Generalinis prokuroras E. Pašilis: visų draugų neįmanoma būtų deklaruoti

Evaldas Pašilis
Evaldas Pašilis
  © Paulius Peleckis
Jūratė Damulytė | BNS
2019-03-15 15:54

Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis sako paskyręs tinkamiausią kandidatą į Panevėžio apylinkės vyriausiuosius prokurorus Julių Gelumbauską ir tikina, kad šiam sprendimui neturėjo įtakos jo ankstesnė pažintis su kandidatu.

„Manau, kad tai buvo ir yra tinkamiausias sprendimas, jis yra pakankamai perspektyvus. Nežinau, ar mes prokuratūroje turime daug prokurorų, kurie yra baigę užsienio universitetą, Lietuvoje universitetą, kelerius metus dirbę diplomatinėje tarnyboje“, – penktadienį per spaudos konferenciją sakė E. Pašilis.

Naujienų portalas 15 min.lt penktadienį pranešė, kad savo dukros krikštatėvį J. Gelumbauską į aukštas pareigas generalinis prokuroras E. Pašilis paskyrė nepaisydamas to, kad šis kandidatas atrankos komisijoje surinko mažiausiai balų.

E. Pašilis teigė krikšto fakto nesureikšminęs, nes šiuo metu su J. Gelumbausku artimai nesibičiuliauja.

„Paties krikšto fakto aš nesureikšminu. Tiesiog sprendimas buvo spontaniškas maždaug prieš 13 metų, kadangi gilesnė draugystė neužsimezgė šeimomis ir panašiai, nemaniau, kad čia gali būti koks nors interesų konfliktas“, – teigė E. Pašilis.

Jis aiškino, kad prokurorų skyrimo procedūrą sudaro keli etapai, ir joje sprendimų nelemia vien aritmetinė balų suma. Be to, jis pabrėžė J. Gelumbauską paskyręs į lygiavertes, o ne į aukštesnes pareigas.

„Pats atrankos būdas skiriasi tuo nuo ankstesnio laikotarpio, kad nėra vien aritmetiškai sudėliojamas balas, o turi antrą etapą, pati komisija nusprendžia, kuris kandidatas tinkamiausiais. Jei mes aklai žiūrėtume į balus, jauni perspektyvūs žmonėms praktiškai niekada nebūtų paskiriami į pareigas, nes didžiąją jų dalį sudaro darbo stažas ir panašiai“, – aiškino Generalinės prokuratūros vadovas.

Jis taip pat sakė turįs daug studijų draugų iš kelių universitetų, kurie šiuo metu dirba teisinėje sistemoje, tad visų neįmanoma būtų deklaruoti.

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto narys socialdemokratas Julius Sabatauskas E. Pašilio sprendimą nenusišalinti ir skirti dukros krikštatėvį į pareigas vadino akivaizdžiu nepotizmu.

Seimo narys abejojo svarstymais, ar tikrai šioje situacijoje generalinis prokuroras neturėjo galimybės nusišalinti nuo sprendimo.

„O kaip tais atvejis, kai generalinio prokuroro pareigas eina jo pavaduotojas jam esant atostogose, komandiruotėje? Tokių galimybių yra. Kitose įstaigose būta tokių atvejų, kai vadovai suprasdami, kad gali kilti dviprasmiškų situacijų, sąmoningai pasiimdavo atostogų, kad sprendimus galėtų priimti pavaduojantys asmenys“, – teigė J. Sabatauskas.

„Mačiau Seimo narių argumentus. (...) Kiek šioje prokuratūroje dirba mokslo draugų, tai patikėkite, aš nuolat turėčiau būti atostogose ar išvykęs į komandiruotes, nes aš visiškai negalėčiau vykdyti savo funkcijų“, – sakė E. Pašilis.

Per trejus vadovavimo metus Generalinei prokuratūrai E. Pašilis sakė paskyręs daugiau nei 55 vadovus iš 80.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.