Pergalės per plauką: perrinkto Elektrėnų mero pergalę lėmė 14 balsų

Kęstutis Vaitukaitis (kairėje)
Kęstutis Vaitukaitis (kairėje)
  © Edvard Blaževič

Sekmadienį įvykus antrajam savivaldos rinkimų turui, dalyje Lietuvos miestų ir regionų naujieji merai galėjo švęsti pergalę dar gerokai prieš vidurnaktį, o kai kuriose savivaldybėse nugalėtoją lėmė paskutinieji suskaičiuoti balsai apylinkėse.

Slidžiausia pergalė užfiksuota Elektrėnuose, kur meru perrinktas Liberalų sąjūdžio narys Kęstutis Vaitukaitis. Buvęs Seimo narys įveikė komitetui „Patriotų sąjūdis už Elektrėnų kraštą“ atstovaujančią Silvą Lengvinienę.

K. Vaitukaitis surinko 49,79 proc. arba 4056 balsus, jo oponentė – 49,61 proc. arba 4042 balsus.

Laimėjęs K. Vaitukaitis Elektrėnus valdo 16 metų.

Rinkėjų skaičiumi didesnėje Tauragėje (35 478) nugalėtoją taip pat lėmė nedidelis balsų skaičius. Taip pat liberalas Dovydas Kaminskas surinko 50,05 proc., socialdemokratas Darius Petrošius nuo jo atsiliko 167 balsais.

Iki šiol Tauragei vadovavo liberalas Sigitas Mačiulis.

Dar viena socialdemokrato ir liberalo dvikova, tačiau su priešingu rezultatu, įvyko Zarasuose – čia dabartinis meras Nikolajus Gusevas sulaukė didesnio rinkėjų pasitikėjimo negu Kęstutis Stankevičius. Skirtumas tarp abiejų tėra 167 balsai (atitinkamai 50,42 proc. ir 48,16 proc.).

Kiekvieno balso vertę Zarasuose įrodė ir pirmasis rinkimų turas – pavyzdžiui, penktą vietą nuo antros teskyrė 500 balsų.

Meru tapusiam N. Gusevui valdyti gali būti nelengva – jo partiečių socialdemokratų taryboje nebus, į ją pateko penkių rinkimų komitetų atstovai, taip pat konservatoriai, valstiečiai-žalieji bei liberalai.

Kaip BNS sakė Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė, rezultatai būtų perskaičiuojami nebent gavus pagrįstų prašymų.

„Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymas nenumato privalomo perskaičiavimo dėl nedidelio balsų skirtumo kaip Seimo rinkimų įstatymas. Tačiau tuo atveju, jei gausime motyvuotą prašymą dėl perskaičiavimo, spręsime“, – teigė L. Matjošaitytė.