Ketvirtfinalio viltis gyva: „Žalgiris“ pratęsė pergalių bangą

Aaronas White'as
  © Teodoras Biliūnas / Fotobankas
2019-03-14 19:34

Kauno „Žalgiris“ ketvirtajame kėlinyje iššvaistė turėtą solidų dviženklį pranašumą, tačiau pergalės iš savo rankų nepaleido.

Į Eurolygos ketvirtfinalį besikabinantys žalgiriečiai namie 85:79 (22:20, 26:15, 21:18, 16:26) nugalėjo Miuncheno „Bayern“ ekipą ir iškovojo antrąją pergalę iš eilės bei trečiąją per pastarąją savaitę.

Laimėjimas prieš bavarus kauniečiams yra dvigubai saldus, mat Šarūno Jasikevičiaus kariauna ne tik pasiekė gyvybiškai svarbų tašką, bet ir atsirevanšavo varžovams didesniu skirtumu, negu pralaimėjo Vokietijoje – Miunchene „Bayern“ laimėjo 88:84.

11-ąją pergalę reguliariajame sezone iškovojęs „Žalgiris“ išliko 12-oje turnyrinės lentelės vietoje, tačiau nuo pirmojo aštuoneto atsilieka jau tik dviem pergalėmis. Savo ruožtu „Bayern“ ekipai nesėkmė Kaune yra itin skaudi – nors 12 pergalių turintys Vokietijos čempionai lieka geresnėje padėtyje nei „Žalgiris“, jų galimybės patekti į ketvirtfinalį gerokai sumenko.

Ketvirtadienio vakaro rungtynes „Žalgiris“ pradėjo vangiai ir taškų nepelnė trečdalį pirmojo kėlinio. Vis tik vos vienu taikliu metimu per šį laiką pasižymėjo ir „Bayern“, o aikštės šeimininkai netrukus įsibėgėjo – po perimtų kamuolių į greitas atakas bėgę žalgiriečiai netruko spurtuoti ir išsiveržti į priekį 11:7.

Dar vieną sėkmingą atkarpą „Žalgiris“ sužaidė antrajame kėlinyje, kai naudodamasis varžovų gynybos spragomis ir vedamas galingo Brandono Davieso žaidimo susikrovė dviženklį pranašumą ir po dviejų kėlinių jau pirmavo 48:35.

Apsukų žalgiriečiai nemažino ir po pertraukos, kai vos prasidėjus trečiajam ketvirčiui jų pranašumas pasiekė jau 18 taškų ribą – 55:37. Tiesa, didesnio pranašumo „Žalgiris“ šiose rungtynėse nebeturėjo, o rungtynių pabaigoje ėmėsi jį švaistyti.

Dar likus kiek daugiau nei pusei ketvirtojo kėlinio šeimininkai pirmavo 77:69, tačiau tuomet taškų nepelnė daugiau nei tris minutes, o bavarai į tai atsakė 9 taškais be atsako. Visgi intrigos jiems atkurti neleido Edgaras Ulanovas – puolėjas svarbiu metu pataikė du tritaškius paeiliui ir nors „Bayern“ dar bandė bent jau pralaimėti ne didesniu nei 4 taškų skirtumu, „Žalgiris“ ne tik iškovojo pergalę, bet ir apsaugojo reikiamą pranašumą.

„Žalgiris“: Marius Grigonis 18 (22 naud. bal.), Brandonas Daviesas 16 (7/12 dvit.), Leo Westermannas 12 (5 atk. kam., 4 rez. perd., 4/6 trit.), Thomasas Walkupas ir Edgaras Ulanovas po 10.

„Bayern“: Nihadas Džedovičius 17 (3/5 trit.), Devinas Bookeris, Derrickas Williamsas ir Vladimiras Lučičius po 10.

Mačo eiga:

3 min. Rungtynės prasideda itin vangiai - „Bayern“ pirmuosius taškus pelnė tik sužaidus dvi su puse minutės, o šeimininkai nepasižymi jau daugiau nei tris minutes (0:2).

6 min. Brandono Davieso užkurtas „Žalgirio“ traukinys vos per dvi minutes surinko 10 taškų. Itin efektingi buvo paskutiniai keturi, kuriuos Aaronas White'as ir Marius Grigonis surinko dėjimais greitose atakose (10:7).

7 min. „Bayern“ buvo trumpam susigrąžinę pranašumą, bet šeimininkus į priekį vėl išvedė Leo Westermannas, pataikęs tritaškį (14:12).

10 min. Abiejų komandų puolimai kėlinio pabaigoje tiesiog žydėjo - vos per kiek daugiau nei pusę ketvirčio abu klubai peržengė 20 taškų ribą, o „Žalgiris“ kol kas minimaliai pirmauja (22:20).

13 min. „Žalgiris“ išlaiko pranašumą ir po pertraukėlės - tritaškį pataikė Artūras Milaknis, o A. White'as pridėjo dvitaškį su pražanga (30:25).

16 min. A. Milaknis skraidina dar vieną tolimą bombą, o užtikrintą metimą prideda ir B. Daviesas (37:29).

19 min. Nesustabdomas B. Daviesas ir tritaškį pataikęs M. Grigonis Kauno klubui sukuria jau dviženklį pranašumą (44:33).

Brandonas Daviesas

Brandonas Daviesas© Teodoras Biliūnas / Fotobankas

20 min. Monstrišką pirmąją rungtynių pusę sužaidęs B. Daviesas pelnė net 16, o „Žalgiris“ po dviejų kėlinių užtikrintai pirmauja (48:35).

23 min. Kaip užbaigė pirmąją rungtynių pusę, taip žalgiriečiai pradeda ir antrąją. Kauno komanda tiesiog dominuoja puldami varžovų krepšį, o jų persvara nenustoja augti (57:39).

25 min. Išsijudinus ir Miuncheno ekipos puolimui „Žalgirį“ pirmyn trukteli penki iš eilės Thomaso Walkupo taškai (64:46).

30 min. Kiek pritilusią „Žalgirio“ areną vėl įaudrina taiklus L. Westermanno tritaškis, o tas pats prancūzas su trečiojo kėlinio sirena vos nepataikė ir metimo per visą aikštę (69:53).

33 min. Lemiamo kėlinio pradžioje žalgiriečiai kiek stringa - vienintelis taškus pelnęs žaidėjas yra tritaškį realizavęs Th. Walkupas (72:58).

36 min. Tritaškiais apsikeitė šiandien tiesiog žibantis L. Westermannas ir pirmąjį taiklų metimą pagaliau pataikęs suomis Petteri Koponenas (77:62).

37 min. „Bayern“ kyla į lemiamą šturmą, mažina skirtumą iki 9 taškų ir priverčia Š. Jasikevičių prašyti minutės pertraukėlės (77:68).

37 min. Šviežio oro gūsis „Žalgirio“ gerbėjams - Edgaras Ulanovas pataiko tritaškį ir vėl atitolina kauniečius (80:68).

38 min. Dar vienas E. Ulanovas tolimas metimas, panašu, žudo intrigą šiame susitikime (83:71).

40 min. „Bayern“ dar bando kabintis į pergalę ar bent pralaimėjimą mažesniu skirtumu, nei buvo laimėta Miunchene, kur bavarai laimėjo 4 taškais (83:78). Tiesa, iki rungtynių pabaigos liko vos 17 sekundžių.