Puikius gynėjus liaupsinęs Š. Jasikevičius: atrodome labai gražiai – reikia tai tęsti

Šarūnas Jasikevičius
Šarūnas Jasikevičius
  © Teodoras Biliūnas / Fotobankas
Alfa.lt
2019-03-14 22:39

Šarūno Jasikevičiaus norai pildosi. Trečiadienį prieš treniruotę vylęsis, kad bus išpirkti visi bilietai šio vakaro susitikimui su Miuncheno „Bayern“, o jo auklėtiniams aikštėje pavyks pratęsti praėjusią savaitę prasidėjusią pozityvią bangą, Šaras džiaugėsi dėl abiejų dalykų – sausakimšai užpildytoje „Žalgirio“ arenoje sirgalių numylėtiniai 85:79 nugalėjo svečius iš Bavarijos krašto ir įsirašė 11-ąją pergalę šiame Eurolygos sezone.

Jau aštuntą kartą šiame sezone visus bilietus pardavusio „Žalgirio“ strategas po daug džiaugsmo 14 788 aistruoliams arenoje sukėlusio rezultato skubėjo dėkoti jo auklėtinius link pergalės pastūmėjusiai žaliajai armijai, o netrukus liaupsino ir žalgiriečius, kurie, pasak Š. Jasikevičiaus, gerai rungtyniavo bent 33-35 iš 40 rungtynių minučių.

„Noriu dar kartą padėkoti sirgaliams už tokį parodytą dėmesį, – sirgaliams nusilenkė strategas. – Fantastiška žaisti tokioje atmosferoje ir fantastiška žinoti, kad bilietai su kiekviena diena eina į pabaigą ir galiausiai būna išperkami.

Vėl žaidėme tikrai gerą krepšinį. Kol gal kažkiek pagalvojome, kad darbas yra padarytas ir sustojome, pradėjome dvejoti. To negali būti, tai mums pakišo koją jau daug kartų šiame sezone. Reikia apie tą šnekėti ir bandyti taisyti.

Svarbiausia, kad atsiranda labai ilgi tarpai gero žaidimo ir žaidybinio plano vykdymo, kai atrodome labai gražiai. Mūsų gynėjų darbas buvo tiesiog puikus, jie įvedė žaidėjus į puolimą, jie jį organizavo, kūrė, o nuo to užsisuka visas žaidimas, kitiems tereikia prie jo prisidėti. Kai tai nevyko, varžovai tikrai labai grėsmingai priartėjo.“

– Net ir grįžus į aikštę Nate‘ui Woltersui, Thomasas Walkupas vis dar išlaikė įžaidėjo vaidmenį. Ar taip bus ir ateityje?

– Manau, ateityje reaguosime į situaciją. Dabar tikrai jau porą savaičių žaidžiame neblogą krepšinį ir nėra tikslo ardyti mūsų dinamiką. Manau, kad Thomasas vėl sužaidė puikias rungtynes abiejose aikštės pusėse. Jis kartu su Leo (Westermannu) vedė mus į priekį. O Nate‘ui reikia kažkiek laiko įeiti į žaidimą ir vėl pajusti tą ritmą.

– Spaudimas, ypatingai pirmoje rungtynių pusėje, ne kartą vertė varžovus klysti. Kiek ta gynyba, kurią matote, jus tenkina?

– Gynyba jau tikrai yra nebloga. Išskyrus paskutinį kėlinį, nors ir tada ta gynyba gal nebuvo bloga, tik mūsų puolimas pradėjo šlubuoti, o iš to jie įmetė ir lengvų taškų, ir galėjo sustatyti savo gynybą. Gynyba yra tikrai nebloga, o jeigu aikštelėje yra kūrėjai, tai gražiau atrodo visa komanda.

– Pirmose rungtynėse Vokietijoje daug bėdų jums pridarė Derrickas Williamsas, tačiau šįvakar amerikietį pavyko kiek pristabdyti – jis pelnė tik 10 taškų ir pataikė vos tris metimus iš 9. Ką pavyko įvykdyti, kad jo rungtynės būtų slogesnės?

– Kažkiek supratome, kur galime su juo rizikuoti, o kur ne. Rungtynėse Miunchene mes jam davėme ir lengvus metimus, ir prasiveržimus. Negalime jam duoti visko – turi būti atimtas vienas iš dviejų elementų. Šiandien bandėme jam neduoti laisvų metimų, bandėme padaryti, kad jis veržtųsi ir mestų sunkius metimus, o visumoje jį kontroliavome tikrai labai gerai. Dar turint omenyje, kad jis ir aukštesnis, ir stipresnis už tiesioginius oponentus iš mūsų komandos, darbas buvo atliktas tikrai puikiai.

