Vilniaus šilumos tinklų vadovą atleidimas nustebino: priežasčių neišgirdau

Vilniaus šilumos tinklų perėmimo iš UAB "Vilniaus energija" spaudos konferecija
Vilniaus šilumos tinklų perėmimo iš UAB "Vilniaus energija" spaudos konferecija
  © Edvard Blaževič
BNS
2019-03-25 15:44

Vilniaus savivaldybės valdomos įmonės Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) vadovui Mantui Burokui šalių susitarimu paliekant bendrovę, jis sako pasigedęs konkrečių atleidimo priežasčių, bet teigiamai vertinantis faktą, kad išvengta konflikto.

„Vertinu labai paprastai – matyt, karjera tuo nesibaigia. Tikiu, kad laukia nauji iššūkiai. Aišku, labai gaila, kad neišgirdau priežasčių. Bent jau mano vertinimu, įmonės veikla ir rezultatai kalba patys už save, tai čia nereikia jokios reklamos. O dėl „šalių susitarimu“, (...) tai pavyko sutarti išsiskirti gražiuoju, be jokių konfliktų. Manau, kad šitoje situacijoje tai geriausia, kas galėjo įvykti“, – BNS sakė M. Burokas.

Jis nenorėjo atskleisti išeitinės pašalpos dydžio.

„Gal geriau paklauskite akcininko, ar norės komentuoti, ar nenorės. Sutarėme tai, kas man priklauso pagal įstatymą. Nieko ten mandro“, – sakė M. Burokas.

BNS žiniomis, M. Burokui bus išmokėta 6 mėnesių išeitinė kompensacija, ji priklausys nuo įmonės 2018 m. veiklos rezultatų.

M. Burokas kol kas negalėjo įvardyti būsimų karjeros planų, bet teigė, kad bus atviras įvairiems pasiūlymams.

„Artimiausiu metu norėsiu truputėlį pailsėti. Ir įmonėje laikas buvo intensyvus. Ir pastarieji įvykiai nepriduoda daug gerų emocijų ir sveikatos. O po to tikrai pasižvalgysiu. Tikrai neatmetu nė vieno varianto, esu žiūrintis į priekį įvairiais pjūviais. Gal net reiktų keisti sektorius – daug dirbta su viešojo kapitalo įmonėmis. Dar kol kas apie tai negalvoju“, – sakė M. Burokas.

Didžiausią šalyje šilumos ūkį turinčių VŠT valdyba pirmadienį šalių sutarimu atleido M. Buroką iš generalinio direktoriaus pareigų nuo kovo 29 d. Naujo įmonės vadovo konkursas bus paskelbtas artimiausiu metu, o laikinai įmonės generalinio direktoriaus pareigas eis VŠT finansų direktorė Ramutė Ribinskienė.

VŠT valdybos pirmininkas, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Julius Morkūnas teigė, jog bendrovės laukia nauji iššūkiai, kuriems reikia naujų patirčių ir naujų vystymosi krypčių.

BNS šaltinių teigimu, prieš M. Buroko atleidimą balsavo du nepriklausomi VŠT valdybos nariai – įmonės „Bankroto ir restruktūrizavimo administravimas“ direktorius Vytautas Švetkauskas ir geležinkelio paslaugų ir investicijų grupės „Skinest Rail“ valdomos Daugpilio lokomotyvų remonto gamyklos generalinis direktorius Gerimantas Bakanas, o du savivaldybės atstovai balsavo už – lemiamas buvo J. Morkūno balsas.

M. Burokas VŠT vadovavo nuo 2015-ųjų spalio. 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.