Prokuroras J. Gelumbauskas: jaučiuosi be kaltės kaltas

Evaldas Pašilis
Evaldas Pašilis
  © Edvard Blaževič
BNS
2019-03-15 13:44

Panevėžio apylinkės prokuratūros vyriausiuoju prokuroru paskirtas Julius Gelumbauskas sako, kad jaučiasi „be kaltės apkaltintas“, kai buvo iškelti klausimai dėl to, jog jis yra generalinio prokuroro dukters krikšto tėvas.

Jis sako, kad glaudžių asmeninių santykių su generaliniu prokuroru nepalaiko.

Naujienų portalas 15min.lt penktadienį pranešė, kad savo dukros krikštatėvį J. Gelumbauską į aukštas pareigas generalinis prokuroras Evaldas Pašilis paskyrė nepaisydamas to, kad šis kandidatas atrankos komisijoje surinko mažiausiai balų.

Prokuroras J. Gelumbauskas BNS penktadienį aiškino su E. Pašiliu prieš daugelį metų dirbęs viename Ukmergės teisme – E. Pašilis tuo metu dirbo teisėju, o J. Gelumbauskas – teisėjo padėjėju.

„Su visais teisėjais teko tada dirbti. Buvo kolegiški santykiai, asmeninių santykių tokių kaip ir nebuvo, negaliu pasakyti, kad buvome draugai ar dar kažkas. Tuo metu buvau jaunas ir šiek tiek praktikuojantis katalikas, gan tikintis žmogus, ir ta bažnyčia man buvo nesvetimas dalykas. Ir tuo metu jis paprašė, kad sutikčiau pakrikštyti dukrą, ir tas dalykas taip ir įvyko“, – pasakojo J. Gelumbauskas, pastaruoju metu dirbantis Panevėžio apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus vyriausiuoju prokuroru.

Jis sakė Ukmergės teisme dirbęs vos kelerius metus, o po krikštynų, vykusių beveik prieš 13 metų, su E. Pašiliu glaudesnių asmeninių santykių nepalaikęs.

„Mes esame iš to paties miesto, tai mes esame ir matęsi, bet kažkokių artimų santykių tikrai nepalaikom, šeimomis nedraugaujam. Juo labiau aš Panevėžy, jis Vilniuje. (...) Mano krikštatėvio pareigos – per gimtadienį pasveikinu krikšto dukrą, ir tiek“, – patikino prokuroras.

Pastarąjį kartą su E. Pašiliu jis sakė trumpai bendravęs sausį per prokuratūros šimtmečio renginį.

J. Gelumbauskas sakė nenumanęs, kad prieš 13 metų įvykusios krikštynos gali būti interpretuojamos kaip interesų konflikto problema.

„Panašu, kad kažkas nori dirbtinai sensaciją sukurti, ir net skaudu, kai nežiūri iš tikrųjų, kaip tu dirbi ir ką tu dirbi. Jaučiuosi be kaltės kaltas“, – sakė prokuroras.

E. Pašilio ir J. Gelumbausko asmeninis ryšys, susijęs su vaiko krikštijimu, nėra oficialiai šių pareigūnų deklaruotas kaip galimas viešųjų ir privačių interesų konfliktas.

Jis teigė nematęs reikalo informuoti ir prokurorų atrankos komisijos apie savo ryšį su E. Pašiliu per seniai įvykusias vaiko krikštynas.

„Aš net nesuvokiau, protu nesuvokiau... Aš prokuratūroje pradėjau daug anksčiau dirbti, nei E. Pašilis buvo paskirtas. Būčiau susapnavęs, būčiau iškart užrašęs, nes tikrai nėra jokio intereso kažką slėpti. Taip išeina, kad aš išvis nieko negalėčiau daryti ir siekti“, – kalbėjo J. Gelumbauskas.

Be to, anot J. Gelumbausko, šiuo metu E. Pašilio sprendimu jis paskirtas į lygiavertes pareigas, skirsis tik darbo pobūdis.

„Mano pareigos dabartinės yra aukštesnės, lygiavertės ir atlyginimu nė per centą nesikeičia. Šiuo metu aš esu aukštesnės grandies – apygardos prokuratūros – specializuoto skyriaus ekonominių bylų prokuroras, kur visai kiti maštabai. Čia grynai skirsis darbo pobūdis, čia buvo mano siekiamybė ir noras viešinti prokuratūros darbą, su mokyklomis daugiau bendrauti, daugiau dėmesio pačiai sistemai skirti“, – aiškino J. Gelumbauskas.

Pasak jo, praktika, kad į pareigas paskiriami prokurorai, kurie atrankos komisijos įvertinti žemesniais balais nei kiti kandidatai, gyvuoja daugelį metų, tokius sprendimus anksčiau yra priėmę ir kiti generaliniai prokurorai.

Jis sako pats nematąs pagrindo trauktis iš naujų pareigų.

„Nematau, kad kažkas čia buvo, dėl ko man reikėtų trauktis, bet jei bus kažkoks kitoks sprendimas, tai tikrai visada paklusiu vadovų sprendimams“, – teigė prokuroras J. Gelumbauskas.

Generalinis prokuroras E. Pašilis situaciją dėl minėto prokuroro paskyrimo žada pakomentuoti spaudos konferencijoje penktadienį.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.