Pieno išrūgos virsta svetur geidžiamu produktu

G. Bertašius: „Perdirbdami savo žaliavą patys sukuriame didesnę pridėtinę vertę.“
G. Bertašius: „Perdirbdami savo žaliavą patys sukuriame didesnę pridėtinę vertę.“
  © Bendrovės nuotr.
alfa.lt
2019-03-04 15:55

Įmonių grupės „Vilkyškių pieninė“ 30 mln. eurų investicija į naują gamyklą – išrūgų perdirbimo cechą – jau atnešė tam tikrų dividendų: 2017-aisiais grupė pelnė metų investuotojos titulą. O dabar pieno produktų gamintojai tikisi užsidirbti iš šio cecho veiklos.

Trijose įmonių grupės „Vilkyškių pieninė“ gamyklose Vilkyškiuose, Tauragėje ir Kelmėje gamybos procesų metu susidarančias išrūgas, suskaidę į baltymus ir angliavandenius, skystu pavidalu daugelį metų parduodavo perdirbėjams. Ir tik prieš penkerius metus pasvarstymai, kad perdirbdami savo žaliavą patys sukurtų didesnę pridėtinę vertę, virto konkrečiais sprendimais. Gamykla iškilo per kelerius metus.

„Tai yra projektas, sukurtas, kad galėtume maksimaliai panaudoti savo gamybos procesų metu susidarančius išrūgų produktus, – aiškino įmonių grupės generalinis direktorius Gintaras Bertašius. – Naujoje gamykloje tos dvi seniai mūsų skaidomos dalys – baltymai ir angliavandeniai – išdžiovinamos iki sauso – miltelių – pavidalo. Gaunami du pagrindiniai produktai – baltymų koncentratas WPC-80 ir angliavandenių produktas permeatas. Technologijos leidžia gaminti ir išrūgų miltus, ir lieso pieno miltelius.“


Moderniausia technologinė gamybos įranga leidžia gaminti aukščiausius standartus atitinkančią produkciją.

Moderniausia technologinė gamybos įranga leidžia gaminti aukščiausius standartus atitinkančią produkciją.© Bendrovės nuotr.

Baltymo koncentratas WPC-80 naudojamas gaminti papildams sportui, papildams vyresnio amžiaus žmonėms ir papildams, skirtiems lieknėti, taip pat naudojamas maisto produktams baltymais papildyti. Moderniausia technologinė gamybos įranga leidžia gaminti aukščiausius standartus atitinkančią, jautriausiems gaminiams, net tokiems kaip vaikų maistas ir papildai, tinkamą produkciją. Permeato miltai naudojami konditerijoje ir gėrimų, pašarų gamyboje.

Šiandien beveik 95 proc. naujojo cecho gaminių eksportuojama ir pasiekia tolimiausius pasaulio kraštus – tai leidžia miltelinis jų pavidalas. „Nors įprastai šie produktai pasižymi higroskopiškumu – polinkiu sugerti vandenį, mūsų produktai nelimpa, juos galima transportuoti net į drėgno klimato šalis“, – komentavo įmonių grupės vadovas.

G. Bertašius pabrėžė, kad skaitytojų neturėtų apgauti pavadinimas „cechas“ – tai išties didelė gamykla, į kurią įrenginiai ar bent atskiri mazgai keliavo iš Danijos, Portugalijos, Vokietijos, Lenkijos ir net Naujosios Zelandijos tiekėjų, o pačiame montavimo įkarštyje vienu metu dirbo apie 100 žmonių.


„Vilkyškių pieninė“

„Vilkyškių pieninė“© Bendrovės nuotr.

Viena gamybos linijų bandomuoju režimu veikia jau beveik metus, antroji – pusmetį, tad užteko laiko įsitikinti ir jų efektyvumu, ir produkcijos kokybe. Iki vasaros planuojama pasiekti maksimalų gamybos pajėgumą. Jau šiandien naujoji „Vilkyškių pieninės“ grupės įmonė yra pasirengusi perdirbti ne tik savo, bet ir iš šalių kaimynių pieno produktų gamintojų gaunamą žaliavą. Būtent tokia, ir išrūgas į baltymus bei angliavandenius skaidanti, ne tik WPC-80, bet ir permeatą gaminanti, gamykla yra vienintelė Baltijos šalyse. Įmonių grupės „Vilkyškių pieninė“ direktorius G. Bertašius netiki, kad patrauklioje veiklos nišoje jo vadovaujamas verslas „vienišas“ liks ilgai, bet šiandien grupė gali džiaugtis įgyvendinusi išsikeltus tikslus ir įgijusi konkurencinį pranašumą.