Žudikas, kurio grotos nesustabdo: Marijampolėje prižiūrėtoją pasiuntė į komą, Kybartuose grasino nužudyti apsaugos viršininką

Donatas Šimonis
Donatas Šimonis
  © Algimantas Barzdžius

Oficiali valdžios pozicija – pataisos namai skirti nuteistiesiems perauklėti ir padėti sugrįžti į doros kelią. Tačiau lyg ir vieša paslaptis, kad įkalinimo įstaigose kaliniai ne visada pasitaiso. Maža to, kai kuriuose pataisos namuose darbuotojai netgi nepajėgia susitvarkyti su pavojingais kaliniais.

Kad įkalinimo įstaiga ne visada padeda pasitaisyti, puikiai parodo Donato Šimonio istorija. Už nužudymą nuteistas ir Kybartų pataisos namuose šiuo metu kalintis vyras 2014 m. vasarį taip sumušė Marijampolės pataisos namų prižiūrėtoją, kad šis paniro į komą. Tuo D. Šimonio išpuoliai nesibaigė – praėjusią savaitę Kauno apygardos teismas pripažino, kad kalinys grasino jau Kybartų pataisos namų darbuotojui, kad šį „užvers“ ir „padės į vietą“.

reklama

Akistata su žudiku pakeitė gyvenimą

Ne vieną kartą teistas ir recidyvistu pripažintas D. Šimonis 2009 m. ilgam sėdo už grotų, kai padarė itin rimtą nusikaltimą – užmušė žmogų. Kaip paaiškėjo, žudikas kitam vyrui per galvą smogė alaus bokalu – smūgio būta tokio stipraus, kad nelaimėlis apleido šį pasaulį.

Už šį ir kitus nusikaltimus D. Šimonis buvo ilgiems metams pasiųstas kalėti, tačiau laisvės atėmimo bausmė, rodos, visiškai nepaveikė žudiko – po penkerių metų už grotų vyras vėl padarė sunkų nusikaltimą.

reklama

Nors mobilieji telefonai ir kiti įvairūs daiktai laisvės atėmimo vietose yra uždrausti, 2014 m. vasario 5 d. Marijampolės pataisos namuose D. Šimonis sugebėjo gauti narkotinių medžiagų, kurių ir laisvėje tenka paieškoti. Maža to, nuo „žolės“ apsvaigęs kalinys tądien kontrolės poste taip sumušė pareigūną, kad šis paniro į komą.

Kaip paaiškėjo, tuo metu poste turėjo dirbti du darbuotojai, tačiau vienas buvo išėjęs pašnekėti telefonu. Tuo pasinaudojęs, D. Šimonis bent tris kartus smogė aukai į galvą, ši nuo patirtų sužalojimų ilgą laiką buvo komos būsenos. Atsigavęs vyras išsaugojo tik nedidelę dalį darbingumo, liko invalidas visam gyvenimui.

Kalinys ikiteisminio tyrimo metu teigė, kad tądien ėjo sportuoti, tačiau pareigūnas jam pateikė pastabą ir įžeidė necenzūriniais žodžiais. Už tai žudikas smogė vyrui į galvą, o kai auka nukrito, sudavė dar du smūgius. 2015 m. D. Šimoniui buvo skirta 8 metų laisvės atėmimo bausmė, iš viso bendra laisvės atėmimo bausmė tąkart pailgėjo iki 17 metų, tačiau vyras vėliau įrodė, kad penkeri už grotų jau praleisti metai turi būti įskaityti į bausmės laiką.

Grasino nužudyti apsaugos viršininką

Iš Marijampolės į Kybartus po tokio nuosprendžio perkeltas D. Šimonis prieš kelerius metus galėjo tikėtis, kad į laisvę galės išeiti bent jau 2027-aisiais, tačiau žudikui toliau pagalius į ratus kiša karštas jo būdas – praeitą savaitę Kauno apygardos teismas konstatavo, kad jam pagrįstai buvo paskelbtas dar vienas nuosprendis.

reklama

Rodos, D. Šimonis itin nemėgsta pataisos namų pareigūnų – 2018 m. gegužės 8-osios rytą kalinys, dalyvavęs drausmės komisijos posėdyje, ėmėsi grasinti ne eiliniam pareigūnui, bet Kybartų pataisos namų Apsaugos ir priežiūros skyriaus viršininkui.

„Aš tave užversiu ir padėsiu į vietą, nes vieną jau padėjau, padėsiu ir tave“, – tokius žodžius vyrui ištarė D. Šimonis.

Kaip paaiškėjo, tądien žudikas buvo iškviestas į drausmės komisijos posėdį, kadangi galimai buvo padaręs drausminę nuobaudą. D. Šimonio pyktį išprovokavo Apsaugos skyriaus viršininko nurodymai prisistatyti ir laikyti rankas už nugaros – įpykęs kalinys pareiškė, kad su juo susidoros, ir be leidimo paliko kabinetą.

Marijampolės apylinkės teismo Vilkaviškio rūmai dar praėjusį spalį nuteisė D. Šimonį už grasinimą nužudyti. Vyrui buvo skirta pusantrų metų laisvės atėmimo bausmė, iš viso už grotų kalinys turėtų praleisti dar 13 metų. Tačiau nuosprendis įsiteisėjo tik pastarosiomis dienomis, nes D. Šimonis jį skundė ir prašėsi būti išteisinamas.

Anot D. Šimonio, jo grasinimai tebuvo nevykęs pokštas, o byla prieš jį sufabrikuota – liudytojai apklausti tik kelias minutes, be to, į bylą įtraukta neaiški medicininė pažyma. Tačiau Kauno apygardos teismo teisėjai tokį skundą atmetė ir paliko galioti D. Šimoniui paskelbtą nuosprendį. Anot teisėjų, Apsaugos skyriaus viršininkas turėjo realų pagrindą bijoti D. Šimonio, kadangi žinojo jo praeities „žygdarbius“.

Žudikas, kurio grotos nesustabdo: Marijampolėje prižiūrėtoją pasiuntė į komą, Kybartuose grasino nužudyti apsaugos viršininką

Donatas Šimonis