D. Sabonio šou prieš buvusį klubą – vienos geriausių sezono rungtynių ir dramatiška pergalė

Domantas Sabonis
2019-03-15 07:39

Kelias kiek blankesnes rungtynes po sugrįžimo į aikštę po traumos sužaidęs Domantas Sabonis pademonstravo, kad čiurnos skausmų jis jau nebejaučia.

Prieš buvusį savo klubą Oklahomos „Thunder“ rungtyniavęs lietuvis sužaidė antras rezultatyviausias sezono rungtynes ir nukalė dramatišką Indianos „Pacers“ pergalę 108:106.

Nuo suolo kilęs ir 28 minutes žaidęs D. Sabonis per jas pelnė net 26 taškus (7/12 dvit., 12/13 baud.), taip pat atkovojo 7 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, blokavo vieną metimą ir tris sykius prasižengė. Jam esant aikštėje Indiana varžovus pranoko 14 taškų skirtumu, ir tai tapo geriausiu rodikliu lietuvio komandoje.

Daugiau taškų lietuvis šiame sezone buvo pelnęs vos kartą, kai dar paskutinę spalio dieną į Niujorko „Knicks“ krepšį jų sumetė 30 ir pakartojo karjeros rezultatyvumo rekordą.

„Pacers“ šiose rungtynėse vienu metu atsiliko net 19 taškų skirtumu, tačiau sugebėjo atsitiesti antroje susitikimo dalyje. Po Cory Josepho taiklaus metimo iš aikštės vidurio su trečiojo kėlinio sirena Indianos krepšininkai sušvelnino savo atsilikimą iki 81:88, o į lemiamą šturmą pakilo per paskutines minutes, „Thunder“ dar pirmaujant 99:90.

„Pacers“ pataikė du tritaškius iš eilės, o po nesportinės pražangos prieš D. Sabonį, kurią jis pavertė dviem baudų metimais, ir dar po dvitaškį netrukus pridėjusių Myleso Turnerio ir Bojano Bogdanovičiaus taškų šeimininkai spurtavo net 14:2, likus kiek daugiau nei dviem minutėms išsiveržė į priekį – 104:101.

Lemiamu metu „Thunder“ gelbėti bandė Paulas George‘as – puolėjas pelnė 5 taškus iš eilės, bet kitoje aikštės pusėje dvitaškiu pasižymėjo ir D. Sabonis, išlygindamas rezultatą.

Indianapolio komandos didvyriu šiame susitikime tapo Wesley Matthewsas, likus mažiau nei 2 sekundėms pataisęs netaiklų B. Bogdanovičiaus metimą ir vėl išvedęs „Pacers“ į priekį. Paskutinis Russello Westbrooko bandymas buvo netikslus ir šeimininkai triumfavo iškovodami itin sudėtingą pergalę.

D. Sabonis pirmąjį savo sezoną pajėgiausioje pasaulio lygoje praleido būtent rungtyniaudamas Oklahomos komandoje. Vis dėlto labiau kaip snaiperį, o ne baudos aikštelės žaidėją lietuvį mačiusi „Thunder“ organizacija nusprendė aukštaūgį išmainyti, ir jis atsidūrė ten, kur yra dabar – „Pacers“.

„Thunder“ gretose šiame mače taip pat rezultatyviausias buvo žaidėjas, dalyvavęs šių dviejų komandų mainuose 2017-ųjų vasarą, – P. George‘as iš viso surinko 36 taškus. Dar vienas jų dalyvis Victoras Oladipo, kartu su D. Saboniu kėlęsis iš Oklahomos į Indianą, dėl traumos rungtyniauti šiame sezone nebegali.

44-ąją pergalę pasiekę „Pacers“ ir toliau nepraranda vilčių užimti trečiosios vietos Rytų konferencijoje – D. Sabonio komanda turnyrinėje lentelėje ir vėl aplenkė Filadelfijos „76ers“, kuriuos buvo praleidusi į priekį po pralaimėjimo tarpusavio rungtynėse sekmadienį.

„Pacers“: Domantas Sabonis 26 (7 atk. kam., 12/13 baud.), Bojanas Bogdanovičius 23, Darrenas Collisonas 17 (7 rez. perd., 6 atk. kam.), Wesley Matthewsas 16, Thaddeusas Youngas 11, Mylesas Turneris 10.

„Thunder“: Paulas George’as 36 (6 atk. kam. 5 rez. perd., 6/11 trit.), Russellas Westbrokas 19 (14 atk. kam., 11 rez. perd.), Stevenas Adamsas 17, Abdelis Naderas 10.