„Huawei“ pristatė P30 serijos telefonus: perrašė taisykles, nustebino ir suglumino
Specialiai Alfa.lt iš Paryžiaus

Huawei
Huawei
  © Gamintojai

Išmaniųjų telefonų rinka sukasi apie kameras, jų skaičių ir nuotraukų bei vaizdo įrašų kokybę. Būtent tokia išvada peršasi žvelgiant į pastarųjų metų didžiųjų technologijų gamintojų pristatymus. Taip nutiko ir šiandien, kai „Huawei“ Paryžiuje pristatė naujuosius P30 serijos modelius.

Kompanija dar likus kone mėnesiui iki renginio paskelbtame anonse pabrėžė, kad naujieji telefonai bus orientuoti į fotografijos mylėtojus ir perrašys fotografijos taisykles. Todėl buvo aišku, kad didžiausi atnaujinimai slypės būtent telefonų „akyse“. Taigi, ką šįkart išspaudė kinai?

Lęšių fiesta

Ne, toks skyriaus pavadinimas nesisieja su sriuba. Kalbu apie telefono kamerų lęšius. Žengęs ant scenos Paryžiaus konferencijų centre „Huawei Consumer Business Group“ generalinis direktorius Richardas Yu tradiciškai daug kalbėjo apie mobiliąją fotografiją, kuri tarsi ir yra „Huawei“ arkliukas. Šįkart šiek tiek daugiau dėmesio sulaukė ir vaizdo įrašų kokybė, kuriai anksčiau, tenka pripažinti, šis gamintojas itin daug dėmesio neskirdavo.

Taigi, pasauliui parodyti naujieji P30 ir „P30 Pro“ modeliai. Pastarasis, kaip įprasta, yra šiek tiek aukštesnės klasės ir pasižymi pilnesniu technologijų paketu. Todėl nieko keisto, kad R. Yu daugiausia kalbėjo būtent apie „P30 Pro“ versiją.

Tad ką mes randame jame? Kaip kompanija pavadino, tai yra naujoji „Leica Quad“ lęšių sistema, kuri pagal „DxOMark“ įvertinimą (leiskite jus dabar nustebinti) surinko rekordinius įvertinimus. Na, būtų keista, jei pristatyti naujausi flagmanai užimtų kokią 3–4 vietą minėtame reitinge ir apie tai pripažintų kūrėjai pristatymo metu – būtų puiki rinkodara.

O jei be ironijos, „P30 Pro“ modelyje „Leica Quad“ sudaro 40 MP pagrindinė kamera su „SuperSpectrum“ jutikliu, 20 MP plataus kampo kamera, 8 MP teleobjektyvas ir „Time of Flight“ kamera. Įrenginio priekyje į ekraną išsiliejusiame „laše“ įsprausta 32 MP kamera.

Dabar šiek tiek technologinių niuansų. Minėtas „SuperSpectrum“ jutiklis turi naujo tipo RYYB (red-yellow-yellow-blue) filtrą, kuris, skirtingai nuo tradicinio RGBG (red-green-blue-green) Bayerio filtro, pakeičia žalius pikselius į geltonus. Todėl, anot kūrėjų, nuotraukos geriau tvarkysis su šviesa ir vaizdo „išdegimu“, tai leido pagerinti ir ISO įvertinimus.

Priartintas pasaulis

Einame toliau ir tikriausiai prieiname vieną esminių flagmano arkliukų, kuriuo bandė savo gerbėjus „Huawei“ suvilioti dar tik anonsuodama naująją P30 telefonų seriją. Tai galimybė fotografavimo metu priartinti vaizdą.

Anot gamintojų, „SuperZoom“ objektyvas palaiko 10x hibridinį ir 50x skaitmeninį priartinimą. „Nuo scenos“ tai skamba išties neblogai, tad jau nekantrauju, kada tai bus galima išbandyti pačiam praktiškai.

Žinoma, kad po penktadienio vakarėlio kitą rytą drebančiomis rankomis labai priartintą vaizdą būtų galima lengviau užfiksuoti, tam talkins optinis ir dirbtiniu intelektu paremtas vaizdo stabilizavimas. Tad gamintojas patikina, kad jokių trikojų stovų neprireiks ir kadrus bus galima pyškinti iš rankos. Pamatysim.

