Paskutinis pasispardymas: kadenciją baigianti Šiaulių taryba nesutiko atleisti merui netinkančio politiko

Marijus Velička
Marijus Velička
  © Artūras Staponkus

Dabartinės kadencijos Šiaulių miesto savivaldybės politikai rinkosi į paskutinį tarybos posėdį. Jie ir vėl sprendė, ar atleisti dabar laikinai nušalintą administracijos direktoriaus pavaduotoją Marijų Veličką.

Siūlyta atleisti mero iniciatyva

reklama

Sprendimo projektu siūlyta tarybai atleisti M. Veličką iš Šiaulių miesto administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigų mero iniciatyva. Šiaulių mero Artūro Visocko aiškinimu, jis turėtų būti atleistas, nes galimai kišosi į kito juridinio asmens veiklą ir protegavo vieną paslaugos teikėją.

Šiaulių miesto savivaldybės Švietimo centre buvo atliekamas auditas dėl vieno iš pirkimų. Centro vadovas dėl galimų pažeidimų laikinai yra nušalintas iš pareigų, įvykiui tirti sudaryta komisija, o, pasak Šiaulių miesto mero, darbuotojų pasiaiškinimuose dėl galimo vienos įmonės protegavimo įrašyta Veličkos pavardė.

„Pritardamas audito ataskaitoje nurodytam tokių veiksmų, kaip siūlymo kreiptis ir paslaugas pirkti iš konkretaus paslaugų tiekėjo, ydingumui antikorupciniu požiūriu bei kišimosi į kito juridinio asmens veiklą, proteguojant vieną paslaugos tiekėją, reikšdamas politinį nepasitikėjimą Darbo partijos deleguotam administracijos direktoriaus pavaduotojui M. Veličkai, teikiu šį sprendimo projektą Šiaulių miesto savivaldybės tarybai dėl administracijos direktoriaus pavaduotojo M. Veličkos atleidimo iš pareigų praradus pasitikėjimą“, – rašoma aiškinamajame rašte.

reklama

Neleido pasisakyti

Tarybai pradėjus svarstyti šį klausimą Angelė Kavaliauskienė mero paklausė, ar anksčiau įstaiga, kurią M. Velička neva protegavo, turėjo ryšių su Šiaulių miesto savivaldybe. A. Visockas atsakė, jog jam tai nėra žinoma.

Nepasitenkinusi tokiu atsakymu, A. Kavaliauskienė dar pasidomėjo, kokie požymiai rodė, kad protegavimas buvo.

„Visą šį darbą atlieka komisija. Kai komisija baigs darbą, bus išvados. Šiuo atveju man pilnai pakanka duomenų, kad galėčiau pareikšti politinį nepasitikėjimą. Tai yra mano darbas“, – sakė miesto meras A. Visockas.

„Visiškai nesvarbu, kokios priežastys yra nurodytos aiškinamajame rašte arba kituose susijusiuose dokumentuose, nes vis tiek laikotės nuomonės dėl politinio nepasitikėjimo ir čia tik detalės yra priežastys. Ar taip?“ – nenustojo klausinėti politikė.

reklama

„Įvyko tam tikras procesas, kuris jokiu būdu neturėjo įvykti. Šito proceso pasekmė yra dabartinis mano siūlymas ir politinio nepasitikėjimo pareiškimas M. Veličkai“, – kalbėjo A. Visockas.

Po balsavimo paaiškėjo, jog prieš M. Veličkos atleidimą pasisakė 16 tarybos narių, tai reiškia, kad jis išsaugojo savo darbo vietą. Tiesa, kol kas jis nušalintas nuo pareigų, tačiau jau kitą mėnesį pradės darbą naujos sudėties kovo 3 d. išrinktoje miesto taryboje.

Po balsavimo Danguolė Martinkienė dar replikavo, jog M. Veličkai nebuvo suteiktas žodis prieš balsuojant, nors atleidimo klausimų procedūros visada vienodos – žmogus kalba prieš priimant su juo susijusį sprendimą. Politikė prašė leisti savo partijos kolegai pasisakyti bent po balsavimo, bet tokia galimybė jam nebuvo suteikta.