė V. Leonavičius, atvedęs į Lietuvą didžiausius įmonės klientus.

Alytaus verslininkai nuolat investuoja į moderniąsias gamybos technologijas, įkurta mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros laboratorija, įdiegta pažangi talpyklų gamybos vyniojamuoju būdu technologija. „Traidenis“ pirmasis įsigijo pramoninį robotą ir ėmė naudoti gamybos procesų valdymo programą. Mokslinių tyrimų laboratorijoje išbandomi naujų gaminių prototipai ir novatoriškos technologijos.

„Traidenis“ įgyvendina žiedinės ekonomikos strategiją: inovatyvūs žiedinės ekonomikos sprendimai leidžia šalutinius gamybos produktus panaudoti dar kartą ir taip padidinti gamybos efektyvumą ir ekologiją.

Šiais metais pasinaudojusi ES parama bendrovė įdiegė modernią atsinaujinančių energijos išteklių elektros gamybos įrangą, kuri leidžia visiškai pakeisti iš elektros tinklų gaunamą energiją. Saulės jėgainė sumažins elektros energijos savikainą ir padidins įmonės veiklos efektyvumą, taip pat prisidės prie visos šalies pramonės energijos taupymo ir žalos gamtai mažinimo. Saulės jėgainės yra pirmas žingsnis – ateityje planuojama įmonės lengvuosius automobilius pakeisti elektromobiliais, kuriems įkrauti bendrovės teritorijoje bus įrengtos stotelės, naudosiančios tik saulės energiją.

Pagalba Ukrainai

„Traidenis“ dalyvauja Lietuvos ir užsienio šalių socialinėje, kultūrinėje ir švietėjiškoje veikloje. Pastaruoju metu įmonė aktyviai dirba su Ukraina, kur rengia vandentvarkos seminarus, konferencijose supažindina su ES aplinkosaugos teisine baze ir taikomais normatyvais, pristato naujausias vandenvalos technologijas, aptaria opiausias problemas ir teikia pasiūlymus, kaip jas išspręsti.

Alytaus bendrovės šių metų planai optimistiški: numatoma auganti apyvarta ir eksportas. Ilgametė patirtis bei profesionalumas leidžia rasti geriausius vandenvalos ir inžinerijos sprendimus, o verslo sėkmę užtikrina ir konkurencinį pranašumą suteikia įmonės darbuotojų kompetencija ir inovatyvus mąstymas, atsakomybė klientams ir aplinkai.


Traidenis

Traidenis© Bendrovės nuotr.

Skaičiai ir faktai

„Traidenis“ įkurtas 1996 m. Tai buvo pirmoji įmonė Lietuvoje, kurios specializacija – stiklaplasčio panaudojimas biotechnologijose ir vandenvaloje. Šiuo metu bendrovė užima rinkos lyderio pozicijas, turi modernią gamybinę-technologinę bazę, savo veikloje sieja mokslą, žinias, technologijas ir inovacijas. Įmonės misija – rūpintis žmogumi ir švaria aplinka.

Bendrovė gamina buitinių, paviršinių, pramoninių nuotekų valymo įrenginius, dvisluoksnes, trisluoksnes, surenkamas, chemiškai atsparias talpyklas, uždaras recirkuliacines žuvų auginimo sistemas, termokubilus ir įvairius kitus gaminius iš stiklaplasčio (GRP).

Visi įmonės gaminiai atitinka aplinkosaugos keliamus reikalavimus, turi Statybos produkcijos sertifikavimo centro išduotus kokybės sertifikatus ir ES atitikties deklaracijas. Įmonėje įdiegta aplinkosaugos vadybos sistema ISO 14001:2015 ir kokybės vadybos sistema ISO 9001:2015.

„Traidenis“ savo žinomumą didina dalyvaudamas įvairiose parodose ir mugėse: pasaulinėje vandens valymo technologijų, atliekų šalinimo ir perdirbimo, žaliavų valdymo parodoje IFAT (Vokietija), tarptautinėje statybų pramonės ir namų dizaino parodoje „House“ (Latvija), tarptautinėje statybų parodoje „Estbuild“ (Estija) ir kt.

Visa bendrovės produkcija yra pelniusi Lietuvos metų gaminio aukso medalius ir apdovanojimus už aplinkosaugos pasiekimus. Kelerius metus iš eilės „Traidenis“ yra pripažintas sėkmingai dirbančia įmone, jai suteiktas „Lietuvos metų eksportuotojo“, „Socialiai atsakingos įmonės“, „Žinių ekonomikos įmonės“ vardas, ji taip pat apdovanota Nacionaliniu kokybės prizu, Inovacijų prizu ir kt.