Panevėžyje pradeda veikti neįgaliesiems skirtas socialinis taksi

Neįgaliojo vežimėlis
Neįgaliojo vežimėlis
  © Paulius Peleckis
BNS
2019-03-15 07:32

Nuo penktadienio Panevėžio mieste pradės veikti socialinis taksi, skirtas judėjimo negalią turintiems gyventojams.

Socialinio taksi paslauga bus teikiama lengvuoju automobiliu, pritaikytu neįgaliojo vežimėliui. Vairuotojai bus apmokyti teikti pirmąją pagalbą, bendravimo ir kitų įgūdžių, pranešė savivaldybė.

„Atsižvelgus į kiekvieno neįgaliojo poreikius, jis galės būti nuvežamas į sveikatos įstaigas, kiną, teatrą, parduotuvę, susitikimą, įvairias organizacijas, renginius ir pan.“, – sakė Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Sandra Jakštienė.

Anot savivaldybės, bus teikiama ne tik pavėžėjimo paslauga, bet ir pagalba išeinant iš namų į automobilį, daiktų nunešimas, įsodinimas ir palyda.

Savivaldybės socialinių paslaugų specialistė Violeta Petraitienė BNS sakė, kad kol kas mieste taksi paslaugą neįgaliesiems teiks vienas automobilis.

Projektas kol kas veiks metus.

Socialinio taksi paslaugas Panevėžyje teiks Nacionalinis socialinės integracijos institutas. Savivaldybė iš miesto biudžeto tam skyrė 20 tūkst. eurų.

Visą parą dirbantį socialinį taksi bus galima išsikviesti internetu www.socialinistaksi.lt arba telefonu. Skambučių centras veiks pirmadieniais–penktadieniais nuo 9 iki 18 val.

Socialinis taksi jau veikia Vilniaus mieste ir rajone, Kaune, Klaipėdoje, Zarasuose ir Visagine. Šiemet, be Panevėžio, ši paslauga turėtų būti teikiama Klaipėdos rajone, planuojama plėtra į Alytų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.