Laukia pokyčiai ir Seime: mero postą užsitikrino vienas parlamentaras, kovą tęsia keturi

Vitalijus Gailius
Vitalijus Gailius
  © Edvard Blaževič
BNS
2019-03-04 08:17

Iš 14 mero posto siekusių Seimo narių po pirmojo rinkimų turo jį užsitikrino vienintelis Seimo narys – liberalas Vitalijus Gailius, triumfavęs gimtajame Joniškyje. Dar keturi bandys pasiekti pergalę antrajame ture.

Už V. Gailių balsavo 62,21 proc. rinkėjų. „Rezultatus vertinu kaip didelį Joniškio žmonių pasitikėjimą, suteiktą man ir mano atstovaujamam politinės partijos sąrašui (...). Aš tikėjau Joniškio žmonėmis, o aš esu joniškietis“, – BNS sakė politikas.

V. Gailius į Seimą 2016-aisiais buvo išrinktas vienmandatėje Žiemgalos apygardoje, taigi jam tapus meru, čia būtų skelbiami nauji rinkimai.

Antrame ture susigrums dar keturi parlamentarai. Jurbarko rajone – liberalas Ričardas Juška, Marijampolėje – valstietis Kęstutis Mažeika, Panevėžyje – su komitetu „Kurkime jaukų miestą KARTU“ kandidatuojantis Povilas Urbšys, Klaipėdos rajone – valstietis Bronius Markauskas.

„Jeigu antrame ture jie (rinkėjai – BNS) buvo nuoširdūs, tai jie turi alternatyvų pasirinkimą. (...) Esmė ta, ar Seimas, ar savivaldybė, tai tas pats darbas. Žinoma, Seime kėdė minkštesnė, bet negaila palikti būtų“, – BNS teigė P. Urbšys.

Vilniuje iš tolesnės kovos pasitraukė parlamentarai konservatorius Dainius Kreivys, „tvarkietis“ Remigijus Žemaitaitis, valstietis Virginijus Sinkevičius bei Lietuvos centro partijos pirmininkas Naglis Puteikis.

„Visada eidamas į rinkimus tu nori juos laimėti, tai, be jokios abejonės, aš norėjau išeiti į antrą turą, bet rezultatas toks, koks yra. (...) Jeigu būčiau išrinktas meru, tai būtų buvęs didžiulis vilniečių pasitikėjimas, nebūtų buvę gaila palikti Seimo ir ministerijos (...). Dabar su komanda tęsime darbus“, – žurnalistams partijos štabe sakė V. Sinkevičius, einantis ekonomikos ir inovacijų ministro pareigas.

Klaipėdoje antrame ture nedalyvaus nei Seimo narė konservatorė Agnė Bilotaitė, nei parlamento narys liberalas Simonas Gentvilas. Šiauliuose iš tolesnės kovos iškrito su savo suburtu komitetu kandidatavęs parlamentaras Valerijus Simulikas.

Iš kovos dėl Švenčionių rajono mero posto pasitraukė su Lenkų rinkimų akcija ir Rusų aljanso koalicija „Krikščioniškų šeimų sąjunga“ kandidatavęs Zbignevas Jedinskis, o Trakų rajone – šių partijų atstovas Jaroslavas Narkevičius.

Antras tiesioginių merų rinkimų turas vyks kovo 17 d.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.