Galiausiai „Time of Flight“ „akis“ skirta užfiksuoti vaizdo gylio informacijai. Kitais žodžiais tariant, ji jums padės sukurti kokybiškus portretus ir fono suliejimo „Bokeh“ efektus, kurie pastaruoju metu yra ganėtinai išpopuliarėję.

Kalbant apie filmavimą, anot „Huawei“ atstovų, tam talkins jau minėtas „SuperSpectrum“ jutiklis. Mano manymu, bene pati įdomiausia funkcija pasirodė galimybė vienu filmuoti pasitelkiant dvi galines kameras. Taigi, „Dual View“ funkcija tą patį vaizdą leidžia filmuoti, tarkime, itin plačiu objektyvu, aprėpiančiu daugiau vaizdo, ir priartinus vaizdą per kitą lęšį. Skamba cool, bet kiek čia praktiškumo, kol kas sunku pasakyti.

Beje, daug kalbėta apie „P30 Pro“, bet mažiau dėmesio buvo skirta mažesniajam broliui. Tad trumpai apie jį: šis turės 40 MP pagrindinę kamerą su „SuperSpectrum“ jutikliu, 16 MP ultraplataus kampo kamerą 8 MP teleobjektyvą, tačiau čia nerasime „Time of Flight“ „akies“ ir „SuperZoom“ objektyvo.

Trumpai apie kitus parametrus

P30 versija yra 6,1 colio, „P30 Pro“ – 6,47 colio skersmens. Modeliai bus siūlomi juodos ir perlo baltos spalvų, taip pat gintarinės (Amber Sunrise), kristalinės (Breathing Crystal) ir pašvaistės (Aurora).

Čia taip pat rasime FHD+ (2340x1080) raiškos ekraną ir „Kirin 980“ lustą. Beje, analogiškas buvo naudojamas „Mate20 Pro“ modelyje, kuris pristatytas pernai ir pardavinėjamas Lietuvoje. Tiesą sakant, gal ir esu išpuikęs, bet tikėjausi, kad „Huawei“ čia pateiks bent kažkokį ryškesnį patobulinimą.

„P30 Pro“ turi 4200 mAh talpos bateriją (vėlgi, kaip ir „Mate20 Pro“ modelyje), „P30“ – 3650 mAh. Žinoma, telefonai palaikys itin spartų įkrovimą, turi ekrane integruotą pirštų atspaudų skaitytuvą ir kitas panašias funkcijas, prie kurių jau esame įpratę.

Telefonai savyje slepia grafeno plėvelę, kuri, pasak inžinierių, padeda geriau tvarkytis su perkaitimu. Tad žaidžiantiems PUBG ir panašius žaidimus maksimalia raiška problemų neturėtų kilti. P30 serijos flagmanai taip pat aprūpinti EMUI 9.1 vartotojo sąsają, palaiko „Share OneHop“ funkciją, skirtą duomenų dalijimuisi tarp „Huawei“ įrenginių ir kt.

Ir pabaigoje. Panašu, kad šie įrenginiai nepalaiko 5G, bent jau apie tai nebuvo kalbėta. Keistas „Huawei“ manevras, kadangi kompanija buvo prisižadėjusi, jog šių metų pirmoje pusėje pristatys penktos kartos ryšį palaikančius įrenginius.

„Telia“ skelbia, kad „P30“ telefonas su 6 GB operatyvinės ir 128 GB vidinės atminties Lietuvoje kainuoja 699 eurus, o „P30 Pro“ galima rinktis iš dviejų versijų – su 6 GB operatyvinės ir 128 GB vidinės atminties (899 Eur) arba 8 GB operatyvinės ir 256 GB vidinės atminties (999 Eur).

Nuo trečiadienio abu telefonus galima įsigyti ir „Bitės“ salonuose. Naujasis „Huawei P30“ kainuoja 699 Eur, o „Huawei P30 Pro“, priklausomai nuo vidinės atminties, kainuoja 899 Eur arba 999 Eur. Abu telefonus pirkėjai galės rinktis iš trijų spalvų: klasikinės juodos, pašvaistės („Aurora“) ir kristalo žydros („Breathing Crystal“).

„Tele2“ operatoriaus klientai galės rinktis iš dviejų „Huawei“ pristatytų flagmanų: „Huawei P30“ (jo kaina – 699 Eur) arba „Huawei P30 Pro“ (kaina – 899 Eur).

„Huawei“ pristatė P30 serijos telefonus: perrašė taisykles, nustebino ir suglumino

Huawei
+13