– Trečios rungtynės iš eilės, kai iš jūsų girdime daugiau komplimentų negu priekaištų. Kas nulėmė tokią pozityvią atkarpą?

– Darome mažiau klaidų, treniruočių procesas ir žaidybiniai planai ne daug kur skiriasi. Daug duoda ir gynėjų kūryba – Leo po traumos geriau jaučiasi fiziškai, geriau juda. Thomasas žaidžia puikią atkarpą, o Marius nuo sausio yra vienas mūsų lyderių. Taip gynėjai prisideda prie Brandono, kuris mums daug duoda daugiau mažiau kiekvienose rungtynėse. Jau ne tik prasideda žaidimas iš po krepšio, bet yra ir kūryba, ir kamuolys vaikšto labai gerai aplink perimetrą. Atrodome tikrai labai gražiai – reikia tą tęsti.


Leo Westermannas

Leo Westermannas© Teodoras Biliūnas / Fotobankas


– Gal galėtumėte apibūdinti turnyrinės lentelės situaciją ir komandos šansus žengti į atkrintamąsias?

– Nereikia jos apibūdinti. Kitas – „Maccabi“. Nebus jokio skirtumo – mes jau įrodėme, kad ar esame aštuntuke, ar už jo ribos, vis tiek žaisime lygiai taip pat. Nereikia žiūrėti toli į priekį – kitos rungtynės su Pasvaliu, kuris tikrai gerai žaidžia, o tada, jei viskas gerai, reikia kažkiek „išsivalyti“ galvas ir ruoštis dvigubai Eurolygos savaitei. Turnyrinėje lentelėje galime kontroliuoti tik save.

– Po vieno netaiklaus tritaškio Edgaras Ulanovas gavo velnių, tačiau pabaigoje smeigė du itin svarbius metimus. Kiek jie nuramino komandą?

– Niekada nei vienas negauna velnių už netaiklių tritaškį. Tie jo tritaškiai buvo labai svarbūs. Vėlgi, jis tikrai gerai meta stovėdamas iš pozicijas. Bet kai kuriose pozicijose jis turi suprasti, prieš ką jis gali centruoti, kur yra žaidybinis planas, o to jis nesuprato. Bet po to tikrai atsigavo su dviem tritaškiais. Tai mums buvo didžiulis postūmis į priekį.

– Pirmoje mačo pusėje Brandonas Daviesas pelnė 16 taškų. Kodėl po pertraukos taškų jis nebepelnė?

– Porą kartų Brandonui buvo sakyta, kad jis turi žaisti su tomis pačiomis nustatytomis taisyklėmis, kaip ir pirmoje rungtynių pusėje. Pas jį buvo labai daug energijos ir mažiau galvos. Keletą kartų jis bandė pralaužti varžovus, kai jie prieš jį dvigubino ar trigubino gynybą. Tu negali žaisti krepšinio prieš du ar tris žmones. Turi pasitikėti komandos draugais. Jie, aišku, turi būti sustatyti, kad jis galėtų jiems perduoti kamuolį. Varžovai irgi nėra kvaili – jeigu vienas žaidėjas įmeta 16 taškų per vieną rungtynių pusę, tai jie neleis jam pelnyti 32 taškų per rungtynes. Jis buvo dvigubinamas, keičiamos gynybos sistemos prieš jį, o Brandonui reikia prie to prisitaikyti. Be energijos, reikia pripažinti, jis nelabai tą padarė antroje pusėje – buvo daug greitų metimų ir psichologinių klaidų.

– Ketvirtajame kėlinyje per vieną iš pertraukėlių ekspresyviai kažką aiškinote Mariui Grigoniui. Kuo buvote nepatenkintas?

– Jis neparuošė kamuolio įvedimo. Mes iš viso tuo metu atsipalaidavome. Buvo nedaromi jokie dalykai, elgiamasi taip, lyg rungtynės jau būtų laimėtos. Komandai pasakiau, kad turime žaisti visas 40 minučių, iki pat pabaigos. Turime įvesti komandą į visus derinius, priimti kamuolius savo vietose. Kai varžovas pralošinėja 20 taškų skirtumu, jiems telieka tik mesti tritaškius arba labai agresyviai gintis ant pražangos ribos. Tuo metu reikia labai gerai paruošti visus išmetimus, visus derinius, ko mes nepadarėme.