Į NBA grįžtantis D. Motiejūnas jau turi atsarginį variantą – Kinijoje žaistų už dar didesnį atlygį

Donatas Motiejūnas (sohu.com nuotr.)
Donatas Motiejūnas (sohu.com nuotr.)
Alfa.lt
2019-03-26 10:38

Po beveik dvejų metų pertraukos į NBA lygą grįžęs Donatas Motiejūnas jau turi atsarginį variantą kitam sezonui.

Kinijos portalas Sohu.com praneša, jog tuo atveju, jei lietuvis nesugebės išsilaikyti pajėgiausioje pasaulio lygoje ir kitąmet, D. Motiejūnas grįš į Kiniją ir toliau atstovaus Šandongo „Golden Stars“ klubui, kuriame žaidė nuo 2017-ųjų rudens.

Pasak kinų žiniasklaidos, „Golden Stars“ siekė išvengti kitų Kinijos krepšinio lygos (CBA) klubų konkurencijos, tad turėdami pirmenybę pasiūlyti D. Motiejūnui norimą sutartį tai ir padarė. Visgi susitarimas neįsigaliotų tuo atveju, jei D-Mo vasarą padėtų parašą ant sutarties su kažkuria NBA ekipa.

Į JAV grįžtantis 28-erių lietuvis San Antonijaus „Spurs“ turėtų žaisti už minimalų atlyginimą – TV3 žinios dar sekmadienį skelbė, kad D. Motiejūnas kasdien gaus po 10 tūkst. JAV dolerių, atskaičius mokesčius tai virs 4,4 tūkst. uždarbiu „į rankas“.

Kinijoje lietuvis uždirbdavo gerokai daugiau – už maždaug penkis mėnesius trunkantį sezoną D-Mo gaudavo po maždaug 3 mln. dolerių. Pasak Sohu.com, kitame sezone šis atlyginimas dar labiau išaugtų – likęs Šandonge D. Motiejūnas uždirbtų maždaug 3,3 mln.

Praėjusiame sezone Kinijoje lietuvis per vieną susitikimą pelnydavo po 27,3 taško, atkovodavo po 14 kamuolių ir atlikdavo po 4,2 rezultatyvaus perdavimo. NBA lygoje jis žaidė penkis sezonus ir atstovaudamas Hjustono „Rockets“ bei Naujojo Orleano „Pelicans“ klubams sužaidė 248 mačus, per kuriuos rinko po 7,4 taško ir atkovojo po 3,8 kamuolio.

Su „Spurs“ lietuvis turėtų ne tik užbaigti reguliarųjį sezoną, bet ir pasirodyti atkrintamosiose varžybose – legendinio Greggo Popovichiaus treniruojama ekipa šiuo metu užima 7-ąją vietą Vakarų konferencijoje ir jau artimiausiomis dienomis turėtų užsitikrinti 22-ąjį iš eilės patekimą į lemiamas sezono kovas.