LRT atsiprašo: pažeidė agitacijos draudimą
Papildyta R. Karbauskio komentaru

LRT
LRT
  © Edvard Blaževič
Alfa.lt
2019-03-03 19:00

LRT televizija, sekmadienį po pietų rodydama papildomą „Istorijos detektyvų“ laidą, kurioje pasirodė kandidatas į Vilniaus miesto merus Dainius Kreivys, padarė agitacijos tvarkos pažeidimą ir labai dėl to atsiprašo, teigiama paskelbtoje visuomeninio transliuotojo žinutėje.

„Klaida įvyko dėl to, kad vengdami politinių temų ir kandidatų minėjimo, nusprendėme „Dviračio žinias“ pakeisti neutralia laida „Istorijos detektyvai“. Buvo nuspręsta rodyti papildomą, anksčiau rodytą, „Istorijos detektyvų“ laidą.

Deja, netinkamai parinkome laidą su vienu iš kandidatų, kurio rodyti eteryje šiandien jokiais būdai nebuvo leistina“, – cituojamas LRT televizjos programų departamento vadovas Aldaras Stonys.

Pasak LRT, klaida greitai buvo pastebėta ir laida per 7 minutes pakeista kita. „Prisiimame atsakomybę ir labai atsiprašome visų“, – sakė A. Stonys.

Pokalbį su D. Kreiviu transliavo ne vien pagrindinis LRT kanalas, bet ir „LRT Lituanica“.

Anksčiau feisbuke LRT klaidą vienas pirmųjų pastebėjo „Laisvės TV“ įkūrėjas Andrius Tapinas. „Fantastika. LRT per patį rinkimų įkarštį transliuoja ilgą interviu, kur Dainius Kreivys „Istorijos detektyvuose“ išsamiai aiškina Virginijui Savukynui apie savo vertybes, požiūrius ir principus. Visaip taip netyčia toks va svečias pataikė gauti gabalą geriausio sekmadienio eterio visuomeniniame transliuotojuje“, – rašė jis.

„Ta laida buvo rodoma rugsėjo 30 dieną. Kodėl ją šiandien transliavo, – nežinau“, – netrukus ten pat komentaruose atsiliepė „Istorijos detektyvų“ kūrėjas Virginijus Savukynas.


Valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis, paklaustas, ką mano apie rinkimų dieną LRT eteryje pasirodžiusią laidą, sakė manantis, kad tai yra beprecedentis atvejis.

„Jei tai nebūtų nacionalinis transliuotojas, tikriausiai būtų labai rimta problema. Dabar nežinau kaip elgsis Vyriausioji rinkimų komisija. Bet iš tikro tai yra labai negražus faktas ir netikiu, kad žmonės, kurie dirba LRT nežino, kas dalyvauja rinkimuose“, – Alfa.lt pasibaigus balsavimui savivaldos rinkimuose sakė R. Karbauskis.