Negavę nė vienos vietos Tauragės taryboje „tvarkiečiai“ skųs rezultatus

Tvarka ir teisingumas būstinė
Tvarka ir teisingumas būstinė
  © Karolis Kavolėlis / Alfa.lt

Savivaldos rinkimai Tauragėje pažėrė šiokių tokių staigmenų. Iki šiol Tauragės rajono savivaldybės taryboje du mandatus turėjusi partija „Tvarka ir teisingumas“ bent vienam mandatui gauti nesurinko pakankamai balsų.

Vyriausioji rinkimų komisija skelbia, kad Silverijaus Statkaus Tauragėje vadovaujama partija „Tvarka ir teisingumas“ iš rajono rinkėjų gavo 688 balsus. Nors balsų skaičius peržengia mandatui reikalingą kvotos ribą – 657, visgi nesiekia 4 proc. balsų. Todėl, pirminiais duomenimis, partija nepateks į kitą rajono tarybos kadenciją.

Partijos skyriui Tauragėje vadovaujantis S. Statkus „Tauragės kurjeriui“ tvirtino, kad tikisi rezultatų pokyčio po balsų perskaičiavimo.

„Dabar vyksta balsų perskaičiavimas, ir nusiuntėme į apygardą savo stebėtojus. Mūsų skaičiavimais, trūksta 10–14 balsų iki mandato. Jei po šio perskaičiavimo negausime mandato, skųsime“, – atskleidė ir į mero postą kandidatavęs politikas.

Pagal šiuo metu skelbiamus rezultatus į Tauragės rajono savivaldybės tarybą patenka Lietuvos socialdemokratų partija (8 mandatai), Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis (6 mandatai), visuomeninis rinkimų komitetas „Nepartinė Tauragė“ (4 mandatai), Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (3 mandatai) ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (3 mandatai).


kurjeris.lt nuotr.

D. Kaminskas ir D. Petrošius

Antrajame ture – socialdemokratas ir liberalas

Kaip skelbia Vyriausioji rinkimų komisija, į antrąjį merų rinkimų turą Tauragėje pateko Darius Petrošius ir Dovydas Kaminskas.

Socialdemokratas D. Petrošius surinko 33,09 proc., liberalas D. Kaminskas – 27,28 proc. rinkėjų balsų.

Pasak Tauragės apygardos rinkimų komisijos pirmininkės Gintarės Rakauskienės, rinkimų diena praėjo sklandžiai. Nors pažeidimų registruota, dauguma jų yra mažareikšmiai. Vienas ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl galimo rinkėjų papirkimo.

Antrasis mero rinkimų turas vyks kovo 17 d.