Gerų žinių dėl sveikstančio įžaidėjo turėjęs Šaras liaupsino sirgalius: šiandien buvo kosmosas

Šarūnas Jasikevičius
Šarūnas Jasikevičius
  © Irmantas Gelūnas / Fotobankas

Keturios dienos – dvi triuškinančios pergalės bendru 60 taškų skirtumu. Tokiu ritmu šią savaitę baigė nelengvą sezoną išgyvenantys Kauno „Žalgirio“ krepšininkai.

Ketvirtadienį Eurolygos rungtynėse namie pasismaginę su Las Palmaso „Gran Canaria Herbalife“ ekipa, šįsyk kauniečiai pasiekė itin saldžią pergalę Vilniuje, kur net 85:59 sutriuškino „Ryto“ žaidėjus.

Žalgiriečiai šitaip revanšavosi sostinės klubui už neseną antausį Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) finale, kur netikėtą pergalę pasiekė Dainiaus Adomaičio kariauna.

Vis dėlto šįsyk toje pačioje „Siemens“ arenoje, kur vyko ir lemiamos KMT kovos, šeimininkavo tiek „Žalgirio“ žaidėjai, tiek jų sirgaliai, užplūdę sostinės areną ir kūrę neeilinę atmosferą. Būtent jiems pirmiausia po rungtynių dėkojo ir Šarūnas Jasikevičius, nenorėjęs veltis į diskusijas apie rungtynėse gautą techninę pražangą ir bent kelis sykius išskyręs griausmingai jo komandą palaikiusius aistruolius.

„Noriu pasveikinti mūsų komandą ir sirgalius su pergale. Net nežinau, ką galima daugiau pasakyti sirgaliams, padėkojant už tokį palaikymą. Manau, kad jie tikrai žaidėjams suteikė labai daug energijos.


Žalgirio sirgaliai

Žalgirio sirgaliai© Irmantas Gelūnas / Fotobankas

Puolime žaidėme gana solidžiai ir disciplinuotai jau antras rungtynes iš eilės. O kaip visada sakau – jeigu dar pataikome, mus nugalėti yra labai sunku“, – tikino Šaras.

– Kas lėmė lūžį antrojo kėlinio viduryje, kai atitrūkote ir įgijote dviženklį pranašumą?

– Kažkiek pataikėme, bet manau, kad taip žaisdami per 40 minučių vis tiek būtume iškovoję pergalę. Buvo tikrai gera disciplina, padarėme nedaug psichologinių klaidų.

– Kokios detalės lėmė, kad praleidote vos 59 taškus?

– Psichologinių klaidų nedarymas. Praėjusią savaitę Klaipėdoje po mūsų psichologinių klaidų „Neptūnas“ įmetė 53 taškus, šiandien, pagal mūsų trenerių skaičiavimą, „Rytas“ po jų pelnė 23. Niekada nebus idealaus varianto, bet tai yra didžiulis skaičių skirtumas.


– Galbūt jau yra žinių dėl traumuotų žaidėjų?

– Šiandien ir vakar Nate‘as (Woltersas) jau atliko treniruotes beveik šimtu procentų, antradienį tikrai bandysime jį integruoti į komandą iš naujo. O dėl Pauliaus ir Antano daug negaliu pasakyti.

– Kaip įvertintumėte šiandien 21 tašką pelniusio Thomaso Walkupo evoliucionavimą žaidžiant įžaidėjo pozicijoje? Kaip keisis jo vaidmuo grįžus N. Woltersui?

– Manau, kad neturime tiek daug žaidėjų, kad kažkas labai daug keistųsi. Vis tiek reikia Nate‘ą integruoti po truputį ir žiūrėti, kokios jis bus formos.

Tikiuosi, kad tai bus lūžio rungtynės Thomasui. Kaip jis pats sakė, per karjerą jis pats nėra pajautęs, kad prieš jį taip gintųsi – per tris metrus. Jam tai buvo šokas. Po to kažkiek nepataikė ir galbūt dėl to atsirado dvejonės. Verčiame jį mesti, jis tikrai gali tą daryti – per treniruotes jis pataiko ir neturime jokių problemų dėl to.

Toks jau yra tas gyvenimas – tikiuosi, kad šitos rungtynės jam duos daugiau pasitikėjimo ir jis kuo toliau, tuo labiau gerins savo krepšinį. Dėl jo darbo ir atsidavimo niekada nebuvo jokių dvejonių.


Thomasas Walkupas

Thomasas Walkupas© Teodoras Biliūnas / Fotobankas

– Kuo „Rytas“ skiriasi su Chrisu Kramerio ir be jo ir ką sakėte jam kalbėdamasis po rungtynių?

– Nieko, ką žmogui gali palinkėti, kai jis patiria skaudžiausią, kas yra mūsų profesijoje. Blogiausia, kad ta trauma atėjo tada, kai jis žaidė savo geriausią krepšinį. Nemanau, kad mūsų gynyba prieš jį būtų pasikeitusi – vis tiek kažkiek rizikuotume.

Aišku, jam buvo nuostabus savaitgalis čia Vilniuje (Karaliaus Mindaugo taurėje – Alfa.lt), kai jis nubaudė ir mus, ir „Neptūną“. Jis yra tikrai gerai besiginantis žaidėjas, ta jo galimybė gintis per dvi pozicijas tikrai padeda „Rytui“. Be abejo, ir greitas puolimas.

Svarbiausia, kad žmogus išgytų. Kaip sportininkas sportininkui žinau, kad tai – labai skausmingas dalykas, ypač kai demonstruoji tokį gerą žaidimą.

– Antrajame kėlinyje buvote nubaustas technine pražanga. Kas ten nutiko?

– Nenoriu sakyti kažko, nes jūs iškart parašysite antraštę. Jau geriau antraštės būtų apie žaidėjus arba apie „Žalgirio“ sirgalius, kurie šiandien sukūrė nuostabią atmosferą. Kaip ir visą laiką, bet šiandien iš viso buvo „kosmosas“.

– Po rungtynių „Žalgirio“ rūbinėje tvyrojo šventinė atmosfera. Kiek svarbi komandai buvo ši pergalė?

– Nemanau, kad čia šiandien kažkas įvyko. Lygiai taip pat nemaniau, kad kažkas įvyko praėjusią savaitę Klaipėdoje. Tai yra vienas taškas ir viskas. Va, ir turite antraštę (šypsosi).

Gerų žinių dėl sveikstančio įžaidėjo turėjęs Šaras liaupsino sirgalius: šiandien buvo kosmosas

Šarūnas Jasikevičius
+1