Konservatorių lyderis kalba apie pergalę keliais mandatais
Dėkojo Andriui Tapinui

TS-LKD partijos nariai laukia rinkimų rezultatų
TS-LKD partijos nariai laukia rinkimų rezultatų
  © Irmantas Gelūnas / Fotobankas

Konservatorių pirmininkas Gabrielius Landsbergis nesutinka su premjero Sauliaus Skvernelio mintimi esą savivaldos rinkimuose vertinamas Seimo darbas. Už LRT incidento išpopuliarinimą dėkojo žurnalistui Andriui Tapinui.

„Kiekviena savivaldybė turi unikalią situaciją. Taip iš dalies nacionalinis reitingas persideda, jei kalbame apie tarybos vertinimą. Bet mero rinkimuose rezultatas daugiausia priklauso nuo asmenybės – tai kaip prezidento rinkimai“, – dėstė G. Landsbergis.

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos vadovas sakė, kad jo kalbos apie konservatorių pergalės galimybės – paskaičiuotos. Tačiau pridūrė, kad pergalė gali būti kelių mandatų skirtumą, todėl ir džiaugsmas – santūrus.

„Daugiau yra iš esmės, kad nekrentame savivaldybėse, ten kur buvome stiprūs – liekame stiprūs. Galbūt laimim vieną kitą savivaldybę, kuri netikėta. Visos tos galimybės išlieka“, – sakė G. Landsbergis.

Paprašytas pakomentuoti ar draustų savo partijos nariams savivaldoje jungtis į koalicijas su valstiečiais ir žaliaisiais, konservatorius tikino, kad tokie sprendimai nėra planuojami.

Paklaustas kaip vertina LRT eteryje įvykusį incidentą, kuomet rinkimų dieną pasirodė laida, kurioje kalbėjo TS-LKD kandidatas į Vilniaus merus Dainius Kreivys, G. Landsbergis buvo lakoniškas ir pavadino tai klaida.

„Pajuokauju, kad tos laidos žiūrimumas buvo dešimtis kartų mažesnis negu po to, kai apie tai parašė gerbiamas Andrius Tapinas, kuriam noriu asmeniškai padėkoti“, – aiškino TS-LKD vadovas bei pridūrė nemanantis, kad tai turės įtakos rinkimams.

Prieš ketverius metus vykusiuose rinkimuose konservatoriai liko antri ir surinko 258 mandatus, įskaičiuojant partijai tekusius mero postus.

2019 m. savivaldos rinkimai aktyvumu nenustebino – juose dalyvavo 47,8 proc. šalies gyventojų – panašiai kaip ir prieš ketverius metus.

Politikai savivaldos rinkimuose varžosi dėl 1502 mandatų tarybose, iš jų 60 – merų. Dėl sumažėjusio gyventojų skaičiaus šiemet renkama 22 tarybos nariais mažiau nei per praėjusius rinkimus.

Rinkimuose dalyvauja per 13 tūkst. politikų, o mero postus užimti taikosi per 400.

Konservatorių lyderis kalba apie pergalę keliais mandatais

TS-LKD partijos nariai laukia rinkimų rezultatų
+22